Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Zaseknutí obří lodi Ever Given má následky i v oblastech, kde by vás to ani nenapadlo
17.4.2021 | Petr Miler
Že tato nehoda vnese ještě více chaosu do už tak chaotického světa, bylo zřejmé už dříve, s následky ale zjevně budeme ještě chvíli konfrontováni. Nehoda se teď stará i o nedostatek trpaslíků na zahrádky.
Asi nemusíme připomínat, že v březnu Suezský průplav po nehodě zablokovala jedna z největších kontejnerových lodí a téměř bezprostředně začala komplikovat už tak komplikovaný život výrobců aut. Nešlo pochopitelně jen o jednu loď, její problémy zablokovaly cely průplav a do už tak opožděného zásobování kde čím vnesly další neřád.
Obr jménem Ever Given byl od té doby osvobozen, 103 tisíc koní jeho monstrózního motoru ale ke slovu stále přijít nemůže. Je dál zaseklá u Suezu, tentokrát z formálních důvodů, neboť Egypt považuje po majitelích lodi kompenzaci za způsobené škody ve výši desítek miliard korun a k dohodě zjevně stále nedošlo. Nejen proto má ale tento příběh daleko ke svému konci.
Logistické řetězce zůstávají dále narušené a minimálně ve Velké Británii se postaraly o... nedostatek zahradních trpaslíků. Neděláme si legraci, Business Insider se vší vážností informuje o nepřímých dopadech této patálie, kdy se nedostatkovým zbožím stává cokoli během pandemie nadstandardně žádaného, co obvykle nevzniká v Evropě. A protože lidé si během lockdownů rádi zvelebovali své zahrádky, poptávka po trpaslících stoupla, zatímco dodávky jsou nyní na bodu mrazu.
Ian Wylie, šéf britské asociace zahradních center, k tomu říká: „Se zbožím dodávaným hlavně ze zahraničí byla zahradní centra zasažena zaseklou lodí v průplavu stejně jako jiná odvětví. Zahradní nábytek a výzdoba, mezi kterou patří i trpaslíci, je zaseklá v kontejnerech, které se sem snaží dostat.” A jeden z prodejců k tomu říká, že nového trpaslíka neviděl už měsíce - nerovnováha mezi nabídkou a poptávkou nastala už dříve a nehoda Ever Given byla pomyslnou poslední kapkou.
Jaká škoda. Podle Business Insider se s podobnými následky budeme potýkat až do hloubi května, takže pokud byste náhodou marně sháněli nového trpaslíka na zahradu, víte, komu za to poděkovat.






Ever Given už není zaseklá v jižní části Suezského průplavu, ale o něco severněji. Její týden trvající potíže ale logistické řetězce zasáhly tak moc, že s následky se budeme potýkat ještě v květnu, mimo jiné v zahradních centrech. Foto: Suez Canal Authority
Zdroj: Jalopnik
Bleskovky
Stačí překvapivě málo, aby až trochu ohyzdné Ferrari F80 najednou působilo jako atraktivní stroj
před 11 hodinami
Ilustrátor po úniku patentových obrázků nové Lady Niva ukázal prakticky jistou podobu hotového auta
včera
Mercedes líp ukázal svou novou osmiválcovou bestii a leccos na ní změnil. Na Ringu konečně pořádně zaržála
včera
Nové na MotoForum.cz
- Českému týmu uteklo pódiové umístění jen o vlásek 11:44
- Světové superbiky v Mostě sledovalo téměř 54 tisíc fanoušků 10:00
- Mirko Gennai připisuje týmu Jakuba Smrže 3 body z domácího závodu 09:00
- MV Agusta Brutale 800 Nero Carbonio: 113 koní v novém kabátě 08:00
- Třikrát restartovaný závod MotoGP v Barceloně vyhrál Fabio di Giannantonio včera 16:30
Nejnovější články
Designér vrátil život legendárnímu Trabantu. Zpátky měl být už v roce 2009, zjevně až teď přišel jeho čas
před 3 hodinami
Nissan prodělal dalších 70 miliard za rok a řeže, kde se dá. Teď ale slibuje, že už se úplně napravil
před 4 hodinami
Znovuzrozená Alpina odhalila svou budoucnost i první auto. Přeskakuje elektrický omyl, vrací se k V8
před 6 hodinami
Prodeje nových Volkswagenů v Rusku za první čtyři měsíce letošního roku vzrostly o 268 procent
před 7 hodinami
Vzhled nových Mini se může změnit víc, než by fanoušky značky napadlo, varuje nový šéfdesignér
před 9 hodinami
Živá témata na fóru
- Onboard videa 05.18. 19:58 - řidičBOB
- Výměna alternátoru - Škoda Fabia 1 1.2HTP 05.18. 11:05 - jouncephr
- Míjení vozidel 05.17. 18:58 - Truck Daškam
- S větrem ve vlasech.... 05.17. 14:03 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 05.17. 13:36 - Truck Daškam
- Policejní kontroly a měření 05.16. 20:59 - řidičBOB
- Pneu koutek 05.15. 16:51 - Brus
- BMW Divize 05.15. 15:38 - pavproch
