Ve stodole se našly 30 let nejeté sporťáky z 80tých let, je to nález dekády

Za vraty této stodoly se našla spousta sporťáků od Lamborghini, Ferrari a Porsche, ale i auta Buicku či Dodge. Některá nikdy pořádně nejela.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Ve stodole se našly 30 let nejeté sporťáky z 80tých let, je to nález dekády

4.10.2016 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Ve stodole se našly 30 let nejeté sporťáky z 80tých let, je to nález dekády

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Za vraty této stodoly se našla spousta sporťáků od Lamborghini, Ferrari a Porsche, ale i auta Buicku či Dodge. Některá nikdy pořádně nejela.

Patříte-li k lidem, kteří by chtěli objevit poklad na kolech někde ve stodole pod vrstvou prachu, jistě vám neuniklo oranžové Lamborghini Miura, kterou jsme přiblížili před pár dny. Byla k ní hromada krásných fotografií a hezky popsaný příběh; v rodině současného majitele je už víc než čtyři dekády a sklidila úspěch i na Monterey Car Week.

Dnes tu máme nález ještě zajímavější, ovšem bez srdceryvného příběhu a bohužel zatím bez podrobné fotodokumentace. I tak se o něm ale nemůžeme nezmínit, protože jde zjevně o jeden z největších a nejpozoruhodnějších nálezů opuštěných aut v historii - k tomu největšímu (který zase tak nálezem nebyl) má sice daleko s objevem Baillonovy sbírky si ale zřejmě tykat může. Ostatně, někteří už už teď označují tento nález za největší v této dekádě.

Před námi stojí stodola plná ikonických starých aut, pokrytých nánosem prachu za třicet let. Zhruba tak dlouho - od 80. let - tady totiž čekají, než je někdo najde, opraví a zase s nimi bude jezdit. A v některých případech jde o jízdu, která nemá daleko k první.

Jen z fotografií vidíme hned tři Lamborghini Countach, Ford Shelby Mustang GT500, Cadillac Eldorado, Porsche 911 Cabriolet, možná dva Buicky GSX, původní Dodge Hemi Charger, Ferrari 400 s automatickou převodovkou, Jeep Wrangler a údajně ještě řadu dalších aut, které Vince Hernandez, objevitel tohoto pokladu, nevyfotil. Ono Porsche má prý najeto jen 66 kilometrů a o nízké původní kilometráži hovoří nálezce i u zbylých vozů.

Nevíme, jak na tahle auta Hernandez přišel, jestli třeba koupil pozemek se stodolou z pozůstalosti od někoho, kdo nevěděl, že jeho dědeček nashromáždil takovouhle sbírku. Víme ale, že stodola stojí v Mexiku a Hernandez podniká v přestavbách a renovacích starých aut. Je tedy možné, že tuhle stodolu neotevřel on sám, ale někdo, kdo Hernandeze zná a zavolal ho na zhodnocení situace a případné zpeněžení nalezeného. Detaily zatím zkrátka chybí, ostatně ani o jiném pokladu hned nezačnete vyprávět celému světu, i tak ale dostupné informace a fotky berou dech.

Nás napadá jen jediný další postup, co s těmito auty dělat - postupně je uvést do provozuschopného stavu nebo, dovolí-li finance, je všechna zrenovovat. Začali bychom prodejem jednoho Countache, abychom měli na opravu zbytku, a práci na 911 bychom naplánovali tak, abychom v ní mohli začít jezdit zjara příštího roku. Třebaže ve stodole najdeme asi nanejvýš shnilý trakař, nebrání nám to snít, vám?


Ve stodole se našly 30 let nejeté sporťáky z 80tých let, je to nález dekády - 1 - poklad ve stodole vince hernandez 03Ve stodole se našly 30 let nejeté sporťáky z 80tých let, je to nález dekády - 2 - poklad ve stodole vince hernandez 01Ve stodole se našly 30 let nejeté sporťáky z 80tých let, je to nález dekády - 3 - poklad ve stodole vince hernandez 02Ve stodole se našly 30 let nejeté sporťáky z 80tých let, je to nález dekády - 4 - poklad ve stodole vince hernandez 04Ve stodole se našly 30 let nejeté sporťáky z 80tých let, je to nález dekády - 5 - poklad ve stodole vince hernandez 05Ve stodole se našly 30 let nejeté sporťáky z 80tých let, je to nález dekády - 6 - Nalez aut stodola Mexiko Vince Hernandez dalsi 01
Takovouhle stodolu bychom také chtěli objevit na svém pozemku...

Zdroj: Vince Hernandez@Instagram

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše