Miliardář s Pagani v obýváku ukázal celou svou sbírku, ani české auto v ní nechybí

Výstřední architektonický prvek je jen úvodem do sbírky aut v majetku argentinského miliardáře, kterému k získání pohádkového bohatství stačilo dobře se narodit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Miliardář s Pagani v obýváku ukázal celou svou sbírku, ani české auto v ní nechybí

9.8.2019 | Mirek Mazal

Miliardář s Pagani v obýváku ukázal celou svou sbírku, ani české auto v ní nechybí

/

Výstřední architektonický prvek je jen úvodem do sbírky aut v majetku argentinského miliardáře, kterému k získání pohádkového bohatství stačilo dobře se narodit.

Pablo Pérez Companc má to štěstí, že je jedním ze sedmi dětí Gregoria Péreze Companca, dlouholetého investora, třetího nejbohatšího Argentince a jednoho z tisíce nejbohatších zemí světa. Úspěšný podnikatel v bankovnictví, těžebním průmyslu a dalších odvětvích, v nichž vybudoval a později prodal své firmy, svěřil sedmi svým dětem prostředky odpovídající 26 miliardám českých korun. Pablovi tak připadlo asi 3,7 miliardy korun, za které není problém prožít celý bezproblémový život. A přesně takový si dopřává.

Baví se jako automobilový závodník, miluje ale všechny formy motorismu, proto se jeho slabost promítla i do architektury jeho domu. Bez zjevně nechce trávit ani sekundu volného času, proto si nechal na zeď obývacího pokoje připevnit nejrychlejší Pagani Zonda všech dob - odpočinkovou část domu zdobí svisle usazená Zonda Revolucion.

Auto s šestilitrovým dvanáctiválcem o výkonu solidních 588 kilowattů (800 koní) na cestě zrychluje na stovku za 2,6 sekundy, ale nezvyklá domácí výzdoba je bez atmosférického motoru, chybí i interiér a Pablo nechal demontovat třeba také stěrače nebo přední tažné oko okruhového speciálu. Výstřední milovník italského umění si prostě nechal u Pagani postavit jen prázdnou skořápku a pověsil ji na oslavu svého nadšení pro auta této prémiové značky.

Slabost pro díla Horacia Pagani je viditelná i v garáži argentinského miliardáře. Soukromá kolekce plná vzácných modelů se točí kolem druhé Zondy Revolucion, tentokrát je mistrovský kousek plně pojízdný a připravený deklasovat soupeře. Jeden z pěti vyrobených exemplářů dominuje mezi ostatními poklady, i další auta ale mají daleko k obyčejným. Vedle vrcholu italského automobilismu parkuje například McLaren Senna, Porsche GT2 RS, Lamborghini Huracán Super Trofeo, Lamborghini Gallardo Squadra Corse, okruhová Praga z Česka (nebo Česka a Slovenska, chcete-li) nebo několik motocyklů.

Pestrou výzdobu s automobilovou tématikou skvěle umocňuje sestava soutěžních vozů kdysi zařazených do mistrovství světa. Pod rozvěšenými vlajkami zemí a šampionátů můžeme vidět pečlivě uložené účastníky soutěží jako Dakarská Rallye, WRC, NASCAR či IndyCar. Všechna vozidla jsou používaná, proto je v rohu snové garáže umístěn provizorní pneuservis se zásobou náhradních kol pro každou příležitost.

Exkurze nás zavedla i do zbylých prostor mimořádného parkoviště, kde nechybí skladovací část, ale především je dokončena relaxační zóna a herna pro jednotlivce, kterým nestačí sedět u kávy a hypnotizovat křivky výjimečných automobilů. Podívejte se na to všechno sami, tady někdo žije život snů svého druhu.


Miliardář s Pagani v obýváku ukázal celou svou sbírku, ani české auto v ní nechybí - 1 - Pagani majitel umeni 02Miliardář s Pagani v obýváku ukázal celou svou sbírku, ani české auto v ní nechybí - 2 - Pagani majitel umeni 03Miliardář s Pagani v obýváku ukázal celou svou sbírku, ani české auto v ní nechybí - 3 - Pagani majitel umeni 04Miliardář s Pagani v obýváku ukázal celou svou sbírku, ani české auto v ní nechybí - 4 - Pagani majitel umeni 05Miliardář s Pagani v obýváku ukázal celou svou sbírku, ani české auto v ní nechybí - 5 - Pagani majitel umeni 06Miliardář s Pagani v obýváku ukázal celou svou sbírku, ani české auto v ní nechybí - 6 - Pagani majitel umeni 07
Argentinec Pablo Pérez Companc zbožňuje značku Pagani...

Miliardář s Pagani v obýváku ukázal celou svou sbírku, ani české auto v ní nechybí - 7 - Pagani majitel umeni 01Miliardář s Pagani v obýváku ukázal celou svou sbírku, ani české auto v ní nechybí - 8 - Pablo Perez Pagani na zdi i v garazi foto 01Miliardář s Pagani v obýváku ukázal celou svou sbírku, ani české auto v ní nechybí - 9 - Pablo Perez Pagani na zdi i v garazi foto 02Miliardář s Pagani v obýváku ukázal celou svou sbírku, ani české auto v ní nechybí - 10 - Pablo Perez Pagani na zdi i v garazi foto 03
...Zondu Revolucion má doma na sloupu obývacího pokoje...

Miliardář s Pagani v obýváku ukázal celou svou sbírku, ani české auto v ní nechybí - 11 - Pablo Perez Pagani na zdi i v garazi foto 04Miliardář s Pagani v obýváku ukázal celou svou sbírku, ani české auto v ní nechybí - 12 - Pablo Perez Pagani na zdi i v garazi foto 05Miliardář s Pagani v obýváku ukázal celou svou sbírku, ani české auto v ní nechybí - 13 - Pablo Perez Pagani na zdi i v garazi foto 06Miliardář s Pagani v obýváku ukázal celou svou sbírku, ani české auto v ní nechybí - 14 - Pablo Perez Pagani na zdi i v garazi foto 07Miliardář s Pagani v obýváku ukázal celou svou sbírku, ani české auto v ní nechybí - 15 - Pablo Perez Pagani na zdi i v garazi foto 08Miliardář s Pagani v obýváku ukázal celou svou sbírku, ani české auto v ní nechybí - 16 - Pablo Perez Pagani na zdi i v garazi foto 09Miliardář s Pagani v obýváku ukázal celou svou sbírku, ani české auto v ní nechybí - 17 - Pablo Perez Pagani na zdi i v garazi foto 10Miliardář s Pagani v obýváku ukázal celou svou sbírku, ani české auto v ní nechybí - 18 - Pablo Perez Pagani na zdi i v garazi foto 11Miliardář s Pagani v obýváku ukázal celou svou sbírku, ani české auto v ní nechybí - 19 - Pablo Perez Pagani na zdi i v garazi foto 12Miliardář s Pagani v obýváku ukázal celou svou sbírku, ani české auto v ní nechybí - 20 - Pablo Perez Pagani na zdi i v garazi foto 13Miliardář s Pagani v obýváku ukázal celou svou sbírku, ani české auto v ní nechybí - 21 - Pablo Perez Pagani na zdi i v garazi foto 14Miliardář s Pagani v obýváku ukázal celou svou sbírku, ani české auto v ní nechybí - 22 - Pablo Perez Pagani na zdi i v garazi foto 15Miliardář s Pagani v obýváku ukázal celou svou sbírku, ani české auto v ní nechybí - 23 - Pablo Perez Pagani na zdi i v garazi foto 16
...a další kus v garáži dohlíží na ostatní vzácné exempláře aut a motocyklů

Zdroj: Shmee150@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše