Ženevský autosalon 2020 nebude, těsně před začátkem byl zrušen

Do jeho startu zbývaly jen necelé tři dny, teď už je ale jasné, že se žádný konat nebude. Za radikálním rozhodnutím nestojí organizátoři show, nýbrž švýcarská vláda, která veškeré podobné akce zakázala.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ženevský autosalon 2020 nebude, těsně před začátkem byl zrušen

28.2.2020 | Petr Prokopec

Ženevský autosalon 2020 nebude, těsně před začátkem byl zrušen

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Do jeho startu zbývaly jen necelé tři dny, teď už je ale jasné, že se žádný konat nebude. Za radikálním rozhodnutím nestojí organizátoři show, nýbrž švýcarská vláda, která veškeré podobné akce zakázala.

Ještě před pár hodinami se zdálo, že ženevský autosalon v pondělí otevře své brány. A to i navzdory skutečnosti, že svět panikaří kvůli koronaviru. Ten vzali na vědomí také organizátoři samotné show, kteří již vydali varování pro vystavovatele i návštěvníky. Nabádali přitom hlavně k obezřetnosti a navýšení hygieny. To ovšem stěží šlo považovat za dostatečný krok, jakkoliv samotná epidemie zřejmě není až tak nebezpečná, jak se z médií může zdát.

Nelze podceňovat skutečnost, že se do jedné haly sjedou lidé z celého světa. Zvláště když dorazit mají i výpravy z Číny nebo Itálie, tedy nejvíce zasažených míst. V té chvíli již riziko dalšího přenosu začalo stoupat na neúnosnou míru. Víceméně jsme tedy jen očekávali, který víkendový den dorazí nevyhnutelná zpráva. Déle se ale již trpělivostí obrňovat nemusíme, neboť radikální rozhodnutí je tady. Nestojí za ním však samotní organizátoři, nýbrž švýcarská vláda.

Od dnešního dne je tedy ve Švýcarsku zaveden zákaz veřejných akcí, na které má dorazit více než tisíc návštěvníků. Právě do tohoto ranku ženevský autosalon snadno zapadá, své brány tedy otevře maximálně již jen dělníkům, kteří začnou demontovat postavené stánky. Zda přitom dojde na jejich opětovné vystavení v náhradním termínu, není v tuto chvíli jasné. Organizátoři show totiž zatím ještě na zákaz oficiálně nezareagovali.

Je nicméně nutné dodat, že zákaz oněch akcí platí minimálně do 15. března, přičemž právě tento den měl autosalon končit. Rozhodně se tedy neodehraje ani ve zkráceném rozsahu. Pro automobilové show je to přitom nemalá rána, neboť zájem o ně klesal i bez infekční epidemie. Uvidíme tedy, zda auta vůbec ještě někdy na výstaviště Palexpo dorazí. Ačkoliv máme za to, že zatím nejspíše dojde jen na definitivní zrušení lokálnějších akcí.


Ženevský autosalon 2020 nebude, těsně před začátkem byl zrušen - 1 - Skoda Vision iV 2019 zive foto 01Ženevský autosalon 2020 nebude, těsně před začátkem byl zrušen - 2 - Skoda Vision iV 2019 zive foto 02Ženevský autosalon 2020 nebude, těsně před začátkem byl zrušen - 3 - Skoda Vision iV 2019 zive foto 03Ženevský autosalon 2020 nebude, těsně před začátkem byl zrušen - 4 - Skoda Vision iV 2019 zive foto 04Ženevský autosalon 2020 nebude, těsně před začátkem byl zrušen - 5 - Skoda Vision iV 2019 zive foto 05Ženevský autosalon 2020 nebude, těsně před začátkem byl zrušen - 6 - Skoda Vision iV 2019 zive foto 06Ženevský autosalon 2020 nebude, těsně před začátkem byl zrušen - 7 - Skoda Vision iV 2019 zive foto 07Ženevský autosalon 2020 nebude, těsně před začátkem byl zrušen - 8 - Skoda Vision iV 2019 zive foto 08Ženevský autosalon 2020 nebude, těsně před začátkem byl zrušen - 9 - Skoda Vision iV 2019 zive foto 09Ženevský autosalon 2020 nebude, těsně před začátkem byl zrušen - 10 - Skoda Vision iV 2019 zive foto 10Ženevský autosalon 2020 nebude, těsně před začátkem byl zrušen - 11 - Skoda Vision iV 2019 zive foto 11Ženevský autosalon 2020 nebude, těsně před začátkem byl zrušen - 12 - Skoda Vision iV 2019 zive foto 12
Škoda se loni pochlubila v Ženevě konceptem Vision iV, letos zde chtěla ukázat hybridní Octavii RS. Stejně jako ostatní má ale smůlu, autosalon se konat nebude

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.