Změní Škoda Yeti skutečně své jméno? Automobilka dává zvláštní odpovědi

Už už se zdálo, že nástupce Škody Yeti jistě přistane v showroomech s novým jménem Karoq. Nemusí to tak být, chápeme-li odpovědi Škody správně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Změní Škoda Yeti skutečně své jméno? Automobilka dává zvláštní odpovědi

18.4.2017 | Petr Prokopec | 10 příspěvků

Změní Škoda Yeti skutečně své jméno? Automobilka dává zvláštní odpovědi

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Už už se zdálo, že nástupce Škody Yeti jistě přistane v showroomech s novým jménem Karoq. Nemusí to tak být, chápeme-li odpovědi Škody správně.

Před nedávnem si mladoboleslavská automobilka u úřadu průmyslového vlastnictví zaregistrovala označení „Karoq“. Sice přímo nepotvrdila, že jej ponese druhá generace Škody Yeti, veškeré nitky však vedly pouze jedním směrem. Podle Karla Neuholda, který má u Škody na starosti design exteriéru, jsou ale tyto spekulace předčasné, o názvu vozu ještě nebylo rozhodnuto.

„V této chvíli rozhodnutí ještě nepadlo. Stále vše plánujeme a vedeme o všem diskuze, a tak tomu nejspíše bude až do nejzazšího možného konce,“ popsal aktuální situaci Neuhold. Můžeme se jen dohadovat, zda to tak opravdu je nebo jde o kouřovou clonu zakrývající chystanou změnu. Stávající generace si prodejně vede nadmíru dobře, jiné jméno prodejnost stěží pohřbí, roli ale hraje.

Na druhou stranu, nové Yeti - či respektive nové SUV jakéhokoliv názvu - bude diametrálně odlišným vozem než stávající provedení, jak říká sám Neuhold. „Nové bude naprosto vše, počínaje platformou. K přejmenování je proto důvod. Vůz bude sice odvozen od modelu Kodiaq, dostane však i svůj unikátní charakter.“ Označení Karoq by tak bylo logickým krokem.

Tiskový mluvčí značky k tomu dodává: „Název vozu nemůžeme potvrdit, protože se možná změní. Ale momentálně to vlastně není v plánu.“ To zní opravdu svérázně. Škoda tedy buď opravdu stále vybírá, zda je pro ni lepší setrvat u starého označení či přivést do hry to nové, nebo vážné důkladně mlží. Tak či onak na rozuzlení mnoho času nezbývá, novinka se představí už příští měsíc, přesně 18. května ve Stockholmu.


Změní Škoda Yeti skutečně své jméno? Automobilka dává zvláštní odpovědi - 1 - Skoda Yeti 2017 prvni spy foto ilustrace
Druhá generace kompaktního mladoboleslavského SUV sice nemá jistý název, vzhled je ale hotový...

Změní Škoda Yeti skutečně své jméno? Automobilka dává zvláštní odpovědi - 2 - Skoda Yeti 2017 prvni spy foto 01Změní Škoda Yeti skutečně své jméno? Automobilka dává zvláštní odpovědi - 3 - Skoda Yeti 2017 prvni spy foto 02Změní Škoda Yeti skutečně své jméno? Automobilka dává zvláštní odpovědi - 4 - Skoda Yeti 2017 prvni spy foto 03Změní Škoda Yeti skutečně své jméno? Automobilka dává zvláštní odpovědi - 5 - Skoda Yeti 2017 prvni spy foto 04
...ačkoliv prototypy nafocené v Číně to příliš najevo nedávaly

Zdroj: Auto Express

Petr Prokopec

Diskuze 10 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše