SsangYong Nomad 2014: Actyon v jiném balení dostal příď pick-upu a výkonnější diesel

Výměna pohonné jednotky je nejvýraznější novinkou. Mimo to SsangYong jen lehce modernizoval karoserii, v interiéru pak přibyl nový volant či audio.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

SsangYong Nomad 2014: Actyon v jiném balení dostal příď pick-upu a výkonnější diesel

14.6.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

SsangYong Nomad 2014: Actyon v jiném balení dostal příď pick-upu a výkonnější diesel

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Výměna pohonné jednotky je nejvýraznější novinkou. Mimo to SsangYong jen lehce modernizoval karoserii, v interiéru pak přibyl nový volant či audio.

Pomalu se již zdálo, že SsangYong Actyon zamíří do zaslouženého důchodu. V prodeji je ostatně již od roku 2005, čímž má na odchod plné právo. A v západní Evropě se tak skutečně stalo. Na východních trzích, zvláště pak v bývalé ruské federaci, se ovšem korejské SUV zuby nehty drží života. Pro nový modelový rok pak dokonce získalo i nové, docela příznačné jméno Nomad a s ním i pár modernizací.

Vpředu tak Nomad těží ze stejného nárazníku, masky a světlometů jako aktualizovaný pick-up Actyon Sports. Zezadu by však již měl nabízet ryze unikátní přístup, který se projevuje v difuzoru a začerněném okolí světel. Uvnitř pak novinka SsangYongu vyráběná v licenci v kazašském závodě společností Agromash Holding nabízí jen nový audio systém, volant a pár dekoračních prvků.

Nejvýraznější novinkou je tedy uložení dvoulitrového turbodieselu e200XDI, který známe také z modelu Korando. I v případě modelu Nomad bude motor nabízet 155 koní, přičemž doplňovat jej bude šestistupňový manuál. O automatu se momentálně neuvažuje, v případě zájmu ale prý bude znovupředstaven 2,3litrový benzinový čtyřválec naladěný na 150 koní.

Jsme tedy zvědavi, jak si SsangYong Actyon prodávaný pod novým názvem Nomad povede. Značka totiž počítá s tím, že do roku 2017 vyrobí v Kazachstánu na 75 000 exemplářů. Sedmdesát procent je přitom určeno pro export, díky čemuž by možná Nomad nemusel minout ani Českou republiku.


SsangYong Nomad 2014: Actyon v jiném balení dostal příď pick-upu a výkonnější diesel - 1 - SsangYong Nomad 2014 01SsangYong Nomad 2014: Actyon v jiném balení dostal příď pick-upu a výkonnější diesel - 2 - SsangYong Nomad 2014 02
Po stránce vizuální se nový SsangYong Nomad jen pramálo liší od Actyonu

SsangYong Nomad 2014: Actyon v jiném balení dostal příď pick-upu a výkonnější diesel - 3 - Ssangyong Actyon Sports 01SsangYong Nomad 2014: Actyon v jiném balení dostal příď pick-upu a výkonnější diesel - 4 - Ssangyong Actyon Sports 06SsangYong Nomad 2014: Actyon v jiném balení dostal příď pick-upu a výkonnější diesel - 5 - Ssangyong Actyon Sports 05SsangYong Nomad 2014: Actyon v jiném balení dostal příď pick-upu a výkonnější diesel - 6 - Ssangyong Actyon Sports 04SsangYong Nomad 2014: Actyon v jiném balení dostal příď pick-upu a výkonnější diesel - 7 - Ssangyong Actyon Sports 07SsangYong Nomad 2014: Actyon v jiném balení dostal příď pick-upu a výkonnější diesel - 8 - Ssangyong Actyon Sports 08
Vůz je vlastně slepencem předchozího Actyonu, z nějž mu zůstala záď, a stále prodávaného Actyonu Sports, který dostal novou příď

Zdroj: ZR.ru přes Autoblog Spanish

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.