Tohle je poslední a nejdražší vyrobené Ferrari F12tdf. Vypadá docela svérázně

Produkce italského bolidu skončila dva roky po jeho odhalení. Úplně poslední kus pak míří do sbírky nám už dobře známého člověka vlastnícího mnoho skvostů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tohle je poslední a nejdražší vyrobené Ferrari F12tdf. Vypadá docela svérázně

26.9.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Tohle je poslední a nejdražší vyrobené Ferrari F12tdf. Vypadá docela svérázně

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Produkce italského bolidu skončila dva roky po jeho odhalení. Úplně poslední kus pak míří do sbírky nám už dobře známého člověka vlastnícího mnoho skvostů.

Před několika málo týdny jsme si mohli posvítit na nový příspěvek do garáže Cristiana Ronalda. Tím se nestalo Bugatti Chiron, nýbrž Ferrari F12tdf. Tedy sice na jedné straně výjimečný vůz, nicméně poněkud staršího data. K jeho odhalení totiž došlo již v říjnu 2015, tedy prakticky před dvěma lety. Mohlo se tedy zdát, že fotbalista vydělávající miliony denně koupil „ojetinu“.

Skutečnost je ale taková, že Ferrari sice limitovanou edici F12tdf čítající 799 kusů představilo v roce 2015, ovšem prakticky všichni majitelé vůz protáhli ještě zakázkovou divizí Tailor Made. Výroba se tedy jaksepatří natáhla, přičemž teprve před pár dny sjel z montážní linky v Maranellu vůbec poslední exemplář. Ten má přitom být dle dostupných informací i úplně nejdražším zástupcem této edice.

O konkrétní ceně se majitel nezmínil ani slovem, nemalou cifru lze ale očekávat už při pohledu na samotné auto. To bylo oděno do unikátního zeleného odstínu, variaci na barvu Verde Opaco. S matným povrchem přitom kontrastují oranžové detaily, mimo to si můžeme povšimnout ještě doplňků z karbonu.

Oranžová se nastěhovala také na brzdové třmeny či do interiéru a vytváří tak sice jedinečný, ale také docela bizarní barevný kontrast. Zajímavé je, že autorem specifikace tohoto auta i jeho majitelem je nám už dobře známý uživatel Instagramu vystupující pod přezdívkou gregb.23, jehož ohrmující sbírku jsme si v minulosti již mohli představit, stejně jako unikátní Ferrari 458 osazené motorem LaFerrari trunícím navíc uprostřed. Tento člověk zjevně ví, jak se dostat k opravdu výjimečným Ferrari...


Tohle je poslední a nejdražší vyrobené Ferrari F12tdf. Vypadá docela svérázně - 1 - Ferrari F12tdf zelena barva 2017 prvni foto 01Tohle je poslední a nejdražší vyrobené Ferrari F12tdf. Vypadá docela svérázně - 2 - Ferrari F12tdf zelena barva 2017 prvni foto 02Tohle je poslední a nejdražší vyrobené Ferrari F12tdf. Vypadá docela svérázně - 3 - Ferrari F12tdf zelena barva 2017 prvni foto 03Tohle je poslední a nejdražší vyrobené Ferrari F12tdf. Vypadá docela svérázně - 4 - Ferrari F12tdf zelena barva 2017 prvni foto 04
Poslední vyrobené Ferrari F12tdf má být zároveň i tím nejdražším ze všech 799 vyrobených kusů. Dostalo do vínku neobvyklý zelený lak spojený s podobně neobvyklými oranžovými doplňky

Zdroj: Gregb.23@Instagram

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.