Škoda Rapid už klepe na dveře, Octavia Tour v červenci končí

Mladoboleslavská automobilka nepřímo potvrdila termín nástupu nového modelu Rapid. Po letošním létě vystřídá v portfoliu Octavii Tour.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Škoda Rapid už klepe na dveře, Octavia Tour v červenci končí

17.4.2012 | Miro Mihálik | 2 příspěvky

Škoda Rapid už klepe na dveře, Octavia Tour v červenci končí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Mladoboleslavská automobilka nepřímo potvrdila termín nástupu nového modelu Rapid. Po letošním létě vystřídá v portfoliu Octavii Tour.

Škoda už brzy zastaví produkci Octavie před faceliftem, která se dosud prodávala s přídomkem Tour. Anebo již linka stojí? Na jednom místě aktuální tiskové zprávy automobilka tvrdí, že „výroba aktuálního provedení řady Octavia Tour skončí letos v červnu“. V jiné části zase uvádí, že „u prodejců je k dispozici pouze omezená zásoba dobře vybavených skladových vozů za zvýhodněné ceny“. Znamená to tedy, že snad někde jinde existují hůře vybavené Octavie za ceny, které výhodné nejsou, respektive se do července ještě takové vyrobí?

No nic, tohle spíše asi jen někdo nedomyslel. Berte to prostě tak, že Škoda potřebuje vyčistit sklady a hlásí, že Octavie Tour jsou pořád za dobrou cenu. Na místo tohoto modelu zanedlouho nastoupí Rapid (tedy, možná se bude jmenovat jinak) jako vůz stojící svou velikostí i cenou mezi Fabií a Octavií, takže výběhový vůz musí kvůli možné kanibalizaci ze scény.

Aby měla domácí značka co nejsnazší práci, liftback v provedení Tour Trumf a vybavený čtrnáctistovkou o skromném výkonu 80 koní nabízí s cenovkou pod hranicí čtvrt milionu korun (249 900 Kč) a s motorem 1,6 MPI o výkonu 102 koní prodává za 264 000 Kč. Výprodej se týká rovněž provedení Combi, které se slabším motorem a výbavou Tour Trumf zákazník pořídí za 269 tisíc a silnějším agregátem za necelých 285 tisíc korun.

O urychlení odchodu Octavie Tour ze scény se má postarat také paket Trumf Plus za 15 tisíc korun, což je docela rozumná částka za klimatizaci, elektrické ovládání oken předních dveří, palubní počítač, tónovaná skla nebo slitinové patnáctky. Co by příští zákazníci Rapidu dali za to, kdyby mohli podobně obsáhlý paket kupovat za stejnou cenu.

Mimochodem, že se jedná skutečně pouze o úpornou snahu dát sbohem nějakým ležákům ve skladech, svědčí fakt, že se nejedná o nové slevy. Škoda propagovala Octavii Tour Trumf za stejné částky již koncem loňského roku.


Škoda Rapid už klepe na dveře, Octavia Tour v červenci končí - 1 - Skoda Octavia Tour II 01Škoda Rapid už klepe na dveře, Octavia Tour v červenci končí - 2 - Skoda Octavia Tour II 02Škoda Rapid už klepe na dveře, Octavia Tour v červenci končí - 3 - Skoda Octavia Tour II 03Škoda Rapid už klepe na dveře, Octavia Tour v červenci končí - 4 - Skoda Octavia Tour II 04Škoda Rapid už klepe na dveře, Octavia Tour v červenci končí - 5 - Skoda Octavia Tour II 05Škoda Rapid už klepe na dveře, Octavia Tour v červenci končí - 6 - Skoda Octavia Tour II web Skoda 01Škoda Rapid už klepe na dveře, Octavia Tour v červenci končí - 7 - Skoda Octavia Tour II web Skoda 02Škoda Rapid už klepe na dveře, Octavia Tour v červenci končí - 8 - Skoda Octavia Tour II web Skoda 03Škoda Rapid už klepe na dveře, Octavia Tour v červenci končí - 9 - Skoda Octavia Tour II web Skoda 04
Octavia druhé generace před faceliftem musí opustit sklady...

Škoda Rapid už klepe na dveře, Octavia Tour v červenci končí - 10 - Seat Toledo 2012 oficilani 01Škoda Rapid už klepe na dveře, Octavia Tour v červenci končí - 11 - Seat Toledo 2012 oficilani 02Škoda Rapid už klepe na dveře, Octavia Tour v červenci končí - 12 - Seat Toledo 2012 oficilani 03Škoda Rapid už klepe na dveře, Octavia Tour v červenci končí - 13 - Seat Toledo 2012 oficilani 04Škoda Rapid už klepe na dveře, Octavia Tour v červenci končí - 14 - Seat Toledo 2012 oficilani 05Škoda Rapid už klepe na dveře, Octavia Tour v červenci končí - 15 - Seat Toledo 2012 oficilani 06
...a místo ní nastoupí Rapid, jehož přibližnou podobu demonstroval koncept příštího Seatu Toledo

Miro Mihálik

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.