Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně

(72 foto, video) VW definitivně odtajnil kompletní informace k sedmé generaci svého nejdůležitějšího modelu vůbec, novému Golfu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně

4.9.2012 | Miro Mihálik | 4 příspěvky

Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(72 foto, video) VW definitivně odtajnil kompletní informace k sedmé generaci svého nejdůležitějšího modelu vůbec, novému Golfu.

Tip: Projděte si také české ceny nového Golfu a test verze 1,6 TDI z českých silnic.

Ať už má někdo Volkswagen hluboko pod kůží, je mu lhostejný anebo není s to jej vystát, jen stěží může popřít význam Golfu pro evropský trh automobilů nižší střední třídy. Kdokoli chce v tomto segmentu něco znamenat, bude s ním automaticky srovnáván, a pokud obstojí, pak už to něco znamená.

Pro korejskou, italskou, francouzskou ale i německou konkurenci s americkými pasy zastoupenou Focusem a Astrou však nastávají od letošního podzimu nelehké časy. První zářiové úterý 2012 bude zapsáno jako den, kdy byla představena sedmá generace Volkswagenu Golf, která nechce aspirovat na nic menšího, než na nejprodávanější evropský vůz roku 2013 a pravděpodobně i na titul dlouhodobě nejžádanějšího automobilu vůbec. Po všech předchozích únicích a upoutávkách se mu můžeme podívat na zoubek do posledního šroubku a pokusit se odpovědět na klíčovou otátzku: Má na to, aby to dokázal?

Především je nutné zdůraznit, že nový Golf střídá svého předchůdce nebývale rychle. Sedmička nahrazuje dosavadní šestku po pouhých čtyřech letech, což je tak trochu potvrzením, že odcházející vůz byl jakýmsi mezistupněm hodně spřízněným s pátou generací - auta sdílela stejný technický základ včetně platformy PQ35, motorů a převodovek a odlišovaly se hlavně designem a použitými materiály.


Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 1 - Volkswagen Golf VII oficialni 09Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 2 - Volkswagen Golf VII oficialni 11Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 3 - Volkswagen Golf VII oficialni 12

Novinka samozřejmě nezavrhuje koncernové převodovky a prověřené pohonné jednotky, ke kterým se ještě dostaneme, každopádně vychází ze zcela jiného základu. Jako třetí vůz v pořadí (po Audi A3 a Seatu Leon) byl také Golf postaven na - z pohledu Wolfsburgu přelomové - modulární platformě MQB s napříč uloženými motory, která se postarala nejen o změnu rozměrů.

S délkou 4 255 mm, šířkou 1 799 mm a výškou 1 452 mm je nový Golf o 56 mm delší, 13 mm širší a 28 mm nižší než výběhové auto. Tyto čísla v kombinaci s hranatějšími tvary navrženými pod dozorem italského šéfa designu Waltera de Silvy znamená, že sedmá generace má o poznání ostřejší profil, o deset procent lepší aerodynamiku (Cw 0,27) a opticky stabilnější postoj na silnici. O to se postaral také nárůst rozvoru o 59 mm na celkových 2 637 mm (o 36 mm více než Audi A3 a shodný s Leonem) a rozšíření rozchodu o 8 mm vpředu a 6 mm vzadu.

Navzdory větší karoserii téměř ve všech směrech si Volkswagen zaslouží mimořádnou pochvalu za svůj přístup ke snaze provést něco s hmotnosti. Golf shodil v porovnání s předchůdcem rovných 100 kilogramů - z toho do 6 kg tvoří úspory na elektrických rozvodech, motory podle verze srazily váhu o max. 40 kg, zavěšení využívající ve větší míře hliník o 26 kg a karoserie s vyšším podílem vysokopevnostních ocelí 37 kg. Jinak podvozek sestává z předních vzpěr MacPherson, vzadu je pak víceprvková náprava.

Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 4 - Volkswagen Golf VII oficialni 16Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 5 - Volkswagen Golf VII oficialni 17Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 6 - Volkswagen Golf VII oficialni 18

Volkswagen slíbil, že novinka nabídne mnohem prostornější kabinu, proto byla její délka prodloužena na 1 750 mm. Ze štědrého přístupu konstruktérů budou částečně profitovat i cestující vpředu díky o 20 mm posunutým sedadlům, ale především pasažéři na zadních sedadlech. VW kromě toho o 20 mm navýšilo pozici řadicí páky, čímž bychom mohli místo vodiče nového Golfu považovat za útulnější a možná i sportovnější. Zvětšení prostoru mezi plynovým a brzdovým pedálem o 16 mm však nahrává spíše komfortu. To dokládá i přítomnost elektronické parkovací brzdy, která uspořila prostor na středovém tunelu. Ten nyní může nabídnout větší odkládací prostory. Stejně tak se zvětšil o 30 litrů (na 380 l) objem zavazadelníku. Kufr je mimo to širší, zatímco hrana nákladového prostoru byla snížena na 685 mm od země.

Základní motorizací nového Golfu se stal přeplňovaný zážehový čtyřválec 1,2 TSI s výkonem 85 koní, hmotností pouze 1050 kg a průměrnou spotřebou 4,9 l/100 km. Papírově ještě úsporněji vychází následující, větší pohonná jednotka - 1,4 TSI se 140 koňskými silami a systémem deaktivace válců Volkswagen naměřil podle evropské normy jen 4,8 litru na sto. Automobilka plánuje časem uvést také druhé výkonové varianty stejných pohonných jednotek 1,2 TSI (105 k) a 1,4 TSI (122 k), ty ale prozatím nebyly potvrzeny. Německý Auto motor und sport kromě toho tvrdí, že špičkový dvoulitr TSI bude mít až 300 koní (další zdroje tvrdí, že 280) a podle britského Autocaru se mezi nimi objeví ještě turbodmychadlem dopovaná osmnáctistovka se 180 koňmi.

Celkem se pod kapotou Golfu objeví až dvanáct pohonných jednotek, včetně dieselů. Ty bude na začátku zastupovat 1,6 TDI s výkonem 105 koní a spotřebou 3,8 l/100 km, silnější dvoulitr bude mít 150 koní a v průměru by měl jezdit za 4,1 l. Pokud dá zákazník přednost verzi Bluemotion, spotřeba šestnáctistovky se podle tabulek sníží na 3,2 litru na 100 kilometrů. V příštích letech se milovníci mastnější tankovací pistole můžou těšit na naftový hot hatch GTD se 180 koňmi a podle Autocaru se dočkají dokonce verze s dvojitým přeplňováním, označením R a výkonem až 225 koňských sil. Portfolio pohonných jednotek později doplní 1,4 TSI spalující LPG, benzín-elektrický hybrid a také čistě elektrický model.

Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 7 - Volkswagen Golf VII oficialni 63Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 8 - Volkswagen Golf VII oficialni 66Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 9 - Volkswagen Golf VII oficialni 60

Všechny nové Golfy budou vybaveny systémem stop-start a rekuperací brzdné energie. Ve vyšších výbavách se objeví možnost volby jízdních režimů Eco, Normal Sport a Individual, a pokud si zákazník objedná adaptivní tlumiče, pak ještě pátý Comfort Pro. Převodovky budou šestistupňové manuální, alternativně se pro vybrané motorizace budou dodávat dvouspojkové DSG se šesti nebo sedmi kvalty.

Jak se asi dalo předpokládat, Volkswagen má zájem dostat Golf na vrchol ve všech oblastech a tak se v jeho útrobách objevuje nepřeberné množství asistenčních systému. Sériově se v autě objevuje elektronické přibrzďování poháněných kol XDS suplující mechanickou uzávěrku diferenciálu, který byl u předchůdce pouze v nejostřejší verzi GTI. Novinku bude možné dále dovybavit systémem PreCrash doplněný automatickým brzděním ve městě do 30 km/h, adaptivním tempomatem, varováním při neúmyslném opuštění jízdního pruhu, detekcí únavy řidiče, automatickým parkováním, parkovacími senzory a kamerami registrujícími 360stupňový prostor kolem vozu, adaptivním světly nebo variabilním převodem řízení s elektrickým posilovačem.

Nový Volkswagen Golf se objeví na trhu 1. října a koncern již zveřejnil i část cen platných pro domácí zákazníky. Nejlevnější provedení 1,2 TSI Trendline němečtí zákazníci VW pořídí za 16 975 Eur (cca 425 tisíc Kč), lépe vybavený Comfortline pak za 18 925 Eur (cca 475 tisíc). Nejdražší motorizací se pak prozatím stane 2,0 TDI Highline za 26 925 Eur (cca 675 tisíc).

