Starý Volkswagen Golf na sprintech ztrapnil hned tři nejnovější Audi

Na první pohled působí dojmem, že se rozpadá, bližší zkoumání ale odhalí karbonové díly. Právě ty nejlépe naznačují, s jakým starcem na steroidech tady máme tu čest.
 1. Autoforum.cz
 2. Rubriky a sekce
 3. Bleskovky

Starý Volkswagen Golf na sprintech ztrapnil hned tři nejnovější Audi

16.7.2019 | Mirek Mazal

Starý Volkswagen Golf na sprintech ztrapnil hned tři nejnovější Audi

/

Na první pohled působí dojmem, že se rozpadá, bližší zkoumání ale odhalí karbonové díly. Právě ty nejlépe naznačují, s jakým starcem na steroidech tady máme tu čest.

Generační souboje jsou vždy zajímavá podívaná, zejména pokud stará technika drtí nablýskanou novinku plnou sebevědomí. O víkendu musela hned trojice špičkových moderních Audi sklopit hlavu před starodávným Golfem druhé generace. Volkswagen vyráběný v letech 1983 až 1992 ujel s velkým náskokem všem soupeřům.

Koncernové měření sil jednoznačně ovládl ikonický hatchback, který pochopitelně nepoužíval původní techniku. Nejméně sedmadvacetiletý stroj přijel závodit vybavený benzínovým motorem 1,8T o výkonu 544 kW (740 koní), což okamžitě vynahradilo věkový deficit vůči ostatním účastníkům měřeného sprintu na půl míle (805 metrů).

Necelý kilometr stačil Golfu na ztrapnění řidiče Audi RS7 Sportback, který zaostal v cíli o 25 km/h. Druhý skalp přišel od majitele Audi R8 V10 Performance, ten byl pomalejší o 16 km/h. Třetí potupeným se se stal vlastník Audi RS3, jemuž chybělo v cíli 23 km/h. Klíč k úspěchu byl v upraveném turbomotoru, odlehčené konstrukci a pohonu všech kol automobilového penzisty ujíždějícího rychlostí až 273 km/h.


Starý Volkswagen Golf na sprintech ztrapnil hned tři nejnovější Audi - 1 - Sprint Golf II proti Audi RS7 Sportback Audi RS3 a Audi R8 01Starý Volkswagen Golf na sprintech ztrapnil hned tři nejnovější Audi - 2 - Sprint Golf II proti Audi RS7 Sportback Audi RS3 a Audi R8 02Starý Volkswagen Golf na sprintech ztrapnil hned tři nejnovější Audi - 3 - Sprint Golf II proti Audi RS7 Sportback Audi RS3 a Audi R8 03Starý Volkswagen Golf na sprintech ztrapnil hned tři nejnovější Audi - 4 - Sprint Golf II proti Audi RS7 Sportback Audi RS3 a Audi R8 04Starý Volkswagen Golf na sprintech ztrapnil hned tři nejnovější Audi - 5 - Sprint Golf II proti Audi RS7 Sportback Audi RS3 a Audi R8 05Starý Volkswagen Golf na sprintech ztrapnil hned tři nejnovější Audi - 6 - Sprint Golf II proti Audi RS7 Sportback Audi RS3 a Audi R8 06Starý Volkswagen Golf na sprintech ztrapnil hned tři nejnovější Audi - 7 - Sprint Golf II proti Audi RS7 Sportback Audi RS3 a Audi R8 07Starý Volkswagen Golf na sprintech ztrapnil hned tři nejnovější Audi - 8 - Sprint Golf II proti Audi RS7 Sportback Audi RS3 a Audi R8 08Starý Volkswagen Golf na sprintech ztrapnil hned tři nejnovější Audi - 9 - Sprint Golf II proti Audi RS7 Sportback Audi RS3 a Audi R8 09Starý Volkswagen Golf na sprintech ztrapnil hned tři nejnovější Audi - 10 - Sprint Golf II proti Audi RS7 Sportback Audi RS3 a Audi R8 10
Víkendové skalpy upraveného majitele Volkswagenu Golf II jsou cenné, jde o tři ze čtyř nejrychlejších Audi současnosti

Zdroj: cvdzijden - Supercar Videos@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše