Škoda pro rok 2013: přijde sedm novinek, s nimi i Octavia III a Rapid hatchback

Mladoboleslavští představili na pařížském autosalonu kromě Rapidu také své plány pro příští rok. Budete-li číst pečlivě, dopočítáte se až sedmi novinek.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda pro rok 2013: přijde sedm novinek, s nimi i Octavia III a Rapid hatchback

28.9.2012 | Miro Mihálik | 2 příspěvky

Škoda pro rok 2013: přijde sedm novinek, s nimi i Octavia III a Rapid hatchback

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Mladoboleslavští představili na pařížském autosalonu kromě Rapidu také své plány pro příští rok. Budete-li číst pečlivě, dopočítáte se až sedmi novinek.

Krize nekrize, česká dcera musí dělat koncernu Volkswagen radost. Přes pokračující recesi je schopna najít stále větší počet zákazníků, ačkoli je pravdou, že stoupající zájem berou na svá bedra hlavně trhy v Číně nebo Rusku. Místo určení ale v tomto ohledu důležité není, a tak se Škoda nemusí ve vývoji nových modelů příliš omezovat. Naopak, chopí se příležitosti s vervou, která se vůbec nebude líbit u konkurence.

Prvním a hlavním tahákem modelové ofenzivy pro příští rok je pochopitelně nová Octavia. Jeden z našich zdrojů uvnitř automobilky nám před pár dny sdělil, že vůz je v takové fázi, že mohl být klidně vystaven jako největší tahák a překvapení již v Paříži. Pochopitelně přednost má teď Rapid, ale také Golf nebo Toledo, další rozmělňování pozornosti publika by už nebylo žádoucí.

Třetí generace Octavie se tedy objeví až v příštím roce, ačkoli s náběhem výroby se počítá ještě letos. A tím bychom měli z těch sedmi avizovaných novinek více než polovinu za sebou. Že to jaksi nesedí? Ale ano, chystá se totiž standardní Octavia jako liftback, která je více než podobná koncepční studii Vision D, dále Octavia Combi, Octavia RS a Octavia Scout.

Ani tři další nové automobily patrně nejsou tolik překvapivé. Kromě plejády Octavií se chystá druhá karosářská varianta Rapidu, která bude základním tvarem karoserie stát někde na pomezí kratšího kombíku a hatchbacku, čímž bychom si mohli představit něco na způsob Volva V40 nebo Audi A3 Sportback. Posledním párem vozů uzavírajících inovace Škody pro rok 2013 se stanou mezigenerační modernizace Superbu a Yeti, které sjednotí svou tvář s aktuálně hranatějším stylistickým směrem.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.


Škoda pro rok 2013: přijde sedm novinek, s nimi i Octavia III a Rapid hatchback - 1 - Skoda Rapid hatchback ilustrace Khalil Bouguerra Perex
Rapid hatchback vsadí na velký zavazadelník a kompaktnější rozměry

Škoda pro rok 2013: přijde sedm novinek, s nimi i Octavia III a Rapid hatchback - 2 - Skoda Superb 2013 facelift spy 01Škoda pro rok 2013: přijde sedm novinek, s nimi i Octavia III a Rapid hatchback - 3 - Skoda Superb 2013 facelift spy 02Škoda pro rok 2013: přijde sedm novinek, s nimi i Octavia III a Rapid hatchback - 4 - Skoda Superb 2013 facelift spy 03
Škoda pro rok 2013: přijde sedm novinek, s nimi i Octavia III a Rapid hatchback - 5 - Skoda Superb 2013 facelift ilustrace CJOctavian
Špionážní fotky z Číny a povedená ilustrace nám již dříve prozradily, jak bude vypadat Superb po faceliftu

Zdroje: Škoda, Virtuel Car Blog, Auto Sina, CJOctavian@skodahome.cz

Miro Mihálik

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.