Toyota GT 86: známe základní cenu pro Evropu, je vyšší, než jsme čekali

Na evropských stránkách Toyoty se model GT 86 zatím nevyskytuje, do projede by se měl dostat někdy v polovině roku. Alespoň základní cenu známe už nyní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Toyota GT 86: známe základní cenu pro Evropu, je vyšší, než jsme čekali

4.2.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Toyota GT 86: známe základní cenu pro Evropu, je vyšší, než jsme čekali

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Na evropských stránkách Toyoty se model GT 86 zatím nevyskytuje, do projede by se měl dostat někdy v polovině roku. Alespoň základní cenu známe už nyní.

V polovině minulého týdne jsme se pokusili sestavit možný ceník Toyoty GT 86 z částek dostupných na japonském trhu. Jen pro představu, tamní klientela se k nové zadokolce dostane za v přepočtu kolem půl milionu korun. Nutno ale dodat, že v takovém případě se jedná o naprosto oholené auto, vhodné spíše na přestavbu na závodní speciál, respektive pro velmi nenáročnou klientelu.

V základní výbavě sice najdete třeba dálkové ovládání na klíčku, ale nárazníky jsou bez barvy, kola jen plechová o průměru 16 palců, s klimatizací nepočítejte a na volantu nebo řadicí páce byste marně hledali alespoň náznak umělé kůže. Vůz nemá dokonce ani samosvorný diferenciál, protože se předpokládá, že si majitel sežene zvláštní kousek s větší svorností.

Současná Toyota ovšem v Evropě image výrobce sportovních vozů nemá a patrně ji ani nehodlá podobným způsobem rozvíjet, takže s nejlevnější GT 86 ve verzi RC (původní označení pro základní provedení provedení bylo Evo) nelze oficiální cestou počítat. To se samozřejmě odrazí i na ceně importovaných automobilů, což můžeme nyní pozorovat v Británii. Na internetových stránkách tamního zastoupení se objevila poznámka „cena od” a činí 24 995 liber.

Přesná specifikace výbavy ještě neexistuje, ale Toyota prozradila, ze zákazníkům za tuto částku přibalí klimatizaci, 17" litá kola, LED v předních světlech, mlhovky a samozřejmě dvoulitrový boxer o výkonu 200 koní, šestistupňovou manuální převodovku a samosvorný diferenciál. V přepočtu to vychází na zhruba 750 tisíc, a to už zdaleka nevypadá tak dobře, jako „cena od 600 tisíc”, o čemž jsme nedávno spekulovali my.

Pořád to nezní špatně, ale Toyota si tím koleduje, že se dostane do křížku s Hyundai Genesis Coupé, který s motorem 2,0 turbo začíná na 770 tisících. To by GT 86 ještě nemuselo ublížit, ale pokud se lépe vybavené verze dostanou do teritoria modelu 3,8 V6 za 830 tisíc, bude mít japonský stroj jen malou šanci.

Jak moc může být český ceník Toyoty GT 86 blízký tomu britskému? Na ostrovech obecně vychází větší a dražší auta levněji než u nás, někdy dokonce o dost, naopak menší vozy jsou obvykle dražší, i když zase mají lepší výbavu. U tohoto vozu se dá předpokládat, že naše „cena od” bude na podobné úrovni, možná s o něco horší výbavou. Velké rozdíly ale očekávat nelze, neboť i jiná lokální evropská zastoupení Toyoty již stihla v mezičase potvrdit, že se u nich cena GT 86 v eurech vejde do třicetitisícové hranice, a to je opět kolem 750 tisíc českých korun.

Pochopitelně ideální by bylo, kdyby cena v Česku byla citelně nižší, ale zázraky se nedějí. No, necháme se překvapit, snad příjemně...


Toyota GT 86: známe základní cenu pro Evropu, je vyšší, než jsme čekali - 1 - Toyota GT 86 EU 01Toyota GT 86: známe základní cenu pro Evropu, je vyšší, než jsme čekali - 2 - Toyota GT 86 EU 03Toyota GT 86: známe základní cenu pro Evropu, je vyšší, než jsme čekali - 3 - Toyota GT 86 EU 05Toyota GT 86: známe základní cenu pro Evropu, je vyšší, než jsme čekali - 4 - Toyota GT 86 EU 04Toyota GT 86: známe základní cenu pro Evropu, je vyšší, než jsme čekali - 5 - Toyota GT 86 EU 07Toyota GT 86: známe základní cenu pro Evropu, je vyšší, než jsme čekali - 6 - Toyota GT 86 EU 02Toyota GT 86: známe základní cenu pro Evropu, je vyšší, než jsme čekali - 7 - Toyota GT 86 EU 10Toyota GT 86: známe základní cenu pro Evropu, je vyšší, než jsme čekali - 8 - Toyota GT 86 EU 11Toyota GT 86: známe základní cenu pro Evropu, je vyšší, než jsme čekali - 9 - Toyota GT 86 EU 12Toyota GT 86: známe základní cenu pro Evropu, je vyšší, než jsme čekali - 10 - Toyota GT 86 EU 16Toyota GT 86: známe základní cenu pro Evropu, je vyšší, než jsme čekali - 11 - Toyota GT 86 EU 15Toyota GT 86: známe základní cenu pro Evropu, je vyšší, než jsme čekali - 12 - Toyota GT 86 EU 14Toyota GT 86: známe základní cenu pro Evropu, je vyšší, než jsme čekali - 13 - Toyota GT 86 EU 18Toyota GT 86: známe základní cenu pro Evropu, je vyšší, než jsme čekali - 14 - Toyota GT 86 EU 19Toyota GT 86: známe základní cenu pro Evropu, je vyšší, než jsme čekali - 15 - Toyota GT 86 EU 20
Toyota GT 86 v Británii startuje na částce kolem 750 tisíc korun

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.