Ukrajinské dívky začaly proti špatnému stavu tamních silnic bojovat po svém

Nenásilnou a přitom nepřehlédnutelnou formu boje proti mizerné údržbě ukrajinských silnic zvolily tamní mladé ženy. Jen si nejsme jisti, zda směřuje pozornost na to, na co by měla.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ukrajinské dívky začaly proti špatnému stavu tamních silnic bojovat po svém

16.9.2019 | Petr Miler

Ukrajinské dívky začaly proti špatnému stavu tamních silnic bojovat po svém

/

Nenásilnou a přitom nepřehlédnutelnou formu boje proti mizerné údržbě ukrajinských silnic zvolily tamní mladé ženy. Jen si nejsme jisti, zda směřuje pozornost na to, na co by měla.

Špatný stav silnic zdaleka netrápí jen české řidiče. Ačkoli jsou u nás silnice na zemi sousedící s Rakouskem a Německem v mizerném stavu, alespoň hlavní spojnice vyšších tříd jsou povětšinou v solidním stavu a existují země, ve kterých si i o takové infrastruktuře mohou nechat jen zdá.

Jednou z nich je Ukrajina a jakkoli také tam je někde lépe a jinde hůře, po překročení hranice se Slovenskem dostane i asfaltovým peklem zocelený Čech menší kulturní šok. Na Ukrajině jsem už pár let nebyl, tak ji nechci křivdit, další pokus dosáhnout civilizovanějšího východu země bych ale bez pořádného off-roadu raději znovu neabsolvoval.

Že situace dnes o mnoho lepší nebude, naznačuje iniciativa, kterou rozjely mladé ukrajinské dívky z Nikopolu, čtvrtého největšího města Dněpropetrovské oblasti. Na sociálních sítích totiž začaly rozvěšovat videa, jako je to níže přiložené, s cílem napravit tamní silnice.

Zjevně nepříliš stydlivé slečny se rozhodly oděny do patřičně viditelného, někdy i reflexního oblečení tančit přímo na silnicích a upozornit tak na to, jak moc jsou rozbité. A zrovna video, které přikládáme, ukazuje opravdu tristní komunikaci, po které zjevně dál jezdí auta, jako by se nechumelilo

Že jejich snahy nejsou bez odezvy, ukazuje snad už fakt, že rezonují až v České republice. Je to jistě sympatický a nenásilný pokus něco změnit, jen si nejsme úplně jisti, jestli si na videích dotyčných tančících slečen vůbec někdo všimne, na čem tančí.


Ukrajinské dívky začaly proti špatnému stavu tamních silnic bojovat po svém - 1 - Ukrajinske divky bojuji proti spatnym silnicim 01Ukrajinské dívky začaly proti špatnému stavu tamních silnic bojovat po svém - 2 - Ukrajinske divky bojuji proti spatnym silnicim 02Ukrajinské dívky začaly proti špatnému stavu tamních silnic bojovat po svém - 3 - Ukrajinske divky bojuji proti spatnym silnicim 03Ukrajinské dívky začaly proti špatnému stavu tamních silnic bojovat po svém - 4 - Ukrajinske divky bojuji proti spatnym silnicim 04Ukrajinské dívky začaly proti špatnému stavu tamních silnic bojovat po svém - 5 - Ukrajinske divky bojuji proti spatnym silnicim 05Ukrajinské dívky začaly proti špatnému stavu tamních silnic bojovat po svém - 6 - Ukrajinske divky bojuji proti spatnym silnicim 06Ukrajinské dívky začaly proti špatnému stavu tamních silnic bojovat po svém - 7 - Ukrajinske divky bojuji proti spatnym silnicim 07Ukrajinské dívky začaly proti špatnému stavu tamních silnic bojovat po svém - 8 - Ukrajinske divky bojuji proti spatnym silnicim 08
Ukrajinské dívky předvádí své žhavé tance v místech, kde jsou v Dněpropetrovské oblasti nejhorší silnice, aby na ně upozornily a pomohly zjednat nápravu. Reakce úřadů na jejich aktivitu zatím není známa

Zdroj: КП в Украине: новости

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše