Luxusní průzkumná superjachta si na palubě vozí Ferrari i ponorku, nezastaví ji skoro nic

Požadavky kupců luxusních jachet se neustále zvyšují, majitel této tak bude moci na palubu naložit i své oblíbené auto. A s ním se vydat klidně směr severní pól, jakkoli bizarně to může znít.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Luxusní průzkumná superjachta si na palubě vozí Ferrari i ponorku, nezastaví ji skoro nic

2.1.2020 | Mirek Mazal

Luxusní průzkumná superjachta si na palubě vozí Ferrari i ponorku, nezastaví ji skoro nic

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Požadavky kupců luxusních jachet se neustále zvyšují, majitel této tak bude moci na palubu naložit i své oblíbené auto. A s ním se vydat klidně směr severní pól, jakkoli bizarně to může znít.

Nová loď navržená pro klienta architektonického studia Gill Schmid Design kombinuje funkčnost průzkumné lodi s luxusem zaoceánského plavidla. Kromě soustavy hraček pro malé i velké námořníky bylo myšleno i na motoristy, kteří si mohou naložit osobní automobil - designérům do podpalubí nejlépe zapadlo rudé Ferrari.

Prozatím je tento stroj stále v přípravné fázi, plavidlo navržené ve spolupráci s Tim Dempers Studio ale bude stoprocentně postaveno, a to nejspíše v Německu společností Dörries Yachts. Rendery možné podoby zatím počítají s osmdesátimetrovou stavbou primárně z hliníku a čirého skla.

Plující hotel by měl být schopný dovézt nového majitele kamkoliv na světě, a to doslova. O pohon se postará dieselelektrický systém šetrný k přírodě. Zesílená stavba by měla vydržet i prorážení ledu, což je nezbytnou podmínkou pro jakoukoli důstojnou průzkumnou loď. Projekt je navržen jako hybrid mezi vysoce funkčním průzkumníkem a superluxusním člunem, hotové dílo by mělo kombinovat to nejlepší pro práci i potěšení, říkají autoři.

Dvoubarevné schéma superjachty bude rozlišovat mezi sekcemi podle funkčnosti: průmyslová stříbrná barva bude krýt provozní a technické oblasti, kdežto perleťově bílá označí prostory pro hosty. Zrcadlové obložení pomůže lodi splynout s prostředím a nabídne soukromí celé palubě. Do útrob několika pater se vejde 14 cestujících s 25člennou obsluhou. Pasažéři budou bydlet v sedmi kajutách, nejkomfortnější apartmán čeká na vlastníka houpavého kolosu.

Do vln se vydá kompletně zařízená jachta s širokou škálou zábavných aktivit. K vybavení patří posilovna, tréninkové centrum, lázně, venkovní vířivka, kosmetický a kadeřnický salon, knihovna, bar, pánský klub, salonky, společenská místnost, a kromě prosklené garáže se vešly i další relaxační prostory.

Vizualizace počítají i s parkováním pro dvě ponorky Triton, menší člun o délce 11,8 metru a své místo dostanou čtyři vodní skútry. Variabilní prostor je využitý do maximální možné specifikace, s manipulací naloženým nákladem pomůže dálkově ovládaný jeřáb. Superjachta míří skutečně mezi nejprestižnější konkurenci, proto nesmí chybět ani vyznačený helipad.


Luxusní průzkumná superjachta si na palubě vozí Ferrari i ponorku, nezastaví ji skoro nic - 1 - Superjachta od Gill Schmid Design koncept foto 01Luxusní průzkumná superjachta si na palubě vozí Ferrari i ponorku, nezastaví ji skoro nic - 2 - Superjachta od Gill Schmid Design koncept foto 02Luxusní průzkumná superjachta si na palubě vozí Ferrari i ponorku, nezastaví ji skoro nic - 3 - Superjachta od Gill Schmid Design koncept foto 03Luxusní průzkumná superjachta si na palubě vozí Ferrari i ponorku, nezastaví ji skoro nic - 4 - Superjachta od Gill Schmid Design koncept foto 04Luxusní průzkumná superjachta si na palubě vozí Ferrari i ponorku, nezastaví ji skoro nic - 5 - Superjachta od Gill Schmid Design koncept foto 05Luxusní průzkumná superjachta si na palubě vozí Ferrari i ponorku, nezastaví ji skoro nic - 6 - Superjachta od Gill Schmid Design koncept foto 06Luxusní průzkumná superjachta si na palubě vozí Ferrari i ponorku, nezastaví ji skoro nic - 7 - Superjachta od Gill Schmid Design koncept foto 07Luxusní průzkumná superjachta si na palubě vozí Ferrari i ponorku, nezastaví ji skoro nic - 8 - Superjachta od Gill Schmid Design koncept foto 08Luxusní průzkumná superjachta si na palubě vozí Ferrari i ponorku, nezastaví ji skoro nic - 9 - Superjachta od Gill Schmid Design koncept foto 09Luxusní průzkumná superjachta si na palubě vozí Ferrari i ponorku, nezastaví ji skoro nic - 10 - Superjachta od Gill Schmid Design koncept foto 10
Rýsuje se nová hybridní jachta pro miliardáře je spojením zdánlivě neslučitelných světů

Zdroj: Boat International

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.