VW Golf 2016: facelift skoro zbaví interiér tlačítek, bude se ovládat i gesty

Vylepšený Golf se má ukázat příští rok v Paříži. Místo tlačítek vsadí na mávání rukou a dotykové displeje.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW Golf 2016: facelift skoro zbaví interiér tlačítek, bude se ovládat i gesty

26.5.2015 | Petr Prokopec | 15 příspěvků

VW Golf 2016: facelift skoro zbaví interiér tlačítek, bude se ovládat i gesty

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vylepšený Golf se má ukázat příští rok v Paříži. Místo tlačítek vsadí na mávání rukou a dotykové displeje.

Koncepční Volkswagen Golf R Touch jsme dnes již jednou zmiňovali, a sice v souvislosti s příští generací Audi A8. Přestože jde o vozy jednoho koncernu, spojitost na první pohled chybí, neboť rodinný hatchback nemá prakticky nic shodného s luxusní limuzínou. Pokud se ovšem na tuto dvojici podíváme podrobněji, pak nějaké společné jmenovatele najdeme. A těmi jsou dotykové displeje a ovládání gesty.

Dosud se mělo za to, že v obou případech bude prvním nositelem technologie budoucnosti právě vlajková loď čtyř kruhů. Jelikož ovšem ta zůstane ve vývoji o rok déle kvůli příchodu autonomního řízení, bude mít tu čest právě Golf, respektive jeho faceliftované provedení. To se ukáže na sklonku příštího roku, počítat tedy nejspíše můžeme s premiérou na podzimní Paříži a následným zahájením prodeje.

Příchod ovládání za pomoci gest přitom u tohoto modelu již potvrdil šéf vývoje hnacích ústrojí značky Dr. Heinz-Jakob Neusser na veletrhu elektroniky CES v Šanghaji. Ten zároveň dodal, že Golf bude vůbec prvním vozem v segmentu rodinných hatchbacků, který se s novou technologií představí. Reprezentovat přitom má směr, jakým se automobilový svět v příštích letech vydá.

Ovládání gesty bude spoléhat na pět senzorů, které umožní štelování hlasitosti audio systému, volbu teploty klimatizace a případné otevření střešního okna. Pokud jím totiž vůz bude vybaven, postačí řidiči jen zamířit s rukou ke stropu. Následně bude aktivována příslušná ikonka na středovém displeji, tu však nemusí využít a místo dotyku pouze máchne dlaní za sebe či naopak před sebe.

Zmiňovaný displej by zároveň měl být jedním ze tří, které ve voze naleznete. Před řidičem se bude rozprostírat osmipalcový, jež nahradí přístrojový štít, uprostřed palubní desky pak bude trůnit 13palcový s většinou ovládacích prvků. Jelikož přitom u něj Volkswagen počítá s dotykovou technikou, bude kabina modernizovaného Golfu prakticky oproštěna od veškerých tlačítek.

Tím dostupné informace končí, dodat již můžeme pouze informaci o jisté zpětné vazbě jednotlivých ikonek při samotném dotyku. Díky tomu nedojde ke ztrátě pozornosti řidiče, což umocní celkovou bezpečnost. To je ale pro dnešek v souvislosti s modernizací Volkswagenu Golf skutečně vše.


VW Golf 2016: facelift skoro zbaví interiér tlačítek, bude se ovládat i gesty - 1 - VW Golf R Touch prvni sada 01VW Golf 2016: facelift skoro zbaví interiér tlačítek, bude se ovládat i gesty - 2 - VW Golf R Touch prvni sada 02VW Golf 2016: facelift skoro zbaví interiér tlačítek, bude se ovládat i gesty - 3 - VW Golf R Touch prvni sada 03VW Golf 2016: facelift skoro zbaví interiér tlačítek, bude se ovládat i gesty - 4 - VW Golf R Touch prvni sada 04VW Golf 2016: facelift skoro zbaví interiér tlačítek, bude se ovládat i gesty - 5 - VW Golf R Touch prvni sada 05VW Golf 2016: facelift skoro zbaví interiér tlačítek, bude se ovládat i gesty - 6 - VW Golf R Touch prvni sada 06VW Golf 2016: facelift skoro zbaví interiér tlačítek, bude se ovládat i gesty - 7 - VW Golf R Touch prvni sada 07VW Golf 2016: facelift skoro zbaví interiér tlačítek, bude se ovládat i gesty - 8 - VW Golf R Touch prvni sada 08VW Golf 2016: facelift skoro zbaví interiér tlačítek, bude se ovládat i gesty - 9 - VW Golf R Touch prvni sada 09VW Golf 2016: facelift skoro zbaví interiér tlačítek, bude se ovládat i gesty - 10 - VW Golf R Touch prvni sada 10VW Golf 2016: facelift skoro zbaví interiér tlačítek, bude se ovládat i gesty - 11 - VW Golf R Touch prvni sada 11VW Golf 2016: facelift skoro zbaví interiér tlačítek, bude se ovládat i gesty - 12 - VW Golf R Touch prvni sada 12VW Golf 2016: facelift skoro zbaví interiér tlačítek, bude se ovládat i gesty - 13 - VW Golf R Touch prvni sada 13VW Golf 2016: facelift skoro zbaví interiér tlačítek, bude se ovládat i gesty - 14 - VW Golf R Touch prvni sada 14VW Golf 2016: facelift skoro zbaví interiér tlačítek, bude se ovládat i gesty - 15 - VW Golf R Touch prvni sada 15VW Golf 2016: facelift skoro zbaví interiér tlačítek, bude se ovládat i gesty - 16 - VW Golf R Touch prvni sada 16
Facelift Volkswagenu Golf se uvnitř nechá přímo ovlivnit konceptem R Touch. Očekávat tak máme trojici displejů a ovládání za pomoci gest

Zdroj: Auto Express

Petr Prokopec

Diskuze 15 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše