Syn ruského byznysmena ujížděl policii v Mercedesu-AMG G63, vysílal to online (video)

Když už opravdu nevíte coby a peníze ani čas nejsou problém, necháte se Moskvou nahánět šesti policejními vozy a vysíláte to přes Periscope.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Syn ruského byznysmena ujížděl policii v Mercedesu-AMG G63, vysílal to online (video)

28.5.2016 | Petr Miler | 4 příspěvky

Syn ruského byznysmena ujížděl policii v Mercedesu-AMG G63, vysílal to online (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Když už opravdu nevíte coby a peníze ani čas nejsou problém, necháte se Moskvou nahánět šesti policejními vozy a vysíláte to přes Periscope.

Minulý týden jsme vám ukázali ruskou silniční potyčku coby jeden z vrcholů toho, co lze na tamních silnicích zažít. Po zkušenostech jsme ale už tehdy věděli, že to nebude ten poslední bizarní příběh napsaný ruským asfaltem a vskutku - stačil necelý týden a můžeme vás zpravit o další věci, která se nemůže odehrát snad nikde jinde na světě.

Jistě není novinkou, že v Rusku žije spousta velmi bohatých lidí. Novinkou není ani to, že tito lidé mají děti, které pro pobavení dělají v principu podobné nerozvážnosti jako jiné děti. Jenže pokud jste Ruslan Šamsuarov, syn viceprezidenta ropného gigantu Lukoil, dá se očekávat, že vás hned tak něco ze židle nezvedne. A tak vymýšlíte další a další nesmysly, až vymyslíte... toto.

Mladý pan Šamsuarov se musel hodně nudit, když ho s jeho kamarády napadlo, že by mohl vyprovokovat moskevskou policii k zásahu, nechat se jí nahánět po městě a všechno to přenášet online přes aplikaci Periscope. A jakkoli to zní bizarně, přesně toto se také stalo. Šamsuarov nebyl tak hloupý, aby řídil sám, kolem policejního vozu měřícího rychlost nechal projet svého kamaráda a akce mohla začít. Sám Petrol-boy, jak se hlavímu aktéru kauzy v Rusku říká, měl na starosti přenos.

Jeho velkou část uvidíte na přiloženém videu. Snímky samotného pana Lukoila Jr. sice byly po celé akci z webu staženy, ale kopií se najde pořád dost. Na tom hlavním vidíme skoro 10minutový hon Moskvou, při němž řidič Šamsuarovova Mercedesu G63 AMG prchá nejprve silnicemi a posléze i parkem či po chodnících. Přenos skončil, když dotyční vůz zastavili a pokusili se prchnout po svých. To se ale nepodařilo a policie je dostihla.

Jak byste asi čekali v Rusku, žádné velké tresty nepadly. Šamsuarov a řidič vozu museli zaplatit pokutu 5 000 rublů (asi 1 800 Kč) a olejářský chlapec se také musel veřejně omluvit. To udělal - omluvil se tedy všem, kteří museli být svědky celého honu, slíbil, že už se to nikdy nebude opakovat a ke skutkům řidiče řekl, že jen nechtěl před přáteli vypadat jako slaboch, a tak se nechal vyprovokovat.

Jak moc to bylo upřímné, nevíme, druhé video natočené krátce po zásahu dokumentuje reakce všech zúčastněných a neberou to příliš vážně. Jeden z Ruslanových přátel se třeba žertu ptá, „jestli bude taťka naštvaný”. To už nevíme, Lukoil oficiálně tyto události nekomentoval. A my dále vlastně také nemusíme, obě videa mluví za vše...


Syn ruského byznysmena ujížděl policii v Mercedesu-AMG G63, vysílal to online (video) - 1 - Ruslan Shamsuarov Moscow chase video 01
Jak vidno, i po úspěšném zásahu policie vládla mezi posádkou Mercedesu a jejími přáteli dobrá nálada...

Syn ruského byznysmena ujížděl policii v Mercedesu-AMG G63, vysílal to online (video) - 2 - Ruslan Shamsuarov Moscow chase video dalsi 01Syn ruského byznysmena ujížděl policii v Mercedesu-AMG G63, vysílal to online (video) - 3 - Ruslan Shamsuarov Moscow chase video dalsi 02Syn ruského byznysmena ujížděl policii v Mercedesu-AMG G63, vysílal to online (video) - 4 - Ruslan Shamsuarov Moscow chase video dalsi 03Syn ruského byznysmena ujížděl policii v Mercedesu-AMG G63, vysílal to online (video) - 5 - Ruslan Shamsuarov Moscow chase video dalsi 04Syn ruského byznysmena ujížděl policii v Mercedesu-AMG G63, vysílal to online (video) - 6 - Ruslan Shamsuarov Moscow chase video dalsi 05Syn ruského byznysmena ujížděl policii v Mercedesu-AMG G63, vysílal to online (video) - 7 - Ruslan Shamsuarov Moscow chase video dalsi 06Syn ruského byznysmena ujížděl policii v Mercedesu-AMG G63, vysílal to online (video) - 8 - Ruslan Shamsuarov Moscow chase video dalsi 07Syn ruského byznysmena ujížděl policii v Mercedesu-AMG G63, vysílal to online (video) - 9 - Ruslan Shamsuarov Moscow chase video dalsi 08Syn ruského byznysmena ujížděl policii v Mercedesu-AMG G63, vysílal to online (video) - 10 - Ruslan Shamsuarov Moscow chase video dalsi 09Syn ruského byznysmena ujížděl policii v Mercedesu-AMG G63, vysílal to online (video) - 11 - Ruslan Shamsuarov Moscow chase video dalsi 10Syn ruského byznysmena ujížděl policii v Mercedesu-AMG G63, vysílal to online (video) - 12 - Ruslan Shamsuarov Moscow chase video dalsi 11Syn ruského byznysmena ujížděl policii v Mercedesu-AMG G63, vysílal to online (video) - 13 - Ruslan Shamsuarov Moscow chase video dalsi 12
Teprve video se záznamem přímého přenosu z Periscope je tím správným způsobem odzbrojující, ale pokud chcete ušetři 10 minut času, jde v něm přibližně o toto

Zdroj: RT

Petr Miler

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše