Špatný den? Čerstvý majitel Ferrari 488 GTB naboural vůz se 111 km, bez pojištění

Věřte tomu, že i když si myslíte, že máte hodně špatný den, někdo měl ještě horší. Majitel tohoto Ferrari asi na poslední projížďku rád vzpomínat nebude.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Špatný den? Čerstvý majitel Ferrari 488 GTB naboural vůz se 111 km, bez pojištění

3.5.2017 | Petr Miler | 25 příspěvků

Špatný den? Čerstvý majitel Ferrari 488 GTB naboural vůz se 111 km, bez pojištění

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Věřte tomu, že i když si myslíte, že máte hodně špatný den, někdo měl ještě horší. Majitel tohoto Ferrari asi na poslední projížďku rád vzpomínat nebude.

Dopravní nehody se stávají, od toho jsou to nehody. Bourat sice nikde nechce, přesto se občas věci semelou tak, že se srážka s někým či něčím stane neodvratnou. Děje se to každý den v nespočtu případů a pokud je výsledkem „jen” poničené auto, nebývá to nic až tak tragického. Jenže jsou případy, které vám tragické nutné přijdou, i když se nic horšího nestane.

Před pár dny jsme tu měli případ shořelého Ferrari F40, jednoho z prvních prototypů a výstavního stroje z někdejší frankfurtské premiéry, který lze stěží označit za nahraditelný. Dnešní případ je trochu jiný, zničeno bylo ne až tak vzácné Ferrari 488 GTB. Okolnosti jeho destrukce ale tragické jsou.

Podle autora přiložených fotek majitel s vozem havaroval v momentě, kdy měl najeto pouhých 69 mil, tedy asi 111 km. Nutně tak musel havarovat při jedné z vůbec prvních projížděk a není těžké tomu věřit - podle britského registru bylo auto přihlášeno do provozu teprve před pár týdny. Už to je smutné, znovu podle autora fotek ale vůz nebyl pojištěn. Jinými slovy, zánovní a jako každé Ferrari ne zcela jednoduše dostupný vůz s multimilionovou cenovkou byl těžce havarován ve chvíli, kdy si s ním čerstvý majitel ani pořádně nesjel.

Nehoda se stala v Severním Irsku nedaleko Belfastu a podle dostupných informací bylo na vině podcenění mokré silnice ze strany řidiče. Má štěstí, že i v Severním Irsku se jezdí vlevo a tedy sedí v pravé části vozu, neboť hlavní náraz patrně do stromu schytaly hlavně levé dveře. A i když nejsme experti na pojišťovnictví, máme tušení, že toto by mohla být totální škoda - narušení nosné struktury vozu je značné, oprava hodná Ferrari nemožná a náhrada celé karoserie nejspíše příliš drahá.

A pak si stěžujte, že máte špatný den...


Špatný den? Čerstvý majitel Ferrari 488 GTB naboural vůz se 111 km, bez pojištění - 1 - Ferrari 488 GTB nehoda 111 km 01Špatný den? Čerstvý majitel Ferrari 488 GTB naboural vůz se 111 km, bez pojištění - 2 - Ferrari 488 GTB nehoda 111 km 02Špatný den? Čerstvý majitel Ferrari 488 GTB naboural vůz se 111 km, bez pojištění - 3 - Ferrari 488 GTB nehoda 111 km 03Špatný den? Čerstvý majitel Ferrari 488 GTB naboural vůz se 111 km, bez pojištění - 4 - Ferrari 488 GTB nehoda 111 km 04
Zničit zánovní a nepojištěné Ferrari při jedné z prvních jízd, to zabolí

Zdroj: Seacat Belfast@Facebook

Petr Miler

Diskuze 25 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.