Takhle rychlé je nové BMW M5 ve srovnání s autem, které možná máte doma

O tom, ze je nová M5 rychlá, nemá smysl diskutovat, ale jak moc je rychlá? Přímé srovnání s obyčejným autem dává její dynamiku do správných souvislostí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle rychlé je nové BMW M5 ve srovnání s autem, které možná máte doma

24.6.2018 | Petr Miler | 8 příspěvků

Takhle rychlé je nové BMW M5 ve srovnání s autem, které možná máte doma

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

O tom, ze je nová M5 rychlá, nemá smysl diskutovat, ale jak moc je rychlá? Přímé srovnání s obyčejným autem dává její dynamiku do správných souvislostí.

Dynamika aut se navzdory veškerým úkrokům stranou posunula v posledních letech o mílový krok kupředu. Je až absurdní, jak rychlé dnes dokáží být ostré verze obyčejných rodinných aut, o supersportech ani nemluvě. Kdesi mezi těmito dvěma světy se nachází ostré verze sedanů a kombíků vyšší střední třídy, jejichž výkony též atakují stratosféru.

Nedávno jsme viděli, jak dvoutunové kombi plné lidí na sprintech zkazilo den všem, protože šlo o neobyčejně schopný Mercedes-AMG E63 S. Jeho přímým konkurentem je podobně vyšlechtěné BMW M5, které s více jak 600 koňmi při jízdě připomíná vesmírnou loď. Je vždy zajímavé podívat se na tato auta v samostatné akci nebo v přímém srovnání mezi sebou, ale ruku na srdce, řekne vám to něco? Číslíčka na tachometru bobtnají jak bankovní konto Andreje Babiše, podobně jako v jeho případě si ale stěží dokážeme od monitoru představit, co to v praxi znamená.

Proto je tu dnešní video, které srovnává dynamiku nové M5 s obyčejným Volkswagenem Golf 2,0 TDI s výkonem 150 koní. Absurdní? Jako klání ve sprintu jistě, ale o to tu nejde - cílem není ukázat, že je M5 rychlejší, ale o kolik je rychlejší. A to už je docela zajímavá podívaná.

Absence nějakých 450 kobyl, pohonu všech kol, krátce zpřevodovaného automatu s osmi stupni, systému elektronicky řízeného startu a dalších asi 150 drobností, které dynamiku BMW M5 definují, je drtivě znát. Zrychlení obou vozů je srovnatelné jen v momentě, kdy oba stojí, jinak M5 po 3,6 sekundy atakuje stovku a Golf nejede ani polovinu této rychlosti. A tak to vlastně zůstává skoro pořád - BMW stačí na 160 km/h 7 sekund, to Golf stále zdaleka nejede ani stovkou a když mnichovská mašina protne hranici 300 km/h, skromný wolfsburský hatchback se teprve blíží ke 190 km/h.

Jsou to dva úplně jiné světy a pravděpodobně žijete v tom druhém. Takto se lze nejlépe podívat, jak to vypadá v tom první - spojení „úplně jinak” jsou v tomto případě asi slabá slova...


Takhle rychlé je nové BMW M5 ve srovnání s autem, které možná máte doma - 1 - BMW M5 G30 vs VW Golf VII 20 TDI acceleration 01Takhle rychlé je nové BMW M5 ve srovnání s autem, které možná máte doma - 2 - BMW M5 G30 vs VW Golf VII 20 TDI acceleration 02Takhle rychlé je nové BMW M5 ve srovnání s autem, které možná máte doma - 3 - BMW M5 G30 vs VW Golf VII 20 TDI acceleration 03Takhle rychlé je nové BMW M5 ve srovnání s autem, které možná máte doma - 4 - BMW M5 G30 vs VW Golf VII 20 TDI acceleration 04Takhle rychlé je nové BMW M5 ve srovnání s autem, které možná máte doma - 5 - BMW M5 G30 vs VW Golf VII 20 TDI acceleration 05Takhle rychlé je nové BMW M5 ve srovnání s autem, které možná máte doma - 6 - BMW M5 G30 vs VW Golf VII 20 TDI acceleration 06
Dynamika nové M5 je na pořád rodinné auto neskutečná, vedle Golfu 2,0 TDI doslova létá

Petr Miler

Diskuze 8 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše