Tovární hypersporty řádící na Ringu je ta nejbrutálnější věc, co dnes uvidíte (videa)

Proč se vrátily, nikdo neví, faktem ale je, že to tam rozpálily ve stylu, o němž se jiným autům ani nezdá. Možná chtějí rekord Lamborghini.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tovární hypersporty řádící na Ringu je ta nejbrutálnější věc, co dnes uvidíte (videa)

30.4.2017 | Petr Miler | 2 příspěvky

Tovární hypersporty řádící na Ringu je ta nejbrutálnější věc, co dnes uvidíte (videa)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Proč se vrátily, nikdo neví, faktem ale je, že to tam rozpálily ve stylu, o němž se jiným autům ani nezdá. Možná chtějí rekord Lamborghini.

Uběhly už skoro dva roky od chvíle, co se o pozici nejrychlejšího hypersportu planety přetahovaly Ferrari LaFerrari, Porsche 918 a McLaren P1. Přímých srovnání nakonec proběhlo hned několik, v tom nejdůležitějším, nepřímém ale zdánlivě lépe vybavené konkurenci vypálilo rybní Porsche. Byli to Němci, kteří s 918 Spyder uzmuli absolutní rekord Nordschleife mezi produkčními auty a i když se konkurence snažila, na čas 918 se nikdy nezmohla.

Ten překonalo až nedávno Lamborghini podle sebe kouzlící se systémem ATA, podle jiných kouzlící buď se stopkami nebo samotným autem. Legitimita tohoto rekordu bude na každý pád asi vždy zpochybňována, neboť zatímco Porsche vzalo na Ring úplně sériovou 918, akorát bez laku, Lambo muselo přijít s extrémní verzí Huracánu, ze které „vykuchalo” i sedalo spolujezdce. A právě tím se dostáváme k tomu, co vám chceme ukázat dnes - možná tu chce něco rozvášněné diskuze uklidnit a ukázat, že rychlejší je tu bez pochyb ještě někdo jiný.

Na Nordschleife se totiž během uplynulého týdne objevily hned dva z oněch hypersportů, v mnoha ohledech dodnes nepřekonaných. A právě ty o dnech vyhrazených testům automobilek předváděly na Ringu jízdy, z jejichž brutality se tají dech. Tohle nebyla žádná kolečka pro parádu, zejména 918 je na Ringu drcena způsobem, který mačká z tohoto děla na kolech poslední kapky potenciálu. A s McLarenem P1 LM je to podobné - kvůli zvuku turbomotoru nevypadá v akci tak dramaticky, co ale postrádá po stránce akustické, to dohání po té vizuální - jiskry od něj létají jak od rozbrusky.

Co tu tahle auta dělala, nikdo neví, mohla jen něco testovat - třeba nové pneumatiky nebo techniku pro jiné modely. Ale při testech nevídáme tovární piloty takhle řádit, toto spíš vypadá jako minimálně tréninky na pokus vzít si rekord Lamborghini. Nakonec, McLaren dříve řekl, že to s P1 LM zkusí a Porsche... to chce rekord Ringu vždy. Však od doby, kdy jej 918 Spyder zajela, se změnila trať, došlo k dalšímu posunu vývoji pneu a to na těch pár sekund Lamba navíc může snadno stačit.

Mrkněte se na to sami, ale pozor, je to vážně velmi intenzivní automobilový zážitek. Před odpoledním spaním bychom to raději nedělali...


Tovární hypersporty řádící na Ringu je ta nejbrutálnější věc, co dnes uvidíte (videa) - 1 - Porsche 918 Spyder McLaren P1 LM Nordschleife brutal 01Tovární hypersporty řádící na Ringu je ta nejbrutálnější věc, co dnes uvidíte (videa) - 2 - Porsche 918 Spyder McLaren P1 LM Nordschleife brutal 02Tovární hypersporty řádící na Ringu je ta nejbrutálnější věc, co dnes uvidíte (videa) - 3 - Porsche 918 Spyder McLaren P1 LM Nordschleife brutal 03Tovární hypersporty řádící na Ringu je ta nejbrutálnější věc, co dnes uvidíte (videa) - 4 - Porsche 918 Spyder McLaren P1 LM Nordschleife brutal 04Tovární hypersporty řádící na Ringu je ta nejbrutálnější věc, co dnes uvidíte (videa) - 5 - Porsche 918 Spyder McLaren P1 LM Nordschleife brutal 05Tovární hypersporty řádící na Ringu je ta nejbrutálnější věc, co dnes uvidíte (videa) - 6 - Porsche 918 Spyder McLaren P1 LM Nordschleife brutal 06Tovární hypersporty řádící na Ringu je ta nejbrutálnější věc, co dnes uvidíte (videa) - 7 - Porsche 918 Spyder McLaren P1 LM Nordschleife brutal 07Tovární hypersporty řádící na Ringu je ta nejbrutálnější věc, co dnes uvidíte (videa) - 8 - Porsche 918 Spyder McLaren P1 LM Nordschleife brutal 08Tovární hypersporty řádící na Ringu je ta nejbrutálnější věc, co dnes uvidíte (videa) - 9 - Porsche 918 Spyder McLaren P1 LM Nordschleife brutal 09
Brutální. Jinak se styl jízdy továrních pilotů s těmito superstroji, který byl před týden k vidění na Severní smyčce Nürburgringu, nedá nazvat

Petr Miler

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.