Home > Rubriky a sekce > Fascinace a historie > Článek
Slavný showman pustil kameramana k sobě domů, ukázal garáž snů svého druhu
25.10.2019 | Mirek Mazal
Sebe i celý svět baví hlavně auty, a tak není divu, že garáž podle jeho představ má daleko k obyčejné. Aut je uvnitř ale možné méně, než byste čekali, vládne jiná výbava ke zvýšení tepu.
Spoluzakladatel obuvnické firmy DC Shoes Ken Block je nám blízký svou závislostí na benzínu. Přerostlý puberťák pozvedl chronickou touhu krotit řev vytočeného motoru na novou úroveň a proslul svéráznými adrenalinovými kousky. Dnes už 51letý Američan neodolá ničemu, co může prohnat na limitu, poctivě vydělané peníze tedy proměnil v dům snů, kde má stejně fantastickou garáž plnou věcí potlačujících abstinenční příznaky z nedostatku vzrušení.
Svérázný otec rodiny navzdory životní zodpovědnosti připomíná dítě s hračkami, jen cena zábavy mnohonásobně přesahuje hodnotu malých napodobenin. Block vlastní několik důkladně upravených aut různých kategorií, nepohrdne buginou, lodí, motorovým člunem, motocyklem, stejně jako dovede řádit s RC modelem na dálkové ovládání vyvedeném jak jinak než ve vlastních barvách týmu Hoonigan Racing Division.
Posledně chtěl Ken umožnit divákům nahlédnout za vrata správné garáže, proto k sobě domů pozval na exkurzi přítele s kamerou v ruce. Natočený materiál nezůstal pozadu Blockovy pověsti řidičského blázna. Začíná pohledem na geniálně udržovaný Ford RS200 připravený na další rychlostní zkoušku. Jeden z pouhých 200 vyrobených kusů, respektive jeden z 10 na území USA stojí vedle buginy Can-Am vybavené čtyřmístným stojanem na horská kola.
Před dvěma vozy vznikla skladovací část, kam si Ken s rodinou uklízejí výbavu potřebnou k akčním sportům. Vedle skříní je improvizovaná servisní dílna, ovšem není třeba špinit důkladně spořádanou garáž, protože hostitel má na všechno lidi a rozsáhlou pojízdnou techniku nepotřebuje opravovat ve sklepě.
Sportovněji založené publikum jistě potěší stěna plná bicyklů. Disciplína vzdálená sezení za volantem patří do života celé Kenovy rodiny. On sám nejraději létá vzduchem přes přírodní překážky, proto má nachystáno několik na míru vyrobených bicyklů od firmy Specialized. Design se často podobá automobilům ze série Gymkhana. Na závěr zbývalo už jen představit tříkolku s ruční brzdou Hoonigan a pánové zakončili exkurzi vyvětráním buginy s plně obsazeným nosičem sjezdových kol. Garáž snů svého druhu, nemyslíte?












Garáž Kena Blocka nepotřebuje mít stovky metrů čtverečných, aby s ní byl šílený pilot spokojen, adrenalin si umí pustit do žil i jinak než řízením auta
Zdroj: Ken Block@Youtube
Bleskovky
Stačí skutečně velmi, velmi málo, aby nejnovější Ferrari vypadalo dokonale věrohodně jako nová Toyota
včeraBMW se hlásí o rekord z nejnáročnějšího okruhu světa. Pomalé jeho auto není, vše ostatní je ale diskutabilní
4.7.2025Čínskému SUV Ferrari za cenu Škody začaly při ostré jízdě hořet brzdy, výrobce říká, že je to úplně normální
2.7.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Věříte Mercedesu aspoň slovo, když říká, že se jeho tragicky přijatá novinka prodává jako housky na krámě?
před 3 hodinamiFiasko kdysi převratného motoru Nissanu přichází pro firmu v nejhorší možný čas, může ji přivést až do záhuby
včeraVědci popsali, proč se tolika lidem dělá z elektrických aut fyzicky špatně
včeraAž komicky silný Ariel Atom je tu po 25 letech od zrodu proto, aby vám zdeformoval obličej jako Clarksonovi. Vypadá i jede jako malá F1
včeraPorsche je nepoučitelné a znovu opakuje 12 let starou chybu, tentokrát v ještě větším měřítku
včera
Živá témata na fóru
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 07.05. 22:25 - Truck Daškam
- Řidiči, co to mají v ruce... 07.05. 20:36 - Truck Daškam
- Porsche - vse o sportovnich modelech 07.05. 18:05 - pavproch
- Fiat a vše kolem nich 07.05. 13:46 - Stepan
- Cyklistické vlákno 07.04. 13:49 - HondaMan
- Dříve M135i, nyní ///M2 07.04. 13:31 - Vrooom
- Výběr navigace do auta 07.04. 11:40 - Josef1
- Policejní kontroly a měření 07.03. 16:53 - řidičBOB