Kompletní galerie oficiálních snímků nového VW Golf VII

Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 10 - Volkswagen Golf VII oficialni 01Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 11 - Volkswagen Golf VII oficialni 02Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 12 - Volkswagen Golf VII oficialni 03Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 13 - Volkswagen Golf VII oficialni 04Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 14 - Volkswagen Golf VII oficialni 05Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 15 - Volkswagen Golf VII oficialni 06Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 16 - Volkswagen Golf VII oficialni 07Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 17 - Volkswagen Golf VII oficialni 08Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 18 - Volkswagen Golf VII oficialni 09Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 19 - Volkswagen Golf VII oficialni 10Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 20 - Volkswagen Golf VII oficialni 11Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 21 - Volkswagen Golf VII oficialni 12Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 22 - Volkswagen Golf VII oficialni 13Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 23 - Volkswagen Golf VII oficialni 14Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 24 - Volkswagen Golf VII oficialni 15Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 25 - Volkswagen Golf VII oficialni 16Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 26 - Volkswagen Golf VII oficialni 17Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 27 - Volkswagen Golf VII oficialni 18Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 28 - Volkswagen Golf VII oficialni 19Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 29 - Volkswagen Golf VII oficialni 20Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 30 - Volkswagen Golf VII oficialni 21Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 31 - Volkswagen Golf VII oficialni 22Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 32 - Volkswagen Golf VII oficialni 23Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 33 - Volkswagen Golf VII oficialni 24Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 34 - Volkswagen Golf VII oficialni 25Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 35 - Volkswagen Golf VII oficialni 26Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 36 - Volkswagen Golf VII oficialni 27Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 37 - Volkswagen Golf VII oficialni 28Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 38 - Volkswagen Golf VII oficialni 29Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 39 - Volkswagen Golf VII oficialni 30Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 40 - Volkswagen Golf VII oficialni 31Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 41 - Volkswagen Golf VII oficialni 32Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 42 - Volkswagen Golf VII oficialni 33Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 43 - Volkswagen Golf VII oficialni 34Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 44 - Volkswagen Golf VII oficialni 57Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 45 - Volkswagen Golf VII oficialni 58Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 46 - Volkswagen Golf VII oficialni 59Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 47 - Volkswagen Golf VII oficialni 60Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 48 - Volkswagen Golf VII oficialni 61Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 49 - Volkswagen Golf VII oficialni 62Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 50 - Volkswagen Golf VII oficialni 63Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 51 - Volkswagen Golf VII oficialni 64Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 52 - Volkswagen Golf VII oficialni 65Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 53 - Volkswagen Golf VII oficialni 66Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 54 - Volkswagen Golf VII oficialni 67Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 55 - Volkswagen Golf VII oficialni 68Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 56 - Volkswagen Golf VII oficialni 69Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 57 - Volkswagen Golf VII oficialni 70Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 58 - Volkswagen Golf VII oficialni 71Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 59 - Volkswagen Golf VII oficialni 72

Rekapitulace všech dosavadních generací VW Golf

Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 60 - Volkswagen Golf VII oficialni 35Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 61 - Volkswagen Golf VII oficialni 36Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 62 - Volkswagen Golf VII oficialni 37Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 63 - Volkswagen Golf VII oficialni 38Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 64 - Volkswagen Golf VII oficialni 39Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 65 - Volkswagen Golf VII oficialni 40Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 66 - Volkswagen Golf VII oficialni 41Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 67 - Volkswagen Golf VII oficialni 42Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 68 - Volkswagen Golf VII oficialni 43Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 69 - Volkswagen Golf VII oficialni 44Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 70 - Volkswagen Golf VII oficialni 45Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 71 - Volkswagen Golf VII oficialni 46Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 72 - Volkswagen Golf VII oficialni 47Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 73 - Volkswagen Golf VII oficialni 48Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 74 - Volkswagen Golf VII oficialni 49Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 75 - Volkswagen Golf VII oficialni 50Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 76 - Volkswagen Golf VII oficialni 51Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 77 - Volkswagen Golf VII oficialni 52Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 78 - Volkswagen Golf VII oficialni 53Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 79 - Volkswagen Golf VII oficialni 54Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 80 - Volkswagen Golf VII oficialni 55Volkswagen Golf VII: nový Golf číslo 7 oficiálně, detailně - 81 - Volkswagen Golf VII oficialni 56

První oficiální videa s novým VW Golf

Miro Mihálik

Diskuze 4 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.