Mio MiVue 886 WiFi GPS autokamera s 4K rozlišením a upozorněním na měřené úseky

MiVue 886 je vůbec první 4K UHD autokamera od Mio. Disponuje 1,7x větším senzorem i nočním natáčením ULTRA. Inovativní funkce doplňuje Timelapse, rychlejší WIFI přenos přes 5 GHz, a nechybí ani 60snímkové natáčení i v rozlišení 2K, funkce Najdi moje auto nebo reálné upozornění na měřené úseky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tiskové zprávy

Mio MiVue 886 WiFi GPS autokamera s 4K rozlišením a upozorněním na měřené úseky

26.11.2021 | tisková zpráva

Mio MiVue 886 WiFi GPS autokamera s 4K rozlišením a upozorněním na měřené úseky

/

Foto: Mio

MiVue 886 je vůbec první 4K UHD autokamera od Mio. Disponuje 1,7x větším senzorem i nočním natáčením ULTRA. Inovativní funkce doplňuje Timelapse, rychlejší WIFI přenos přes 5 GHz, a nechybí ani 60snímkové natáčení i v rozlišení 2K, funkce Najdi moje auto nebo reálné upozornění na měřené úseky.

Mio, přední světový výrobce bezpečnostních kamer do vozů a cyklonavigací, uvádí na trh autokameru s reálným 4K rozlišením Mio MiVue 886 WiFi GPS. Mezi další rozlišeními pak najdete 2K s 60 snímky za sekundu, případně Full HD se 120 fps. Samozřejmostí je řada inovativních funkcí, jako je Najdi moje auto, Kniha jízd nebo reálné upozorňování před i v průběhu celého měřeného úseku (rozšířená funkce radarů). Rychlejší přenos záznamů do telefonu pak zajistí i druhá WiFi frekvence s 5 GHz.

4K rozlišení a 1.7x větší optický senzor

Kamera MiVue 886 využívá velký snímač 1/1.8, který vytváří jasnější, čistší a barevně sytější obraz, zejména za špatných světelných podmínek. Špičkové řešení pro záznam videa v rozlišení 4K (2160p) nabízí extrémně čisté videozáznamy během jízdy. Pro jízdu v noci podporuje MiVue 886 také vysoké dynamické rozlišení 2K s HDR (1440p s 30fps, HDR), které si poradí s širokým rozsahem světelných podmínek, aby byly viditelné objekty ve světlých i tmavých oblastech.

Aby kamera MiVue 886 splnila požadavky uživatelů, nabízí pro zaznamenání cesty několik možností rozlišení včetně 4K s 30 fps (2160p@30fps), 2K s 60 fps (1440p@60 fps) a Full HD s 120 fps (1080p@120fps), tedy režim zpomaleného pohybu. Pro zachycení všech detailů při jízdě ve dne nebo v noci, po dálnicích nebo venkovských silnicích, si mohou uživatelé vybrat kterékoli z výše uvedených rozlišení.


Mio MiVue 886 WiFi GPS autokamera s 4K rozlišením a upozorněním na měřené úseky - 1 - 1 Mio MiVue 886 autokamera (1)

Rychlejší WiFi s 5 GHz a připojení k více službám díky BT

MiVue 886 je první autokamera Mio integrovaná s vysokorychlostní technologií Wi-Fi 5, která umožňuje rychlejší připojení zařízení k chytrým telefonům. V prostředí Wi-Fi mohou uživatelé aktualizovat nejnovější firmware a údaje o rychlostních kamerách prostřednictvím služeb OTA (Over-the-Air).

Vestavěná technologie Bluetooth nabízí senzační doplňkovou službu „Find My Parked Car“, tedy Najdi moje auto, která ukládá GPS souřadnice zaparkovaného vozidla, a následné navigování střelkou v aplikaci MiVue Pro díky Bluetooth připojení ke kameře. Kromě toho si uživatel může do aplikace MiVue Pro stáhnout i „Záznam o ujetých kilometrech“ řidiče, tedy funkce odpovídající Knize jízd.

Funkce Upozornění na průměrnou rychlost nabízí inteligentní varování s předstihem

Měřené rychlostní úseky (nejen tedy radary) - to je nová funkce, kterou poprvé společnost Mio uvedla s autokamerou MiVue 818 a které věnovala značné úsilí, aby z ní vytěžila všechny výhody a zvýšila uživatelský komfort. Stejně jako ostatní prémiové produkty Mio v oblasti palubních kamer, je i kamera MiVue 886 vybavena exkluzivními funkcemi Average Speedcam Alerts (výstraha před měřením průměrné rychlosti, zejména tedy v měřených rychlostních úsecích) a našimi patentovanými funkcemi Smart Alert (chytrá výstraha). Před přiblížením k místu měření rychlosti zařízení zobrazí vzdálenost a čas (v sekundách) do koncové rychlostní kamery a také poskytne informace o rychlostním limitu a průměrné rychlosti v daném intervalu.

Optimalizované načítání systému zvyšuje výkon při čtení/zápisu a soubory se ukládají každou vteřinu. V porovnání s běžnými autokamerami, které ukládají soubory v minutových intervalech, umožňuje nejnovější systém předformátování microSD karty pro rychlejší výkon při čtení/zápisu záznamu. Externí microSD karty jsou podporovány až do velikosti 256 GB, což umožňuje v podmínkách ultra vysokého rozlišení 4K více než 800 minut nepřetržitého běžného záznamu. To znamená, že kamera MiVue 886 dokáže nejen uložit každou vteřinu cesty a poskytnout tak kompletní videozáznam, ale také umožňuje větší úložiště pro uložení cesty uživatele. Kdykoli dojde k neočekávanému vypnutí či nehodě, soubor se během spouštění automaticky opraví.

Mio MiVue 886 WiFi GPS autokamera s 4K rozlišením a upozorněním na měřené úseky - 2 - 1 Mio MiVue 886 autokamera (2)

Parkovací režim s pasivním napájením

Díky vestavěnému akumulátoru se po vypnutí motoru automaticky aktivuje režim parkování s pasivním napájením. Dle stavu jeho nabití je možné tak ochránit vůz v pasivním režimu až na 48 hodin. Kamera MiVue 886 začne uchovávat videozáznamy, jakmile je detekována jakákoli nehoda nebo vibrace, a může vydržet delší dobu díky interní baterii. Při použití parkovacího režimu se rozlišení automaticky nastaví na FHD 1080@30P, aby se maximalizovalo využití paměťové karty. V aktivním režimu s připojeným Mio MiVue SmartBoxem je možná navíc i ochrana pomocí senzoru pohybu okolo vozu, a to až na 24 hodin.

Více informací naleznete na stránkách www.MIO.com/CZ.

Zdroj: Mio

tisková zpráva

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše