Také Audi brzdí s elektromobily, jako první odpískalo novou A2 a A1 e-tron

Britský magazín Car s odvoláním na zdroje v automobilce tvrdí, že Audi posílá k ledu plány na „elektrifikaci” svých vozů. Jako první to prý odnesla A1 e-tron a chystaná nová A2.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Také Audi brzdí s elektromobily, jako první odpískalo novou A2 a A1 e-tron

4.6.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Také Audi brzdí s elektromobily, jako první odpískalo novou A2 a A1 e-tron

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Britský magazín Car s odvoláním na zdroje v automobilce tvrdí, že Audi posílá k ledu plány na „elektrifikaci” svých vozů. Jako první to prý odnesla A1 e-tron a chystaná nová A2.

Minulý týden jsme se dozvěděli o potížích projektu BMW i, které přinesou minimálně zpoždění příchodu již vyvíjených modelů, mohou ale znamenat i jeho úplné zastavení. Jak to s „íčkovými” BMW nakonec dopadne, to zatím pochopitelně nevíme, tento týden ale navenek prosákly podobné informace od Audi.

Také v Ingolstadtu mají svůj „elektrický projekt”, kterému říkají e-tron. Máme pocit, že jej neberou tak vážně jako u BMW, přesto ale v jeho rámci představili už řadu elektromobilů a hybridů, z nichž nejznámější je sportovní R8 e-tron. Jaké ji čekají zítřky, o tom se zatím nemluví, nejmenší e-trony ale už prý mají po popravě.

S touto informací přišel britský Car, podle jehož zdrojů Audi neignoruje směšně nízké prodeje elektromobilů napříč celým světem, které se nemění ani přes mnohdy obrovské státní dotace a další zvýhodnění. To Audi znejistělo ve snaze dostat na trh loni představený model A2, který měl s cenou okolo 40 000 Eur nabídnout výkon 85 koní a dojezd na jedno nabití údajně až 200 km. V Ingolstadtu logicky nevěří tomu, že by se toto auto mohlo prodávat.

Druhou obětí je, ze stejného důvodu, dříve představený koncept A1 e-tron. Ten byl sice hybridní a s pomocí Wankelova motoru pracoval na podobném principu jako Opel Ampera, složitost řešení a opět předpokládaná vyšší cena ale odradily Audi od uvedení i tohoto vozu na trh.

Jak to dopadne s dalšími e-trony, to je ve hvězdách. S ohledem na faktické limity přinejmenším těch čistě elektrických ale nepředpokládáme, že by se světlých zítřku dočkal jediný. Audi informace Caru odmítlo potvrdit nebo vyvrátit, mluvčí automobilky ale sdělil, že případné umrtvení projektu elektrické A2 ještě automaticky neznamená, že nebude žádná A2.


Také Audi brzdí s elektromobily, jako první odpískalo novou A2 a A1 e-tron - 1 - Audi A2 01Také Audi brzdí s elektromobily, jako první odpískalo novou A2 a A1 e-tron - 2 - Audi A2 02Také Audi brzdí s elektromobily, jako první odpískalo novou A2 a A1 e-tron - 3 - Audi A2 03Také Audi brzdí s elektromobily, jako první odpískalo novou A2 a A1 e-tron - 4 - Audi A2 04Také Audi brzdí s elektromobily, jako první odpískalo novou A2 a A1 e-tron - 5 - Audi A2 05Také Audi brzdí s elektromobily, jako první odpískalo novou A2 a A1 e-tron - 6 - Audi A2 06Také Audi brzdí s elektromobily, jako první odpískalo novou A2 a A1 e-tron - 7 - Audi A2 07Také Audi brzdí s elektromobily, jako první odpískalo novou A2 a A1 e-tron - 8 - Audi A2 08Také Audi brzdí s elektromobily, jako první odpískalo novou A2 a A1 e-tron - 9 - Audi A2 09Také Audi brzdí s elektromobily, jako první odpískalo novou A2 a A1 e-tron - 10 - Audi A2 10Také Audi brzdí s elektromobily, jako první odpískalo novou A2 a A1 e-tron - 11 - Audi A2 11Také Audi brzdí s elektromobily, jako první odpískalo novou A2 a A1 e-tron - 12 - Audi A2 12Také Audi brzdí s elektromobily, jako první odpískalo novou A2 a A1 e-tron - 13 - Audi A2 13Také Audi brzdí s elektromobily, jako první odpískalo novou A2 a A1 e-tron - 14 - Audi A2 14Také Audi brzdí s elektromobily, jako první odpískalo novou A2 a A1 e-tron - 15 - Audi A2 15Také Audi brzdí s elektromobily, jako první odpískalo novou A2 a A1 e-tron - 16 - Audi A2 16Také Audi brzdí s elektromobily, jako první odpískalo novou A2 a A1 e-tron - 17 - Audi A2 17Také Audi brzdí s elektromobily, jako první odpískalo novou A2 a A1 e-tron - 18 - Audi A2 18
Audi A2 to má spočítané. Tedy alespoň v této, elektrické podobě

Zdroje: Car, Audi

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.