Někdo strávil dva roky stavbou dokonale funkční kopie supersportu z Lega

Neuvěřitelně propracované dílo, na kterém funguje vše představitelné včetně otočného přístrojového panelu, vyráběl nadšenec z Lega po dlouhé dva roky. Hotový stroj fascinuje snad víc než originál.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Někdo strávil dva roky stavbou dokonale funkční kopie supersportu z Lega

7.9.2019 | Mirek Mazal

Někdo strávil dva roky stavbou dokonale funkční kopie supersportu z Lega

/

Neuvěřitelně propracované dílo, na kterém funguje vše představitelné včetně otočného přístrojového panelu, vyráběl nadšenec z Lega po dlouhé dva roky. Hotový stroj fascinuje snad víc než originál.

Francouzský stavitel závislý na přesně padnoucích kostičkách Lega strávil dva roky života skládáním kopie supersportovního McLarenu 720S Coupe. Zmenšenina v měřítku 1:8 měla mít co nejvíce autentických zmenšených částí jako odpružení, osmistupňovou převodovku anebo věrně podobné panely lehké karoserie. Plán se zrodil už v momentě slavnostního odhalení tohoto rychlíku s dvakrát přeplňovaným motorem 4,0 V8 uprostřed, dokončen byl ale až nedávno.

Hračka pro dospělé vznikala mnohem komplikovaněji než ostatní, na první pohled podobně působící zmenšeniny. Pokud chce dnes někdo z dánské stavebnice postavit auto, stačí mu zajít do obchodu a tam si koupit jednu z předem připravených stavebnic. Dostane návod i všechny součástky a pak už je třeba jen trocha trpělivosti. Tento McLaren byl bez návodu a fakticky od nuly, navíc si jeho stavitel musel sám vyhledávat potřebné dílky Lega Technic.

O to více je ohromující, že jde o plně funkční model. Několik poloh mají například dveře, kapota, a dokonce i aktivní zadní křídlo nebo vnitřní výsuvný displej mění pozici jako u velké předlohy. Schopnosti celého díla nejlépe zachycují záběry níže, na nichž je vidět i zajímavé fungování nezávislého zavěšení všech čtyř kol nebo řízení.

Tvůrce tohoto unikátu vystupující pod pseudonymem Charbel slíbil, že dá k dispozici vlastnoručně vytvořený návod pro stavbu tohoto auta. Manuál pro další trpělivé jedince by měl být dostupný do dvou měsíců a zařadí se do sbírky několika podobných návodů od tohoto šikovného stavitele Lega. Stavba s ním


Někdo strávil dva roky stavbou dokonale funkční kopie supersportu z Lega - 1 - McLaren 720S z Lega foto 01Někdo strávil dva roky stavbou dokonale funkční kopie supersportu z Lega - 2 - McLaren 720S z Lega foto 02Někdo strávil dva roky stavbou dokonale funkční kopie supersportu z Lega - 3 - McLaren 720S z Lega foto 03Někdo strávil dva roky stavbou dokonale funkční kopie supersportu z Lega - 4 - McLaren 720S z Lega foto 04Někdo strávil dva roky stavbou dokonale funkční kopie supersportu z Lega - 5 - McLaren 720S z Lega foto 05Někdo strávil dva roky stavbou dokonale funkční kopie supersportu z Lega - 6 - McLaren 720S z Lega foto 06Někdo strávil dva roky stavbou dokonale funkční kopie supersportu z Lega - 7 - McLaren 720S z Lega foto 07Někdo strávil dva roky stavbou dokonale funkční kopie supersportu z Lega - 8 - McLaren 720S z Lega foto 08Někdo strávil dva roky stavbou dokonale funkční kopie supersportu z Lega - 9 - McLaren 720S z Lega foto 09Někdo strávil dva roky stavbou dokonale funkční kopie supersportu z Lega - 10 - McLaren 720S z Lega foto 10Někdo strávil dva roky stavbou dokonale funkční kopie supersportu z Lega - 11 - McLaren 720S z Lega foto 11Někdo strávil dva roky stavbou dokonale funkční kopie supersportu z Lega - 12 - McLaren 720S z Lega foto 12Někdo strávil dva roky stavbou dokonale funkční kopie supersportu z Lega - 13 - McLaren 720S z Lega foto 13Někdo strávil dva roky stavbou dokonale funkční kopie supersportu z Lega - 14 - McLaren 720S z Lega foto 14
Neuvěřitelně propracovaná kopie McLarenu 720S z Lega vznikala dva roky, funkční je na ní prakticky vše

Zdroj: Charbel's LEGO TECHNIC Creations@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše