Home > Rubriky a sekce > Fascinace a historie > Článek
Prodej vzácného Porsche připomíná, jak absurdně drahé jsou příplatky u těchto aut
22.7.2019 | Mirek Mazal
Do ceníků nejdražších superaut běžný smrtelník obvykle nahlédnout nemůže, tím výjimečnější příležitostí je po čase vidět, za co se svého času dalo připlatit u Porsche Carrera GT. Jiná barva třmenů brzd za 200 tisíc? Voilà!
Dnes ikonické Porsche Carrera GT bylo během let 2004 a 2006 vyrobeno v 1 270 exemplářích. Základem mu byla technika ze závodních vozů a použitá koncepce dodává jízdě podobu nepopsatelného zážitku. Motor 5,7 V10 umístěný uprostřed pochází z vozu kralujícího v roce 1998 v Le Mans, na atmosférický agregát navazuje manuální převodovka a pohon zadních kol se samosvorným diferenciálem. Aby toho nebylo málo, automobilka udržela hmotnost vozu pod hranicí 1 400 kilogramů, což umožňuje vyniknout parádnímu výkonu 450 kW (612 koní) a 590 Nm.
Nabídka ojetých exemplářů postupně řídne, cena naopak stoupá a za 10 milionů korun dnes už nekoupíte ani jeden z těchto strojů. Mezi ty naopak nejdražší bude patřit vůz z fotek níže, který mezi ostatními Carrerami GT vyniká drahými příplatky a zájemcům bude nabídnut ke koupi v polovině v Monterey na dražbě společnosti RM Sotheby's.
Výjimečný vůz je to tak či onak, jeho nabídka nás ale zaujala hlavně tím, že současný majitel zveřejnil cenu dvou specifických příplatků, které cenu vozu vyšroubovaly skoro o tři čtvrtě milionu korun, přitom nemají absolutně žádný funkční rozměr. Jsou to odlišná zbarvení dvou částí vozu.
Tím nepřehlédnutelným je pomerančový lak Arancio Boreallis, který vyšel kupce na 23 500 dolarů, tedy asi 535 tisíc Kč. To je hodně peněz za pouhý lak, bizarní jsou ale především černé brzdové třmeny za 8 460 dolarů. Skoro 200 tisíc Kč za jinak to nejobyčejnější lakování třmenů teprve připomíná, jak moc stojí u nejvzácnějších superaut cokoli navíc - takový suma by u aut od Audi či BMW stačilo na slušnou řádku zajímavějších příplatků.
Celkem doplňky donutily bohatého zákazníka připlatit 31 960 dolarů, tedy asi 730 tisíc korun, na oplátku ale vznikla unikátní Carrera GT vhodná i do těch nejvytříbenějších sbírek. Zatím není určen odhad prodejní ceny, ale pohledem na udržovaný kožený interiér s karbonovými doplňky nebude nouze o vysoké nabídky. Vůz má od roku 2005 za sebou jen 426 ujetých kilometrů, proto očekávejme, že za vůz někdo zaplatí několik desítek milionů korun.


























Oranžové Porsche jde do dražby. Původní majitel si vybral barvu karoserie za 535 tisíc, třmeny změnily vzhled za 194 tisíc korun
Zdroj: RM Sothebys
Bleskovky
Řidič Ferrari ještě s motorem V12 bez turba se v běžném provozu rozjel na 326 km/h, je to let za zvuku jako ze starých F1
před 10 hodinami
Ford Mustang s továrním kompresorem se postavil vrcholné Tesle Model 3 ve sprintu s jednou zatáčkou, favorit dostal na zadek
24.12.2025
Tvůrce Call of Duty zemřel při ošklivé nehodě se svým Ferrari, kolemjdoucí vše natočili na video
24.12.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Řidič Ferrari ještě s motorem V12 bez turba se v běžném provozu rozjel na 326 km/h, je to let za zvuku jako ze starých F1
před 10 hodinami
Němci vyzkoušeli levné SUV VW chválené za spolehlivost jako ojetinu. Nezklamalo, pár složitých témat se ale přesto najde
včera
Nizozemci až po letech vnucování elektrických autobusů pochopili jejich reálné dopady na okolí
včera
Škodu Octavia I jde i dnes koupit nejetou po 1. majiteli. A krásnou. V této verzi jde o nezničitelné auto za pakatel
včera
Nový Ford Mondeo dál potají žije svůj druhý život. Ukázal se v novém a vypadá ještě líp, při jeho cenách máme co závidět
včera
Živá témata na fóru
- Porsche - vse o sportovnich modelech 12.26. 20:43 - M.Z.
- BMW Divize 12.26. 19:23 - Zajda
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 12.26. 19:08 - Truck Daškam
- Mazda MX5 (Miata) 12.25. 19:41 - Brus
- Jaguar a dalsi britske zverstvo 12.24. 15:58 - řidičBOB
- Nejlepsi silnice v Ceske republice ( + SK) 12.24. 13:24 - pavproch
- Škoda Auto obecně 12.24. 12:48 - pavproch
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 12.24. 12:01 - pavproch
