Luxusní průzkumná superjachta si na palubě vozí Ferrari i ponorku, nezastaví ji skoro nic

Požadavky kupců luxusních jachet se neustále zvyšují, majitel této tak bude moci na palubu naložit i své oblíbené auto. A s ním se vydat klidně směr severní pól, jakkoli bizarně to může znít.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Luxusní průzkumná superjachta si na palubě vozí Ferrari i ponorku, nezastaví ji skoro nic

2.1.2020 | Mirek Mazal

Luxusní průzkumná superjachta si na palubě vozí Ferrari i ponorku, nezastaví ji skoro nic

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Požadavky kupců luxusních jachet se neustále zvyšují, majitel této tak bude moci na palubu naložit i své oblíbené auto. A s ním se vydat klidně směr severní pól, jakkoli bizarně to může znít.

Nová loď navržená pro klienta architektonického studia Gill Schmid Design kombinuje funkčnost průzkumné lodi s luxusem zaoceánského plavidla. Kromě soustavy hraček pro malé i velké námořníky bylo myšleno i na motoristy, kteří si mohou naložit osobní automobil - designérům do podpalubí nejlépe zapadlo rudé Ferrari.

Prozatím je tento stroj stále v přípravné fázi, plavidlo navržené ve spolupráci s Tim Dempers Studio ale bude stoprocentně postaveno, a to nejspíše v Německu společností Dörries Yachts. Rendery možné podoby zatím počítají s osmdesátimetrovou stavbou primárně z hliníku a čirého skla.

Plující hotel by měl být schopný dovézt nového majitele kamkoliv na světě, a to doslova. O pohon se postará dieselelektrický systém šetrný k přírodě. Zesílená stavba by měla vydržet i prorážení ledu, což je nezbytnou podmínkou pro jakoukoli důstojnou průzkumnou loď. Projekt je navržen jako hybrid mezi vysoce funkčním průzkumníkem a superluxusním člunem, hotové dílo by mělo kombinovat to nejlepší pro práci i potěšení, říkají autoři.

Dvoubarevné schéma superjachty bude rozlišovat mezi sekcemi podle funkčnosti: průmyslová stříbrná barva bude krýt provozní a technické oblasti, kdežto perleťově bílá označí prostory pro hosty. Zrcadlové obložení pomůže lodi splynout s prostředím a nabídne soukromí celé palubě. Do útrob několika pater se vejde 14 cestujících s 25člennou obsluhou. Pasažéři budou bydlet v sedmi kajutách, nejkomfortnější apartmán čeká na vlastníka houpavého kolosu.

Do vln se vydá kompletně zařízená jachta s širokou škálou zábavných aktivit. K vybavení patří posilovna, tréninkové centrum, lázně, venkovní vířivka, kosmetický a kadeřnický salon, knihovna, bar, pánský klub, salonky, společenská místnost, a kromě prosklené garáže se vešly i další relaxační prostory.

Vizualizace počítají i s parkováním pro dvě ponorky Triton, menší člun o délce 11,8 metru a své místo dostanou čtyři vodní skútry. Variabilní prostor je využitý do maximální možné specifikace, s manipulací naloženým nákladem pomůže dálkově ovládaný jeřáb. Superjachta míří skutečně mezi nejprestižnější konkurenci, proto nesmí chybět ani vyznačený helipad.


Luxusní průzkumná superjachta si na palubě vozí Ferrari i ponorku, nezastaví ji skoro nic - 1 - Superjachta od Gill Schmid Design koncept foto 01Luxusní průzkumná superjachta si na palubě vozí Ferrari i ponorku, nezastaví ji skoro nic - 2 - Superjachta od Gill Schmid Design koncept foto 02Luxusní průzkumná superjachta si na palubě vozí Ferrari i ponorku, nezastaví ji skoro nic - 3 - Superjachta od Gill Schmid Design koncept foto 03Luxusní průzkumná superjachta si na palubě vozí Ferrari i ponorku, nezastaví ji skoro nic - 4 - Superjachta od Gill Schmid Design koncept foto 04Luxusní průzkumná superjachta si na palubě vozí Ferrari i ponorku, nezastaví ji skoro nic - 5 - Superjachta od Gill Schmid Design koncept foto 05Luxusní průzkumná superjachta si na palubě vozí Ferrari i ponorku, nezastaví ji skoro nic - 6 - Superjachta od Gill Schmid Design koncept foto 06Luxusní průzkumná superjachta si na palubě vozí Ferrari i ponorku, nezastaví ji skoro nic - 7 - Superjachta od Gill Schmid Design koncept foto 07Luxusní průzkumná superjachta si na palubě vozí Ferrari i ponorku, nezastaví ji skoro nic - 8 - Superjachta od Gill Schmid Design koncept foto 08Luxusní průzkumná superjachta si na palubě vozí Ferrari i ponorku, nezastaví ji skoro nic - 9 - Superjachta od Gill Schmid Design koncept foto 09Luxusní průzkumná superjachta si na palubě vozí Ferrari i ponorku, nezastaví ji skoro nic - 10 - Superjachta od Gill Schmid Design koncept foto 10
Rýsuje se nová hybridní jachta pro miliardáře je spojením zdánlivě neslučitelných světů

Zdroj: Boat International

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše