Ukradené Ferrari vytáhli po 26 letech z řeky, nalinkovaný nemá zrovna pěkný osud

Ukradená auta se po tak dlouhé době obvykle nenajdou a když, běžně nejde o Ferrari. Na Mondial z roku 1987 se tady ale usmálo štěstí, tedy alespoň na chvíli.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ukradené Ferrari vytáhli po 26 letech z řeky, nalinkovaný nemá zrovna pěkný osud

24.7.2020 | Petr Prokopec

Ukradené Ferrari vytáhli po 26 letech z řeky, nalinkovaný nemá zrovna pěkný osud

/

Foto: De Ooyevaar Autodemontage@Facebook

Ukradená auta se po tak dlouhé době obvykle nenajdou a když, běžně nejde o Ferrari. Na Mondial z roku 1987 se tady ale usmálo štěstí, tedy alespoň na chvíli.

Některá auta nemají na růžích ustláno, i když jejich čelní partie zdobí světoznámé logo spojené s nezměrnou touhou. Ferrari Mondial mezi takové vozy patří, jakkoliv z dnešního úhlu pohledu mu stěží můžeme cokoliv vyčíst. Pod jeho vzhled se podepsal Leonardo Fioravanti toho času pracující pro Pininfarinu, pohon pak dostal na starosti uprostřed umístěný osmiválec, jehož objem se během let postupně zvýšil ze 3,0 na 3,4 litru. Souběžně s tím došlo i k nárůstu výkonu, a to ze 214 na rovných 300 koní.

Ve své době nicméně i přesto Mondial nezabodoval, jakkoliv na rozdíl od ostatních vozů značky disponoval také nemalou praktičností. Kabina totiž dostala do vínku nejen přední, ale také nouzová zadní sedadla. Výlet jste si tedy mohli udělat s celou rodinou, zvláště když komplet doplňoval ještě 300litrový zavazadelník, ke kterému Ferrari dodávalo zakázkovou sadu tašek a kufrů. Ani to však k úspěchu nepomohlo, vůz tak v roce 1993 skončil bez přímého nástupce.

Zajímavý osud měl jeden exemplář z roku 1987, který byl osazen 3,2litrovým motorem naladěným na 270 koní. Vůz totiž na počátku 90. let minulého století někdo ukradl, přičemž holandská policie v roce 1994 případ uzavřela s tím, že Mondial je nenávratně ztracen. To se ovšem nepotvrdilo, momentálně totiž došlo k jeho nalezení. Za tím stojí holandští požáníci, kteří Ferrari objevili během červnového potápěčského tréninku na dně řeky poblíž Amsterdamu.

Následně byla přivolána policie a také specializovaná potápěčská jednotka, která pomohla s vylovením. Vůz tak po minimálně šestadvaceti letech spatřil světlo světa, přičemž pokud by se jednalo o jakýkoliv jiný model Ferrari, nejspíše by došlo na jeho renovaci. K Mondialu je nicméně osud krutý i dlouho po ukončení výroby. Pojišťovací společnost, které kupé připadlo, jej totiž poslala na vrakoviště De Ooyevaar Autodemontage.

S ohledem na tragický stav se přitom počítá s rozebráním a rozprodejem některých dílů, majitel vrakoviště Lowie van De Ooyevaar totiž již přiznal, že jej kontaktovala řada lidí třeba s žádostí o blok motoru, který by posloužil jako podstavec pod stolek v obývacím pokoji. Tito zájemci se nicméně musí obrnit trpělivostí, neboť vylovené Ferrari bude zatím sloužit jako ozdoba vrakoviště. Ovšem jen na čas, poté se skutečně rozmontuje a rozprodá.


Ukradené Ferrari vytáhli po 26 letech z řeky, nalinkovaný nemá zrovna pěkný osud - 1 - Ferrari Mondial 1987 ukradene utopene vylovene 01Ukradené Ferrari vytáhli po 26 letech z řeky, nalinkovaný nemá zrovna pěkný osud - 2 - Ferrari Mondial 1987 ukradene utopene vylovene 02Ukradené Ferrari vytáhli po 26 letech z řeky, nalinkovaný nemá zrovna pěkný osud - 3 - Ferrari Mondial 1987 ukradene utopene vylovene 03Ukradené Ferrari vytáhli po 26 letech z řeky, nalinkovaný nemá zrovna pěkný osud - 4 - Ferrari Mondial 1987 ukradene utopene vylovene 04Ukradené Ferrari vytáhli po 26 letech z řeky, nalinkovaný nemá zrovna pěkný osud - 5 - Ferrari Mondial 1987 ukradene utopene vylovene 05Ukradené Ferrari vytáhli po 26 letech z řeky, nalinkovaný nemá zrovna pěkný osud - 6 - Ferrari Mondial 1987 ukradene utopene vylovene 06Ukradené Ferrari vytáhli po 26 letech z řeky, nalinkovaný nemá zrovna pěkný osud - 7 - Ferrari Mondial 1987 ukradene utopene vylovene 07
Ukradené Ferrari Mondial bylo po 26 letech vytaženo z řeky, do budoucna se ovšem namísto renovace počítá s demontáží a rozprodejem. Foto: De Ooyevaar Autodemontage@Facebook

Zdroj: De Ooyevaar Autodemontage@Facebook

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše