Toyota GT 86 Cabrio: otevřená verze již v Ženevě, zatím jako FT86 Open Concept

Populární zadokolka se skutečně odhalí slunci, v prodeji bude již příští rok. V Ženevě jí navíc doplní koncept i-Road i produkční Auris Touring Sports.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Toyota GT 86 Cabrio: otevřená verze již v Ženevě, zatím jako FT86 Open Concept

1.2.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Toyota GT 86 Cabrio: otevřená verze již v Ženevě, zatím jako FT86 Open Concept

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Populární zadokolka se skutečně odhalí slunci, v prodeji bude již příští rok. V Ženevě jí navíc doplní koncept i-Road i produkční Auris Touring Sports.

Tak to tu máme černošedé na bílém. Japonská automobilka skutečně vyrobí otevřenou verzi svého nyní zřejmě nejpopulárnějšího modelu, kupé GT 86. Vůz tedy jeśtě čeká obvyklý postup v podobě představení konceptu, který má ověřit reakce veřejnosti, i následné ladění prototypu. Přesto můžeme budoucí příchod nového kabrioletu považovat za takřka stoprocentní, přičemž do prodeje by se mohl dostat již na počátku příštího roku.

Čím to, že tak brzy? To je vcelku jednoduché. Testování prototypů již začalo, ve formě konceptu nazvaného FT86 Open Concept se pak nová Toyota představí za měsíc v Ženevě. Šéf celého projektu Tetsuya Tada navíc prohlásil, že otevřenou verzi lze připravit snadno, což jen potvrzuje, že automobilka s konkurentem pro Mazdu MX-5 počítala již od začátku.

Oproti kultovnímu roadsteru by ovšem Toyota měla i nadále nabízet uspořádání sedadel 2+2, ačkoliv ta zadní bude možné brát jen jako rozšíření zavazadelníku. Oficiální skica prozatím příliš nenaznačuje, zda vůz dostane plátno či pevné panely, dá se ale počítat, že při kladení důrazu na nízkou hmotnost i cenu dostane přednost první varianta.

FT86 Open Concept ale není jedinou novinkou, kterou Toyota do Ženevy přiveze. Na stánku značky se představí také koncept i-Road, který je vizí úsporné individuální dopravy ve městech. O pohon se dle očekávání stará elektromotor, v interiéru by pak dostatek komfortu měla najít dvojice pasažérů sedící v tandemu za sebou. Vyjma těchto konceptů se na autosalonu ukáže také produkční Toyota Auris Touring Sports, a to ve standardním provedení i jako rychlejší studie Sports Black. Evropskou výstavní premiéru pak zažije i nová RAV4, která bude prezentována variantami Premium a Adventure.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2013.


Toyota GT 86 Cabrio: otevřená verze již v Ženevě, zatím jako FT86 Open Concept - 1 - Toyota FT86 Open Concept skica
První oficiální skica naznačuje, že i otevřená Toyota GT 86 dostane uspořádání sedadel 2+2

Toyota GT 86 Cabrio: otevřená verze již v Ženevě, zatím jako FT86 Open Concept - 2 - Toyota GT 86 kabriolet render 1Toyota GT 86 Cabrio: otevřená verze již v Ženevě, zatím jako FT86 Open Concept - 3 - Toyota GT 86 kabriolet render 2
S kabrioletem nepočítá pouze Toyota, ale i celá řada nadšenců, která již neváhala představit své počítačové retuše

Toyota GT 86 Cabrio: otevřená verze již v Ženevě, zatím jako FT86 Open Concept - 4 - Toyota i-Road ConceptToyota GT 86 Cabrio: otevřená verze již v Ženevě, zatím jako FT86 Open Concept - 5 - Toyota RAV4 GenevaToyota GT 86 Cabrio: otevřená verze již v Ženevě, zatím jako FT86 Open Concept - 6 - Toyota Auris Touring Sports Geneva
Otevřená verze GT 86 bude v Ženevě doprovázena dalším konceptem i-Road i produkčními modely RAV4 a Auris Touring Sports

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek