Špatný den? Čerstvý majitel Ferrari 488 GTB naboural vůz se 111 km, bez pojištění

 | 25 příspěvků | 3.5.2017 Petr Miler
Reagovat

Nepřihlášený automobilista

Pochybuju, že to takového.. | 3.5.2017 10:21reagovat
avatar

Pochybuju, že to takového bolí. Koupil si hračku, hračka se rozbila, no co, bude si muset koupit jinou, no problem.

Nepřihlášený Blbý den

Tak můj nejblbější den je.. | 3.5.2017 10:31reagovat
avatar

Tak můj nejblbější den je asi:

1. koupil jsem si nové auto (BMW) od člověka z Prahy, který se zapomněl zmínit, že nefunguje úplně správně plovák benzínu.

2. na dálnici směr LBC mi došel benzín, přesto, že nádrž ukazovala ještě čtvrtinu.

3. takové problémy se mi dějou normálně, tak jsem to neřešil a volal kolegovi z práce o kanistr.

4. ačkoliv jsem měl trojúhelník pěkně vyndaný a všichni přejížděli radši do levého pruhu, přesto, že jsem byl za krajnicí, jel kolem polský řidič kamionu, který auto orval komplet ze strany. kufr, blatník, dveře, blatník, kapota, všechna levá skla venku (škoda přes 100k)

5. kamion ujel, ani nezastavil

6. pojistka nebyla, chtěl jsem ji uzavřít až doma, mám známého z pojišťovny, co už na mě čekal

7. přijela policie a řekli mi, že tím, že ujel mám smůlu (leda havarijní pojistka) a mimochodem objevili dálniční známku, která ale byla prošlá, což jsem si nezkontroloval při odjezdu, tak jsem později ve správním řízení dostal ještě pokutu za známku.

Každopádně myslím, že to pro mě bylo horší než případ ve článku, protože na to auto jsem dlouho dřel a následná oprava se potom táhla ještě 3 měsíce, nehledě na vyhozené peníze a ztracený stav nebouraného auta.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený xps

Reakce na: Tak můj nejblbější den je.. | 3.5.2017 11:08reagovat
avatar

Co k tomu říct?

Známe to všichni, že "na posraného aji hajzl spadne."

Nepřihlášený automobilista

ano, to je přesné, to už s.. | 3.5.2017 11:19reagovat
avatar

ano, to je přesné, to už se opravdu dá nazvat jako "blbý den"

Nepřihlášený Quebe

Reakce na: Tak můj nejblbější den je.. | 3.5.2017 13:55reagovat
avatar

A to kamioňáka nešlo najít ze záznamu kamer, kterých je na dálnici požehnaně?

Nepřihlášený Blbý den

Nejprve mi policie potvrdi.. | 3.5.2017 15:12reagovat
avatar

Nejprve mi policie potvrdila, že pokud to byl cizinec, tak nemám šanci, protože to je jen přestupek, protože nešlo o zdraví ale jen o plechy. A přestupky se přes hranice prakticky neřeší.

A potom to měsíc "prošetřovali", aby mi přišlo jen vyjádření, že na záznamech žádné vozidlo odpovídající popisu (tzn. kamion s bílými půlenými dveřmi zezadu - SPZ jsem bohužel neviděl) nenašli a tím to skončilo.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Quebe

Reakce na: Nejprve mi policie potvrdi.. | 3.5.2017 15:53reagovat
avatar

Kdyby byla ze strany policie snaha, tak by to šlo - ty bys jim sdělil čas, kdy k tomu došlo. Poté by se porovnaly záznamy z nejbližší kamery před nehodou a nejbližší kamery po nehodě z té doby a jasně by bylo vidět, který kamion, se kterou značkou to byl, jelikož by na druhém záznamu měl poškozený předek. Dle mého se na záznamy nikdo ani nedíval.

Přestupky se přes hranice samozřejmě řeší. Jako, být to blbost za pár stovek, tak bych se na to vyrpd. Ale se škodou 100k bych se nenechal takto odbýt.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený sokar

Reakce na: Kdyby byla ze strany polic.. | 3.5.2017 19:00reagovat
avatar

Nemáš pravdu. Neuneseš důkazní břemeno pokud nebude jasně na kameře vidět jak ten kamion to auto rve. A kamery na dálnici mají rozlišení tak nahovno, že je to prostě pasé.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jirka_1

Reakce na: Nemáš pravdu. Neuneseš důk.. | 3.5.2017 23:09reagovat
avatar

Víš, kdyby to policajti řešit chtěli, kdyby tedy došlo ke zranění, tak by ho měli do hodiny. Ale nikoho nezranil...

Nepřihlášený Jirka_1

Reakce na: Tak můj nejblbější den je.. | 3.5.2017 23:13reagovat
avatar

Víš, takovým říkám "běž ven a dej si facku". A ty by sis měl dát minimálně tři, nebo radši čtyři, abys pak nekulhal... :-) Bez povinného ručení ani rána, buď rád, že ti nesebrali papíry, jelikož nepojištěný vůz nemá co dělat v silničním provozu. A s tou známkou jsi to taky dvakrát nevychytal...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Quebe

Reakce na: Nemáš pravdu. Neuneseš důk.. | 4.5.2017 08:27reagovat
avatar

A on je snad problém daný kamion vyhledat, prohlédnout a najít na něm stopy laku, které se budou shodovat s lakem auta, které orval?

Nepřihlášený Quebe

Reakce na: Víš, takovým říkám "běž ve.. | 4.5.2017 08:28reagovat
avatar

A kde píše, že neměl povinné ručení?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jirka_1

Reakce na: A kde píše, že neměl povin.. | 4.5.2017 08:31reagovat
avatar

Přečti znovu pečlivě článek.

Nepřihlášený Petr M.

Reakce na: Víš, takovým říkám "běž ve.. | 4.5.2017 08:45reagovat
avatar

Píše, že neměl pojistku, nikoliv povinné ručení. Z povinného ručení se neopravuje vlastní auto, ale auto cizí, které nabourám.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jirka_1

Reakce na: Píše, že neměl pojistku, n.. | 4.5.2017 08:49reagovat
avatar

6. pojistka nebyla, chtěl jsem ji uzavřít až doma, mám známého z pojišťovny, co už na mě čekal

7. přijela policie a řekli mi, že tím, že ujel mám smůlu (leda havarijní pojistka) a mimochodem objevili dálniční známku...

-----

Pokud neměl povinné ručení, žádná pojišťovna mu nevyplatí odškodné, protože to auto nemělo na silnici co dělat. Případně mu odškodné silně zkrátí.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Quebe

Reakce na: 6. pojistka nebyla, chtěl.. | 4.5.2017 14:06reagovat
avatar

A opět se ptám: Jak z toho vyplývá, že neměl povinné ručení? Bodem 6. podle mě myslel právě ono havarijní pojištění, na což navazuje ona smůla z bodu 7.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Blbý den

Ano, samozřejmě povinné ru.. | 4.5.2017 14:19reagovat
avatar

Ano, samozřejmě povinné ručení bylo ještě od původního majitele.

Chtěl jsem si to hodit doma na sebe i včetně havarijního, což už jsem právě bohužel nestihl.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jirka_1

Reakce na: A opět se ptám: Jak z toho.. | 4.5.2017 15:04reagovat
avatar

Už se vyjádřil... :-)

Jinak když si dobře přečteš větu níže, tak z ní vyplývá, že neměl žádné pojištění...

7. přijela policie a řekli mi, že tím, že ujel mám smůlu (LEDA havarijní pojistka) a mimochodem objevili dálniční známku...

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jirka_1

Reakce na: Ano, samozřejmě povinné ru.. | 4.5.2017 15:07reagovat
avatar

Povinné ručení není na člověka, ale na auto, tedy napsané může být na kohokoli a platit ho může klidně Babiš... :-) Jenže jsi neměl pachatele, takže to nebylo z čeho zaplatit, žádná pojišťovna nezaplatí škodu od neznámého auta, protože neví, u které je vlastně pojištěný...

Nepřihlášený Quebe

Reakce na: Už se vyjádřil... :-) Jin.. | 4.5.2017 15:29reagovat
avatar

Větu jsem si pozorně přečetl a nevyplývá z ní, že by auto nemělo sjednáno povinné ručení (když ji vezmeme vytrženou z kontextu, nevyplývá z ní ani to, že neměl havarijní pojištění). Tebou zvýrazněná část pojednává pouze o tom, že mu policajti navrhli havarijní pojištění jako jednu z možností, jak uhradit škodu. Existenci jakéhokoliv druhu pojištění věta nijak nerozebírá.

Dále, vzhledem k tomu, že dotyčný nebyl viníkem nehody, nevstupuje jeho povinné ručení nijak do hry, tudíž je krajně nelogické, proč by se měl ve vztahu k nezpůsobené nehodě nějak vyjadřovat ke svému povinnému ručení.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jirka_1

Reakce na: Větu jsem si pozorně přeče.. | 4.5.2017 15:35reagovat
avatar

Vstupuje - pokud ho nemá na to auto sjednané (jedno jestli svoje nebo předešlého majitele), nedostane od pojišťovny buď nic nebo bude silně pokrácen.

Jinak vyplývá - slovo "leda" je nutné chápat v celkovém kontextu. To slovo bylo špatně zvoleno, mělo tam být buď nic nebo "jen z".

Zkrátíme to - xps to napsal nejlépe, jak mohl... :-)

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Quebe

Reakce na: Vstupuje - pokud ho nemá n.. | 4.5.2017 16:30reagovat
avatar

O tom pochybuju, že by pojišťovna viníka nemusela hradit škodu, pokud je poškozené auto nepojištěné. Zkusit to může, stejně jako dlouhá léta pojišťovnám procházela amortizace, nicméně pochybuju, že by u soudu uspěla.

Z pohledu zákona to jsou dva naprosto odlišné incidenty. To je jak kdybych naboural někoho, kdo stojí na zákazu zastavení a má pojišťovna odmítla hradit, protože tam neměl co stát. Pitomost.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Jirka_1

Reakce na: O tom pochybuju, že by poj.. | 4.5.2017 20:18reagovat
avatar

Pojišťovna by uspěla, jelikož nepojištěné auto nemá co dělat v silničním provozu, dokonce ani parkovat na veřejných komunikacích. Podobně je to s neplatnou STK.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Andrej Rákóczi

Ahojte. Títo ľudia: športo.. | 4.5.2017 20:48reagovat
avatar

Ahojte. Títo ľudia: športovci, umelci, kapitalisti a zbohatlíci .... si myslia, že ak majú peniaze, tak automaticky vedia aj šoférovať ... ale žiaľ myslí si to asi 90 % chlapov vodičov :) ... ja troška pretekám tak 8 rokov , mám kopec pohárov , ale si myslím, že som priemerný šofééér :) . A čo je najhoršie , auto s vysokým výkonom cca nad 300 koní v rukách neskúseného vodiča je odistená zbraň !!! ... a nebezpečná pre nás ostatných. Ja by som navrhoval plus jeden paragraf pre vodičov nad 300 koní: 25 rokov a pretekárska autoškola 2-3 dni. Napr. Ja som pretekal s 300PS Leonom Cupra , to šťastie na piešťanskom letisku - Tatry Donau Cup 2010 ... a nedobrzdil som tak v 180-ke a urobil som zopár hodín ... a potom som sa prebral, že takto asi nie!!! Na ceste by bol zo mňa asi mastný fľak. A ešte zaujímavá vec. Keď dávam známym a kamošom otázku: Bežné auto v dobrom tech. stave za koľko metrov zastaví zo 100 km rýchlosti ... tak zatiaľ nikto neodpovedal správne ... a samozrejme nikto nemá zmerané na svojom aute ... ja áno aj na bežných čo jazdím. Takže pre výrobcov automobiliek by som odporučil dávať nielen akceláciu z 0 na 100 km/hod. ... ale aj deceláciu zo 100 na 0 . Robí to jediná seriózna relácia Auto Moto und Sport. Pri testoch robia akcelárciu, deceláciu a 18m slalom. Tie ostatné relácie sú len pre amatérov a viac menej reklamy :) ... veď aj správy v telke sú platené reklamy :) ... vážne ! A ešte by som zaviedol tvrdšie pokuty napr. plus 60 a viac 5 000 Eur , keď niekto má auto za viac 100 tisíc, čo je preňho pokuta 500/ 800 Eur .... a minule ten talian z východu Slovensk za 235 Km dostal len 300 Eur ddddd :)

Nepřihlášený Quebe

Reakce na: Pojišťovna by uspěla, jeli.. | 4.5.2017 21:49reagovat
avatar

To s tím přece vůbec nesouvisí. Jak říkám, když nabourám auto stojící na zákazu zastavení, pojišťovna škodu zaplatí. Nesjednané povinné ručení v principu není nic jiného, než další přestupek.

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif

Živá témata na fóru

zobrazit vše