Palubní video ukazuje, jaké je řídit auto rychlostí 1 011 km/h, záběry fascinují

Podzimní jízdu Bloodhoundu LSR si pilot může přehrávat stále dokola. Otočné záběry mu vidí do tváře i na palubní desku raketového speciálu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Palubní video ukazuje, jaké je řídit auto rychlostí 1 011 km/h, záběry fascinují

20.12.2019 | Mirek Mazal

Palubní video ukazuje, jaké je řídit auto rychlostí 1 011 km/h, záběry fascinují

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Podzimní jízdu Bloodhoundu LSR si pilot může přehrávat stále dokola. Otočné záběry mu vidí do tváře i na palubní desku raketového speciálu.

Listopadové pokoušení fyzikálních zákonů na jihoafrické pánvi Hakskeen v čele s Andym Greenem připomnělo oživení skoro zaniklého projektu Bloodhound SSC. Modernizovaný Bloodhound LSR hnaný proudovým motorem Rolls-Royce EJ200 v závěru pokusů o nový rychlostní rekord ukázal na tachometru nejprve 615 mph čili 989,7 km/h, později počítače zaznamenaly dokonce 628 mph, tedy 1 011 km/h.

Britský tým opustil severokapskou solnou pláň a v současné době doma připravuje dosažení konečného cíle 1 000 mph neboli 1 609 km/h. Absolutní šílenost má padnout po přepnutí Bloodhoundu LSR z testovacího režimu do ostrého nasazení. Uvnitř bude sedět velezkušený Green coby dosavadní držitel rekordu 1 228 km/h z roku 1997.

Člen britského královského letectva si libuje v rozmazaném výhledu, jak můžeme vidět na jeho klidném chování během podzimního testovacího pokusu. Panoramatická kamera s úhlem záběru 360 stupňů natočila pozemní průlet tempem 1 011 km/h. Celou dobu se pilot tvářil, jako by jel zrovna do obchodu pro pečivo. O to více fascinující záznam je.

Otočením záběru si můžeme všimnout práce s řízením proudového speciálu. Pozemní stíhačka má před sebou rovnou trasu, přesto Green musí neustále korigovat směr docela velkými pohyby volantu. Přesto si chvílemi dovolí přerušit obouručný úchop uříznutého volantu, aby upravil nastavení techniky. Záběry trvají necelé tři minuty a připomínají spíše start vesmírného raketoplánu z Hvězdných válek než řízení čehokoli pozemského.


Palubní video ukazuje, jaké je řídit auto rychlostí 1 011 km/h, záběry fascinují - 1 - Bloodhound LSR vnitrni zabery z jizdy foto 01Palubní video ukazuje, jaké je řídit auto rychlostí 1 011 km/h, záběry fascinují - 2 - Bloodhound LSR vnitrni zabery z jizdy foto 02Palubní video ukazuje, jaké je řídit auto rychlostí 1 011 km/h, záběry fascinují - 3 - Bloodhound LSR vnitrni zabery z jizdy foto 03Palubní video ukazuje, jaké je řídit auto rychlostí 1 011 km/h, záběry fascinují - 4 - Bloodhound LSR vnitrni zabery z jizdy foto 04Palubní video ukazuje, jaké je řídit auto rychlostí 1 011 km/h, záběry fascinují - 5 - Bloodhound LSR vnitrni zabery z jizdy foto 05Palubní video ukazuje, jaké je řídit auto rychlostí 1 011 km/h, záběry fascinují - 6 - Bloodhound LSR vnitrni zabery z jizdy foto 06Palubní video ukazuje, jaké je řídit auto rychlostí 1 011 km/h, záběry fascinují - 7 - Bloodhound LSR vnitrni zabery z jizdy foto 07Palubní video ukazuje, jaké je řídit auto rychlostí 1 011 km/h, záběry fascinují - 8 - Bloodhound LSR vnitrni zabery z jizdy foto 08
Potáhnutím myši lze zvolit vlastní pohled na jízdu rychlostí 1 011 km/h, je to skutečně neobyčejný pohled na řízení auta

Zdroj: Bloodhound LSR@Youtube

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.