Audi dalo ve srovnání veškeré konkurenci poznat, co to je náskok díky technice

Je to marketingová fráze, výsledek tohoto srovnání lze ale stěží interpretovat jinak. Audi v něm v klíčových disciplínách jasně porazilo veškerou konkurenci, i když papírově zdaleka nebylo favoritem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Audi dalo ve srovnání veškeré konkurenci poznat, co to je náskok díky technice

18.3.2019 | Mirek Mazal

Audi dalo ve srovnání veškeré konkurenci poznat, co to je náskok díky technice

/

Je to marketingová fráze, výsledek tohoto srovnání lze ale stěží interpretovat jinak. Audi v něm v klíčových disciplínách jasně porazilo veškerou konkurenci, i když papírově zdaleka nebylo favoritem.

Hot hatche alias výkonné kompaktní hatchbacky jsou vozy kombinující všestrannost relativně praktické karoserie s technikou dovolující jízdní výkony sportovních aut. A to vše za cenu, ze které se neprotočí panenky ani běžným smrtelníkům. V přímém srovnání pěti současných modelů ukazuje zástupce Audi, proč si směle dovoluje v reklamních sloganech prohlašovat heslo „Náskok díky technice“.

Kromě Audi a jeho S3 letištní plochu obsadila dalších čtveřice podobně zaměřených rivalů, jeden z nich se vydal k závodu až z USA. Do startovní pozice se tedy připravilo BMW M140i, Mercedes-AMG A35, Volkswagen Golf R a zaoceánský vyslanec jménem Ford Focus RS.

Focus dorazil s jasně nejvýkonnějším motorem 2,3 EcoBoost, který poskytuje 257 kW (344 k) a 440 Nm. Mercedes byl vybaven agregátem o výkonu 225 kW (306 k) a 400 Nm, BMW si připravilo dokonce šestiválec disponující 250 kW (335 k) a 500 Nm. Němečtí sourozenci VW s Audi pod kapotou skrývali 310, respektive 300 koní plus 400 Nm, potažmo 380 Nm.

Čísla nejsou podstatná, protože se na silnici projevily úplně jiné faktory. Hned první start rozmetal papírové předpoklady a žlutý hot hatch se čtyřmi kruhy ukázal zadnici všem ostatním. Měřený úsek jako první překonalo Audi S3, za ním až o půl sekundy Mercedes, až poté BMW, Volkswagen a úplně poslední Ford, potenciálu navzdory.

Ani zbožňovaný řadový šestiválec z Mnichova se moc nepředvedl, ale počkal si na druhou disciplínu. Pružné zrychlení na třetí rychlostní stupeň BMW M140i zvládlo nejlépe, což nelze říci o závěrečném testu.

V poslední etapě srovnání všech konkurentů byl úkol co nejdříve zabrzdit na místě. Nejlepší brzdovou soustavu předvedlo opět Audi, pokud jeho pokus lze brát jako legitimní. Vypadá to, že S3 začalo brzdit dříve, ale konečný rozdíl proti ostatním byl i tak propastný. Velmi přesvědčivá dominance Ingolstadtu, že by na reklamním sloganu něco bylo? A to Audi nabízí ještě model RS3, který má dokonce 400 koní a konkurovat umí i většímu, šestiválcovému modelu RS4...


Audi dalo ve srovnání veškeré konkurenci poznat, co to je náskok díky technice - 1 - Srovnani hot hatchu Carwow 01Audi dalo ve srovnání veškeré konkurenci poznat, co to je náskok díky technice - 2 - Srovnani hot hatchu Carwow 02Audi dalo ve srovnání veškeré konkurenci poznat, co to je náskok díky technice - 3 - Srovnani hot hatchu Carwow 03Audi dalo ve srovnání veškeré konkurenci poznat, co to je náskok díky technice - 4 - Srovnani hot hatchu Carwow 04Audi dalo ve srovnání veškeré konkurenci poznat, co to je náskok díky technice - 5 - Srovnani hot hatchu Carwow 05Audi dalo ve srovnání veškeré konkurenci poznat, co to je náskok díky technice - 6 - Srovnani hot hatchu Carwow 06Audi dalo ve srovnání veškeré konkurenci poznat, co to je náskok díky technice - 7 - Srovnani hot hatchu Carwow 07Audi dalo ve srovnání veškeré konkurenci poznat, co to je náskok díky technice - 8 - Srovnani hot hatchu Carwow 08Audi dalo ve srovnání veškeré konkurenci poznat, co to je náskok díky technice - 9 - Srovnani hot hatchu Carwow 09Audi dalo ve srovnání veškeré konkurenci poznat, co to je náskok díky technice - 10 - Srovnani hot hatchu Carwow 10Audi dalo ve srovnání veškeré konkurenci poznat, co to je náskok díky technice - 11 - Srovnani hot hatchu Carwow 11Audi dalo ve srovnání veškeré konkurenci poznat, co to je náskok díky technice - 12 - Srovnani hot hatchu Carwow 12Audi dalo ve srovnání veškeré konkurenci poznat, co to je náskok díky technice - 13 - Srovnani hot hatchu Carwow 13
Audi S3 nemělo papírové předpoklady k poražení všech čtyř soupeřů, mělo naopak nejslabší motor. Soky ale rozmetalo na kusy, v akceleraci i při brzdění

Zdroj: Carwow@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše