Úpravy aut od Ferrari nabírají absurdních podob, holky ale prý budou koukat

Zákazníkům málokteré jiné značky by někoho napadlo nabízet doplňky, kterými se aktuálně chlubí firma Atelier Cara. Ta se běžně zabývá výrobou šperků, víc asi není třeba dodávat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Úpravy aut od Ferrari nabírají absurdních podob, holky ale prý budou koukat

1.12.2019 | Petr Miler

Úpravy aut od Ferrari nabírají absurdních podob, holky ale prý budou koukat

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zákazníkům málokteré jiné značky by někoho napadlo nabízet doplňky, kterými se aktuálně chlubí firma Atelier Cara. Ta se běžně zabývá výrobou šperků, víc asi není třeba dodávat.

Jsem ten poslední, kdo by házel všechny do jednoho pytle na základě jakéhokoli vnějšího atributu, většina zákazníků Ferrari jsou ale zvláštní lidé. Bohatí, jistě, ale to musí být třeba kupci drahých Porsche též. Přesto mezi stěží najdete tolik individuí bazírujících na vlastním stylu, kteří si přejí, aby je okolí vnímalo jako něco výjimečného.

Neříkám to pejorativně, ale vlastnictví Ferrari působí trochu jak nemoc. Byl jsem v životě mnohokrát na různých okruhových dnech, v jejichž rámci narazíte na spoustu lidí. Někteří mají klidně i dražší auta než Ferrari, ale po okruzích s nimi „létají” jako o život a záhy nemají problém s vámi promluvit o tom, jaký jejich stroj je, co se jim na něm líbí a co ne.

Z majitelů Ferrari jsem na takového člověka narazil všeho všudy jednou a nebyl to úplně typický „ferrarista” - šlo o majitele firmy obchodující s auty, který jedno z Ferrari, jež zrovna vlastnil, vyrazil projet. Lidi řídící Ferrari jinak na okruhu pohledat a když už se takoví najdou, v červených bundách si něco sami mezi sebou řeší v koutku parkoviště.

Asi jsem chudý, abych to pochopil, docela dobře ale chápu, že zrovna na tyto lidi je zaměřena nabídka velmi svérázných úprav, které by třeba majitelům Porsche snad nikoho nenapadlo nabízet. Podívejte se na novinku francouzské firmy Atelier Cara, která začala nabízet pro modely Ferrari přepínače jízdních režimů z ryzího zlata. Tedy ne pozlacené, ale celé zlaté a s drahokamem navrch. Tatáž společnost pak nabízí i zlatá „pádla” řazení pod volant.

Jak známo, zlato je těžké, takže dynamice auta to jistě neprospěje a jestli je to vizuálně taková nádhera, abychom dali v přepočtu např. 111 tisíc Kč včetně české DPH za onen zlatý přepínač jízdních režimů, to si nejsme úplně jisti. Tušíme ale, že typický zákazník Ferrari to uvidí jinak, toho nakonec může přesvědčit i všeříkající poslední fotka - žena hledící stylem: „Wow, tak ty máš ta zlatá pádla!” a muž tvářící se jako by říkal: „Ano, kotě, ta jsou moje!” Jsou chvíle, kdy se nedivím, že někteří bohatí lidé Ferrari ani nechtějí, i když by jej mít mohli, protože netouží být s něčím takovým spojováni...


Úpravy aut od Ferrari nabírají absurdních podob, holky ale prý budou koukat - 1 - Ferrari tuning zlato drahokamy 01
„Obyčejný” intriér Ferrari...

Úpravy aut od Ferrari nabírají absurdních podob, holky ale prý budou koukat - 2 - Ferrari tuning zlato drahokamy 02Úpravy aut od Ferrari nabírají absurdních podob, holky ale prý budou koukat - 3 - Ferrari tuning zlato drahokamy 03Úpravy aut od Ferrari nabírají absurdních podob, holky ale prý budou koukat - 4 - Ferrari tuning zlato drahokamy 04Úpravy aut od Ferrari nabírají absurdních podob, holky ale prý budou koukat - 5 - Ferrari tuning zlato drahokamy 05Úpravy aut od Ferrari nabírají absurdních podob, holky ale prý budou koukat - 6 - Ferrari tuning zlato drahokamy 06
...se pod taktovkou firmy Atelier Cara změnil v něco teprve výjimečného

Úpravy aut od Ferrari nabírají absurdních podob, holky ale prý budou koukat - 7 - Ferrari tuning zlato drahokamy 07
Pokud máte pochybnosti, k čemu je to dobré, pak odpověď nabízí sama firma

Zdroj: Atelier Cara@Instagram

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše