Trabant vs. Nissan GT-R ve sprintu: Bakeliťák zpráskal Godzillu (video)

Trabant se nezdá být vozem, který je schopný trápit supersporty. Se správným motorem ale dokáže i to.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Trabant vs. Nissan GT-R ve sprintu: Bakeliťák zpráskal Godzillu (video)

8.4.2014 | Petr Miler | 4 příspěvky

Trabant vs. Nissan GT-R ve sprintu: Bakeliťák zpráskal Godzillu (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Trabant se nezdá být vozem, který je schopný trápit supersporty. Se správným motorem ale dokáže i to.

Doba, kdy z bran Sachsenring Automobilwerke ve východoněmeckém Zwickau vyjížděly statisíce nových Trabantů, jsou dávno pryč. Automobilka ukončila výrobu nových aut už začátkem devadesátých let minulého století a také nástupnická společnost, která na stejném místě vyráběla alespoň součástky pro automobily, loni zkrachovala. Jestli se ještě někdy dočkáme návratu jména Trabant na trh nových aut, je těžké říci, z našich myslí ale tohle jednoduché autíčko jen tak nevymizí.

V posledních letech se nám ostatně pravidelně připomíná jako základ všemožných tuningových kreací, které se snaží pod kapotu lehoučkého vozu dostat výkonnější motor a udělat z něj netušeného vlka v beránčím rouše. Dříve jsme vám ukázali třeba Trabant RS, který má pod kapotou 220 koní, jak ale jede, je otázkou - autoři tohoto díla se soustředili spíše na vizuální stránku věci. O vozítku, které spatříte na dnešním videu, se ale něco takového říci nedá.

Na první pohled totiž vypadá jako úplně normální obstarožní „Trabi”, který je tu a tam i na našich silnicích stále k vidění. To je ale asi tak vše, co má s původním autem společného, jinak by se těžko mohl seriozně postavit na start sprintu po boku superrychlého Nissanu GT-R. Technické detaily jsou neznámou, víme jen tolik, že vůz je poháněn přeplňovaným benzinovým třílitrem neznámého původu.

Ať už ale s autem udělal kdokoli cokoli, stvořil skutečně pozoruhodné skryté monstrum. Jak uvidíte na přiloženém snímku, tohle auto je schopno ve sprintu na čtvrtmíli (400 metrů) porazit právě japonskou Godzillu, a to ne zrovna o prsa. GT-R ujede celkem jednoznačně a celý sprint zvládne za 11,3 sekundy - o půl vteřiny rychleji než Nissan. Takže až budete příště na semaforech dráždit svůj vůz po boku východoněmeckého reliktu, buďte si jisti, že sedíte za volantem něčeho pořádného - GT-R stačit očividně nemusí...

Zdroj: Worldcarfans

Petr Miler

Diskuze 4 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše