Home > Rubriky a sekce > Fascinace a historie > Článek
K mání je Formule 1 Michaela Schumachera z roku 1992, ještě s manuálem
12.11.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Kromě sedminásobného mistra světa usedal do tohoto Benettonu i Piquet či Brundle. Cena? Přes 10 milionů.
S prodejem monopostů F1 se v poslední době roztrhl pytel. O víkendu jsme mohli zmínit, že svého majitele změní vůz Red Bullu, se kterým v roce 2007 jezdil Mark Webber a včera přišel na řadu bývalý služebák Jensona Buttona. Ten za jeho volant usedal v rámci týmu BAR-Honda již před dlouhými deseti lety, pročež se nemůžeme divit vcelku nízké vyvolávací ceně 60 tisíc liber (cca 2,1 milionu korun). Ta je ostatně oproti dnešní nabídce přímo směšná, ale není divu - s dnešní nabídkou se obě předchozí dají jen těžko srovnávat.
Aukční síň Bonhams totiž bude poslední listopadový den během aukce Bond Street Sale dražit monopost, ve kterém dosáhl na vůbec první pódiové umístění (konkrétně na třetí místo) ve své kariéře F1 veleslavný Michael Schumacher. Stalo se tak v roce 1992 během mexické Grand Prix, díky čemuž vlastně vůz získává jen na hodnotě. Do Mexiko City se totiž šampionát Formule 1 v příštím roce vrací právě po třiadvacetileté pauze.
Schumacher samozřejmě v nové sezóně na startovním roštu bude chybět, vy si však jeho „tenkrát poprvé“ budete moci připomenout vskutku originálně. Tedy za předpokladu, že se vám povede Benetton-Ford B191/191B vydražit. Připravit si ovšem budete muset nemalou sumu, dle aktuálního odhadu by se totiž monopost mohl prodat za 240 000 až 300 000 GBP (8,4 až 10,5 milionu korun).
Za své peníze přitom dostanete 3,5litrový motor V8 od Fordu, který točí 13 800 otáček a produkuje 750 koní. Mimo to nechybí dnes již legendární žluto-modrý polep, 204litrová palivová nádrž nebo šasí číslo 6. Každého pravověrného řidiče pak musí potěšit, že vůz je ještě vybaven manuální převodovkou - přesně tou, se kterou Michael Schumacher drtil Monzu v roce 1992. Jestli jde i o to samé auto, nemáme zprávy.
Dopovědět bychom pak mohli zbytek historie, která je s vozem spojena, neboť Schumacher není jediným závodníkem, který do monopostu usedal. Kromě sedminásobného mistra světa totiž tento konkrétní vůz osedlal během své poslední velké ceny (jela se v Australském Adelaide v roce 1991) trojnásobný mistr světa Nelson Piquet. A aby toho nebylo málo, pak během jihoafrické Grand Prix v roce 1992 za volant usedl i dnešní komentátor F1 Martin Brundle. Oněch 10,5 mil. Kč je tak dost možná velmi střízlivý odhad, za takový stroj bychom dali ledvinu i my...



















Tento konkrétní monopost Benetton-Ford B191/191B svého času řídili Michael Schumacher, Nelson Piquet a Martin Brundle. Není proto divu, že jeho cena zřejmě vyšplhá nad 10 milionů korun
Zdroj: Autoblog.nl, Bonhams
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
BMW stvořilo nejrychlejší kombík Severní smyčky Nürburgingu, okruhem se prohnal jako černý přízrak
před 8 hodinamiMax Verstappen osedlal nejbrutálnější Ford dneška, ani zkušený moderátor Top Gearu jeho jízdu chvílemi „nedával”
2.8.2025Hromadná havárie zabarikádovala Nürburgring. Řidič posledního vozu, který do všeho vlétl, natočil děsivý příjezd až po náraz
30.7.2025
Nové na MotoForum.cz
- Oficiálně Moto2: MSi Racing se loučí s Ericem Fernandezem a představuje Unaie Orradreho 15:03
- Bez hvězd: Mistrovství světa superbiků hrozí vykrvácením 11:00
- WorldSSP Balaton Park, 3. den: Historická neděle pro Dánsko 10:25
- 8h Suzuka vyhrála favorizovaná dvojice Hondy, YART out včera 13:00
- Končí šampionát IRRC-Superbike, pojede se IRRC-Super Twin včera 11:46
Nejnovější články
Elektrokola se dnes prohání po silnicích rychlostmi až přes 110 km/h. A některé státy už to „nedávají”
před hodinouEU opět „vítězí”. Místní výroba je drahá i pro Číňany, odkládají spuštění továrny v Maďarsku, upřednostní Turecko
před 2 hodinamiVenku jsou první ceny nové Hondy Prelude, po jejich pročtení vám budou připadat jako přelud
před 4 hodinamiProdejce Fordu ztratil zábrany a řekl, proč byste systém start-stop měli vypnout před každou jízdou
před 5 hodinamiAmerické „Ferrari pro chudé” jde teď koupit ještě levněji, nová výkonnější verze poslala ceny dosavadního vrcholu dolů
před 7 hodinami
Živá témata na fóru
- Audi klub - pro ty, co chteji Auto 08.04. 16:33 - niemand10
- S větrem ve vlasech.... 08.04. 15:36 - jerry
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 08.03. 22:42 - Truck Daškam
- Bellet J 12 RS 08.03. 21:39 - M.Z.
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 08.03. 20:27 - řidičBOB
- Onboard videa 08.03. 16:55 - Truck Daškam
- Nový C3: vzhled na jedničku 08.03. 11:17 - pavproch
- Video a Nordschleife, the best of 08.01. 20:00 - qrs13