K mání je luxusní obrněné monstrum jordánského krále za 14 milionů, dnes stojí zlomek

Ve srovnání s původní cenou dnes v podstatě za pakatel koupíte auto, jaké nemá nikdo jiný na celém světě. Nešetřilo se tu na ničem a ke všemu nemá najeto prakticky nic.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

K mání je luxusní obrněné monstrum jordánského krále za 14 milionů, dnes stojí zlomek

12.9.2020 | Petr Miler

K mání je luxusní obrněné monstrum jordánského krále za 14 milionů, dnes stojí zlomek

/

Foto: Prestige Auto Credit, Auto.com

Ve srovnání s původní cenou dnes v podstatě za pakatel koupíte auto, jaké nemá nikdo jiný na celém světě. Nešetřilo se tu na ničem a ke všemu nemá najeto prakticky nic.

Do prodeje se čas od času dostávají velmi zajímavé automobily, tento si ale i mezi nimi zaslouží zvláštní místo. Používané spojení „auto pro krále” tady nabírá trochu jiného významu, neboť pro krále bylo skutečně stvořeno a jeho excelence jordánský král Abdulláh II. v něm skutečně jezdil. Příliš si jej neužil, ale to z něj nedělá o nic horší nabídku, právě naopak.

Vůz je na míru postavený unikát, vznikl ale na základech u nás nepříliš známého SUV Fordu jménem Excursion. To kdysi proslulo svou trvanlivostí a tažnými schopnostmi a snad právě proto bylo vybráno za základ prodlouženého obrněného monstra s nebývalým luxusem uvnitř.

Dostalo tak trojici řad sedadel s trojicí dveří na každé straně, kdy králi byla určena poslední, nejluxusnější kóje. Celý vůz pak má pancéřovánou karoserii, používá skoro osmicentimetrová skla, ochranu spodku i nádrže, specifické pneumatiky a systém sledování okolí pomocí sady kamer, to vše pro královu bezpečnost.

Jeho komfortu sloužil vcelku noblesně vyhlížející krémový interiér s rozsáhlou komfortní výbavou. Jsou tu vyhřívaná masážní sedadla, lednička, multimediální systém, stolky z ušlechtilého dřeva nebo třeba řada výklopných osvětlených zrcadel. Vůz má pro případ útoku také záložní elektrický systém a aby se králi dobře nastupovalo a vystupovalo, nechybí ani výklopné stupačky.

Je to vskutku pozoruhodný stroj postavený v roce 2005 firmou Becker s fakturou na tučných 620 tisíc dolarů (dnes 14 milionů Kč). S ohledem na to, že desetiválcový motor 6,8 s 310 koňmi a 576 Nm si v autě odkroutil jen 6 473 km, se jeho současná cena 84 tisíc dolarů (1,9 milionu Kč) zdá být skoro směšná. Ale pochopitelně, je to pořád hodně peněz. A co nakonec s mnohatunovým obrněným monstrem s desetiválcovým motorem, že? Auto je to ale zkrátka hodně zajímavé, něco takového se v prodeji nevídá.


K mání je luxusní obrněné monstrum jordánského krále za 14 milionů, dnes stojí zlomek - 1 - Ford Excursion special kral Abdullah prodej 01K mání je luxusní obrněné monstrum jordánského krále za 14 milionů, dnes stojí zlomek - 2 - Ford Excursion special kral Abdullah prodej 02K mání je luxusní obrněné monstrum jordánského krále za 14 milionů, dnes stojí zlomek - 3 - Ford Excursion special kral Abdullah prodej 03K mání je luxusní obrněné monstrum jordánského krále za 14 milionů, dnes stojí zlomek - 4 - Ford Excursion special kral Abdullah prodej 04K mání je luxusní obrněné monstrum jordánského krále za 14 milionů, dnes stojí zlomek - 5 - Ford Excursion special kral Abdullah prodej 05K mání je luxusní obrněné monstrum jordánského krále za 14 milionů, dnes stojí zlomek - 6 - Ford Excursion special kral Abdullah prodej 06K mání je luxusní obrněné monstrum jordánského krále za 14 milionů, dnes stojí zlomek - 7 - Ford Excursion special kral Abdullah prodej 07K mání je luxusní obrněné monstrum jordánského krále za 14 milionů, dnes stojí zlomek - 8 - Ford Excursion special kral Abdullah prodej 08K mání je luxusní obrněné monstrum jordánského krále za 14 milionů, dnes stojí zlomek - 9 - Ford Excursion special kral Abdullah prodej 09K mání je luxusní obrněné monstrum jordánského krále za 14 milionů, dnes stojí zlomek - 10 - Ford Excursion special kral Abdullah prodej 10K mání je luxusní obrněné monstrum jordánského krále za 14 milionů, dnes stojí zlomek - 11 - Ford Excursion special kral Abdullah prodej 11K mání je luxusní obrněné monstrum jordánského krále za 14 milionů, dnes stojí zlomek - 12 - Ford Excursion special kral Abdullah prodej 12K mání je luxusní obrněné monstrum jordánského krále za 14 milionů, dnes stojí zlomek - 13 - Ford Excursion special kral Abdullah prodej 13K mání je luxusní obrněné monstrum jordánského krále za 14 milionů, dnes stojí zlomek - 14 - Ford Excursion special kral Abdullah prodej 14K mání je luxusní obrněné monstrum jordánského krále za 14 milionů, dnes stojí zlomek - 15 - Ford Excursion special kral Abdullah prodej 15K mání je luxusní obrněné monstrum jordánského krále za 14 milionů, dnes stojí zlomek - 16 - Ford Excursion special kral Abdullah prodej 16K mání je luxusní obrněné monstrum jordánského krále za 14 milionů, dnes stojí zlomek - 17 - Ford Excursion special kral Abdullah prodej 17K mání je luxusní obrněné monstrum jordánského krále za 14 milionů, dnes stojí zlomek - 18 - Ford Excursion special kral Abdullah prodej 18K mání je luxusní obrněné monstrum jordánského krále za 14 milionů, dnes stojí zlomek - 19 - Ford Excursion special kral Abdullah prodej 19K mání je luxusní obrněné monstrum jordánského krále za 14 milionů, dnes stojí zlomek - 20 - Ford Excursion special kral Abdullah prodej 20K mání je luxusní obrněné monstrum jordánského krále za 14 milionů, dnes stojí zlomek - 21 - Ford Excursion special kral Abdullah prodej 21
Nikoli auto jako pro krále, ale auto skutečného krále se objevilo v prodeji jako ojeté. Moc jeté tedy není, z jeho vskutku královské původní ceny přesto mnoho nezbývá. Foto: Prestige Auto Credit, Auto.com

Zdroj: Auto.com

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše