Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia

Technický ředitel škodovky Eckhard Scholz se znovu rozpovídal o plánech české automobilky pro další léta. Při zemi se rozhodně nedrží.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia

30.9.2011 | Petr Miler | 3 příspěvky

Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Technický ředitel škodovky Eckhard Scholz se znovu rozpovídal o plánech české automobilky pro další léta. Při zemi se rozhodně nedrží.

Tento týden se pozornost příznivců Škody soustředila hlavně na její nejnovější model Citigo, ten ale není zdaleka jedinou novinkou, se kterou automobilka v nejbližších měsících a letech vyrukuje. Již mnohokrát jsme zmiňovali fakt, že pokud chce firma splnit své plány, které počítají s prodejem dvojnásobku vozů do roku 2018 a představováním jedné novinky během každých šesti měsíců, musí citelně rozšířit množství nabízených modelů. Minulý týden jsme věnovali spíše tomu, do jakých vod boleslavští nezamíří, když vyloučili příchod čistě sportovního modelu, nyní víme i to, jakým směrem se vydají.

Opět nejde o žádné spekulace od „velmi věrohodného zdroje”, ale informace přímo od technického šéfa Eckharda Scholze, který je poslední dobou neobyčejně sdílný. Ten v dalším rozhovoru pro britský Autocar nejprve zopakoval, že se firma hodlá soustředit na „velmi atraktivní produkty za nízké ceny s nízkými provozními náklady”, které zamíří do masových segmentů a nebudou tedy zaplňovat malé mezírky na trhu. Dále ale i více než naznačil, o jaké vozy konkrétně půjde.

Krom již představeného Citigo a nového kompaktu, který vzejde z konceptu Mission L můžeme počítat i s novým MPV a větším SUV. Scholz přitom zdůraznil, že na rozdíl od Citigo, které kvůli nízké ceně a související úspoře nákladů prostě musí být klonem Volkswagenu up! půjde o zcela svébytné vozy, neboť Škoda „vždy jde svou vlastní cestou”.

Očekávat tedy můžeme nový vůz volně vycházející z Volkswagenu Touran, patrně v jeho další generaci. Pokud si říkáte, že Škoda už své MPV přece má a to sice Roomster, pak je třeba dodat, že výrobce chce nyní podle Scholze dát přednost „konvenčnějšímu MPV”. Technický šéf tím svým způsobem přiznal, že sázka na divoký design Roomsteru úplně nevyšla (prodeje vozu ostatně nejsou zrovna vynikající) a vedle něj nabídne i tradičněji pojatý a zejména vypadající model stejného zaměření.

Ještě zajímavější je zpráva o tom, že škodovka přijde i s velkým SUV. „Dostaneme do prodeje větší SUV, než je Yeti,” řekl rezolutně Scholz. Motivace je zde přesně opačná než v případě Roomsteru - automobilka slaví s modelem Yeti velké úspěchy a chce je znásobit i prodejem většího vozu obdobného ražení. Věří přitom, že úspěšný bude v Číně i v Evropě. Můžeme tedy očekávat český Volkswagen Touareg, nebo spíše něco menšího ve stylu Audi Q5? Uvidíme.

Další informace přidal Scholz i k chystanému novému modelu, který zapadne mezi Fabii a Octavii. Pozoruhodné je, že jej v rozhovoru sám označuje jménem Rapid, dodává však, že definitivní volba na toto označení ještě nepadla. Jistě zajímavé je, že vůz se prý ve výrobě objeví s „minimem změn” a krom provedení představeného ve Frankfurtu (liftback) se může dostat do výroby i jako hatchback, jehož podobu nastínil ženevský koncept Vision D. Naopak příchod varianty kombi prakticky vyloučil s tím, že automobilka vždy měla v nabídce hodně liftbacků a kombi, a tak by s Mission L měla provést něco jiného. „Nabízíme příliš mnoho kombi,” konstatoval škodovácký šéftechnik.

Je tedy více než pravděpodobné, že špionážní fotky z minulého týdne zachytily karoserii nové Octavie a nikoli „Rapidu” kombi, což byla v tu chvíli také jedna z realistických možností, byť ta méně pravděpodobná. Aby nových informací bylo opravdu hodně, přidal Scholz i něco k Octavii III. Ta se prý do prodeje dostane podle očekávaní na přelomu let 2012 a 2013, novinkou ale je, že má být o něco větší než dnes, neboť by si jinak příliš lezla do zelí s Rapidem. Ten se totiž ve své sériové verzi dnešní „oktávce” prakticky vyrovná a třetí generace Octavie bude muset být tím modelem, jenž velikostně zapadne mezi Rapid a Superb.

Po posledním rozhovoru se nezdá, že by nad budoucností Škody panovaly nějaké otazníky. Tedy otázkou je, kdy se to všechno stane, vzhledem k avizované „půlroční periodě” ale ani v tomto směru příliš nejasností panovat nemůže. Nyní se představilo Citigo, za půl roku by to měl být facelift Superbu a po něm nová Octavia. Za rok a půl už se ale budeme muset dočkat něčeho úplně nového, pokud tedy škodovka nezíská trochu času odhalením třetí generace Fabie. Každopádně se zjevně máme na co těšit.


Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 1 - Skoda Octavia III spionazni 01Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 2 - Skoda Octavia III spionazni 02Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 3 - Skoda Octavia III spionazni 03
Z Scholzových slov můžeme vyvodit, že tato karoserie patří třetí novodobé generaci Octavie Combi

Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 4 - Skoda Mission L dalsi 02Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 5 - Skoda Mission L dalsi 04Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 6 - Skoda Mission L zive 01Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 7 - Skoda Mission L zive 03Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 8 - Skoda Mission L dalsi 06Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 9 - Skoda Mission L dalsi 07Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 10 - Skoda Mission L dalsi 10Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 11 - Skoda Mission L dalsi 09Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 12 - Skoda Mission L zive 20Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 13 - Skoda Mission L zive 22Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 14 - Skoda Mission L zive 23Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 15 - Skoda Mission L zive 28Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 16 - Skoda Mission L zive 30Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 17 - Skoda Mission L zive 34Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 18 - Skoda Mission L zive 35Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 19 - Skoda Mission L zive 36Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 20 - Skoda Mission L zive 37
Škoda Mission L se prý Rapidem stane s minimálními změnami

Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 21 - Skoda Vision D zive nove 01Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 22 - Skoda Vision D zive nove 02Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 23 - Skoda Vision D zive nove 03Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 24 - Skoda Vision D zive nove 04Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 25 - Skoda Vision D zive nove 05Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 26 - Skoda Vision D zive nove 06Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 27 - Skoda Vision D zive nove 07Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 28 - Skoda Vision D zive nove 08Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 29 - Skoda Vision D zive nove 09Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 30 - Skoda Vision D zive nove 10Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 31 - Skoda Vision D zive nove 11Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 32 - Skoda Vision D zive nove 12Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 33 - Skoda Vision D zive nove 13Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 34 - Skoda Vision D zive nove 14Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 35 - Skoda Vision D zive nove 15Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 36 - Skoda Vision D zive nove 16Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 37 - Skoda Vision D zive nove 17Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 38 - Skoda Vision D zive nove 18Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 39 - Skoda Vision D zive nove 19Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 40 - Skoda Vision D zive nove 20Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 41 - Skoda Vision D zive nove 21Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 42 - Skoda Vision D zive nove 22Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 43 - Skoda Vision D zive nove 23Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 44 - Skoda Vision D zive nove 24Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 45 - Skoda Vision D zive nove 25Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 46 - Skoda Vision D zive nove 27Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 47 - Skoda Vision D zive nove 28Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 48 - Skoda Vision D zive nove 34
Do výroby se v rámci nové modelové řady, o níž dnes hovoříme jako o Rapidu, dost možná dostane i kompaktní hatchback s tvary konceptu Vision D

Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 49 - Octavia04Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 50 - Octavia05Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 51 - Octavia07Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 52 - Octavia08Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 53 - Octavia03Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 54 - Octavia01Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 55 - Octavia06Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 56 - Octavia02
Nástupce Octavie bude větší než její dnešní provedení

Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 57 - 2010_VW_CrossTouran_01Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 58 - 2010_VW_CrossTouran_02Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 59 - 2010_VW_CrossTouran_03Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 60 - 2010_VW_CrossTouran_04Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 61 - 2010_VW_CrossTouran_05Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 62 - 2010_VW_CrossTouran_06Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 63 - 2010_VW_CrossTouran_07Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 64 - 2010_VW_CrossTouran_08Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 65 - 2010_VW_CrossTouran_09Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 66 - 2010_VW_CrossTouran_10Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 67 - 2010_VW_CrossTouran_11Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 68 - 2010_VW_CrossTouran_12Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 69 - 2010_VW_CrossTouran_13Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 70 - 2010_VW_CrossTouran_14Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 71 - 2010_VW_CrossTouran_15Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 72 - 2010_VW_CrossTouran_16Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 73 - 2010_VW_CrossTouran_17Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 74 - 2010_VW_CrossTouran_18Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 75 - 2010_VW_CrossTouran_19Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 76 - 2010_VW_CrossTouran_20
Připravte se i na klasicky střižené MPV velikosti VW Touran

Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 77 - VW_Touareg_1Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 78 - VW_Touareg_10Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 79 - VW_Touareg_11Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 80 - VW_Touareg_12Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 81 - VW_Touareg_13Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 82 - VW_Touareg_14Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 83 - VW_Touareg_15Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 84 - VW_Touareg_16Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 85 - VW_Touareg_17Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 86 - VW_Touareg_18Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 87 - VW_Touareg_19Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 88 - VW_Touareg_2Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 89 - VW_Touareg_20Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 90 - VW_Touareg_21Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 91 - VW_Touareg_22Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 92 - VW_Touareg_23Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 93 - VW_Touareg_3Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 94 - VW_Touareg_4Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 95 - VW_Touareg_5Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 96 - VW_Touareg_6Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 97 - VW_Touareg_7Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 98 - VW_Touareg_8Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 99 - VW_Touareg_9Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 100 - Audi Q5 Hybrid 01Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 101 - Audi Q5 Hybrid 02Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 102 - Audi Q5 Hybrid 03Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 103 - Audi Q5 Hybrid 04Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 104 - Audi Q5 Hybrid 05Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 105 - Audi Q5 Hybrid 06Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 106 - Audi Q5 Hybrid 07Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 107 - Audi Q5 Hybrid 08Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 108 - Audi Q5 Hybrid 09Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 109 - Audi Q5 Hybrid 10Další novinky Škody: velké SUV, klasické MPV a větší Octavia - 110 - Audi Q5 Hybrid 11
Nové „velké SUV” Škody velikosti VW Touareg dosáhne jen stěží, něco o velikosti Qudi Q5 ale očekávat můžeme

Zdroj: Autocar

Petr Miler

Diskuze 3 příspěvky