Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno)

Škoda dnes odstartovala produkci nového malého sedanu Rapid v indickém závodě Chakan. Vůz je součástí plánu vyrábět do roku 2018 až 1,5 milionu automobilů s okřídleným šípem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno)

7.10.2011 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Škoda dnes odstartovala produkci nového malého sedanu Rapid v indickém závodě Chakan. Vůz je součástí plánu vyrábět do roku 2018 až 1,5 milionu automobilů s okřídleným šípem.

Doplněno 21:20: Přidali jsme dvojici nepříliš kvalitních snímků z interní prezentace Rapidu, které nedávno unikly na veřejnost. Můžeme na nich spatřit zadní partie vozu, které zároveň více než naznačují, že vůz bude opravdu klonem indického Volkswagenu Vento. I jeho snímky tedy pro představu přikládáme.


Automobilka Škoda zveřejnila první oficiální fotografii nového malého sedanu s názvem Rapid, mnoho informací ovšem přiložená tisková zpráva neobsahuje. A konec konců, ani na oné fotografii toho mnoho vidět není.

V oficiálním představení se píše, že vůz byl navržen s ohledem na speciální požadavky indických zákazníků. Co přesně to znamená, můžeme jen hádat, ale firma tím patrně zdůrazňuje v Indii oblíbenou tříprostorovou karoserii, benzínové motory, které si nenárokují na 95oktanový benzín (standardem je 89 a 91, kvalitnější ale ne moc rozšířená paliva pak 93 a 97) a možná jinak nastavený podvozek.

Přesné motorizace Škoda zveřejní později, zatím uvádí, že Rapid dostane benzínové i naftové motory. Můžeme jen hádat, ale s velkou pravděpodobností to bude atmosférický čtyřválec 1,6 MPi o výkonu 105 koní, montovaný do tamní Fabie a popisovaný jako „nejvýkonnější agregát ve své třídě“. Diesel bude na začátku také jeden, zřejmě šestnáctistovka TDI se stejným výkonem 105 koní.

Ani z fotografie není moc poznat, jaký vůz je před námi, nicméně podle dostupných informací víme, že vyplňuje mezeru mezi Fabií a Laurou a vychází z indického Volkswagenu Vento, což není nové Vento resp. nová Jetta jak jej známe my a ve Spojených státech, ale Polo sedan. Škoda slibuje dostatek prostoru pro pět cestujících a jejich zavazadla, opět ale nic podpořené konkrétními čísly.

Přesto je evidentní, že indický Rapid nemá s vozem připravovaným pro Evropu a který se prozatím ukrývá za studii Mission L, nic společného, i když jmenovat by se měl stejně. Stačí srovnat například tvar předních světel indického vozu připomínajících Fabii a těch, které jsme viděli na holé karoserii na špionážním snímku z Česany.


Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 1 - Skoda Rapid
Indický Rapid připomíná Fabii a konstrukčně vychází z Volkswagenu Vento, což je asijská verze VW Polo sedan

Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 2 - Skoda Rapid India prezentace 01Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 3 - Skoda Rapid India prezentace 02
Zadní partie indické Škody Rapid zatím alespoň takto

Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 4 - Volkswagen Vento India 01Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 5 - Volkswagen Vento India 02Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 6 - Volkswagen Vento India 03Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 7 - Volkswagen Vento India 04Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 8 - Volkswagen Vento India 05Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 9 - Volkswagen Vento India 06Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 10 - Volkswagen Vento India 07Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 11 - Volkswagen Vento India 08Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 12 - Volkswagen Vento India 09Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 13 - Volkswagen Vento India 10Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 14 - Volkswagen Vento India 11Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 15 - Volkswagen Vento India 12Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 16 - Volkswagen Vento India 13Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 17 - Volkswagen Vento India 14Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 18 - Volkswagen Vento India 15Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 19 - Volkswagen Vento India 16Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 20 - Volkswagen Vento India 17
Zdá se být zřejmé, že vůz bude jen upraveným VW Vento pro indický trh

Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 21 - Skoda Mission L dalsi 02Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 22 - Skoda Mission L dalsi 04Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 23 - Skoda Mission L zive 01Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 24 - Skoda Mission L zive 03Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 25 - Skoda Mission L dalsi 06Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 26 - Skoda Mission L dalsi 07Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 27 - Skoda Mission L dalsi 10Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 28 - Skoda Mission L dalsi 09Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 29 - Skoda Mission L zive 20Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 30 - Skoda Mission L zive 22Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 31 - Skoda Mission L zive 23Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 32 - Skoda Mission L zive 28Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 33 - Skoda Mission L zive 30Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 34 - Skoda Mission L zive 34Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 35 - Skoda Mission L zive 35Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 36 - Skoda Mission L zive 36Škoda Rapid: výroba v Indii začala, sériový Misson L to ale nebude (doplněno) - 37 - Skoda Mission L zive 37
Sériová verze konceptu Mission L se má též jmenovat Rapid, indická novinka s ní ale evidentně nebude mít mnoho společného

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše