VW Golf 2016: facelift přinese jen nepatrnou změnu vzhledu (ilustrace)

Německá automobilka promění evropský bestseller hlavně uvnitř, kde se objeví trojice dotykových displejů a dorazí i ovládání za pomoci gest.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

VW Golf 2016: facelift přinese jen nepatrnou změnu vzhledu (ilustrace)

29.5.2015 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

VW Golf 2016: facelift přinese jen nepatrnou změnu vzhledu (ilustrace)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Německá automobilka promění evropský bestseller hlavně uvnitř, kde se objeví trojice dotykových displejů a dorazí i ovládání za pomoci gest.

Volkswagenu Golf jsme se v posledních týdnech věnovali opravdu nemalou měrou. Na přetřes přitom nepřišla pouze chystaná osmá generace, ale také facelift, který by se měl ukázat příští rok na podzim na autosalonu v Paříži. Jak jsme si přitom řekli již před pár dny, zásadní modernizace je spojena s interiérem, který se nechá inspirovat konceptem Golf R Touch. V kabině tak nemáme očekávat téměř žádná tlačítka, místo nich bude důraz kladen na ovládání gesty a dotykové displeje.

Zatímco první zmíněná technologie, jež spoléhá na pět zabudovaných senzorů, bude mít na starosti třeba nastavení klimatizace či kupříkladu otevření střešního okna, ta druhá se postará o veškerý zbytek funkcí. Aktuálně sice není jasné, jaký rozměr tyto displeje budou mít, koncept však v tomto ohledu přišel s 12,3palcovým přístrojovým štítem, 12,8palcovým hlavním palubním displejem a 8palcovým, který se nachází níže na středové konzoli.

I kdyby produkční verze dorazila s menšími rozměry dotykových obrazovek, stále půjde o revoluci. Ve srovnání s tím však karoserie dozná jen evolučních zásahů, kdy pozměněny budou víceméně jen detaily související s grafikou světlometů a sacími otvory v předním nárazníku. Mimo to stoprocentně dorazí nový design litých kol a rozšířena či obměněna bude také paleta barev karoserie. Tím ale nejspíše práce firemních stylistů skončí.

S ohledem na tato fakta se zdá, že holandský amatérský designér Remco Meulendijk zašel ve svých neoficiálních ilustracích až příliš daleko, zvláště pak v případě Volkswagenu Golf GTI. I když bychom proti takovému vzhledu nic neměli. Ale protože zejména přední nárazník vypadá až příliš tuningově a pouťově, až tak moc s jeho existencí nepočítáme. Posuďte sami...


VW Golf 2016: facelift přinese jen nepatrnou změnu vzhledu (ilustrace) - 1 - VW Golf 2016 facelift render 01VW Golf 2016: facelift přinese jen nepatrnou změnu vzhledu (ilustrace) - 2 - VW Golf 2016 facelift render 02VW Golf 2016: facelift přinese jen nepatrnou změnu vzhledu (ilustrace) - 3 - VW Golf 2016 facelift render 03
Neoficiální ilustrace naznačují výrazný posun u Golfu GTI, ke kterému ale nejspíše nedojde. Standardní provedení však již vypadá reálně

Ilustrace: RM Design

Petr Prokopec

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše