Chcete si doma sami umýt auto, motorku či terasu? S chytrou myčkou to jde snadno

Cesta k precizně umytému auto, motorce nebo okolí domu je nyní ještě schůdnější. Kärcher představil první smart tlakové myčky, které díky chytré aplikaci umožňují mít vše přesně pod kontrolou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Inzerce

Chcete si doma sami umýt auto, motorku či terasu? S chytrou myčkou to jde snadno

14.4.2021 | inzerce

Chcete si doma sami umýt auto, motorku či terasu? S chytrou myčkou to jde snadno

/

Foto: Karcher

Cesta k precizně umytému auto, motorce nebo okolí domu je nyní ještě schůdnější. Kärcher představil první smart tlakové myčky, které díky chytré aplikaci umožňují mít vše přesně pod kontrolou.

Smart technologie jsou budoucnost. Před lety jsme si zvykli na první chytré telefony, které odstartovaly boom inteligentních technologií. Chytrá elektronika ovládla naše životy, hlídá naše domy, ze vzdálenosti desítek nebo stovek kilometrů můžeme ovládat jejich zabezpečení, spouštět topení nebo klimatizaci. Chytrá domácnost dokáže uvařit večeři přesně na čas, než otevřeme domovní dveře a ráno nás probudí vůně čerstvě uvařené kávy, aniž bychom se dotkli kávovaru. Při nákupu si nemusíme pamatovat, co nám v lednici schází, ale rovnou se připojíme z obchodu a nahlédneme do nitra své lednice a zjistíme, co nám schází a co je potřeba dokoupit. Aplikacemi na dálku dokážeme řídit svoji domácnost. Chytré technologie nám umožňují mít nad věcmi lepší kontrolu a šetří čas.

Chcete si doma sami umýt auto, motorku či terasu? S chytrou myčkou to jde snadno - 1 - 1 Karcher smart tlakova mycka autoforum (5)

Budoucnost se ale nespokojí jen s chytrou domácností. Moderní doba jde dál, přesněji řečeno, jde ven a využívá smart technologie v okolí domu, v garáži nebo na zahradě. Kärcher jako první představuje nové smart tlakové myčky.

U zrodu prvních vysokotlakých čističů stál geniální mozek objevitele a zakladatele společnosti Alfreda Kärchera. Již v roce 1950 se mu podařil průlom v čisticí technice, kdy vyvinul první evropský vysokotlaký čistič s ohřevem, který by se velmi vzdáleně dal považovat za předchůdce vysokotlakých myček tak, jak je známe dnes.

Tlakové myčky Kärcher jsou v současné době považovány za špičku ve svém oboru. Jejich vývoj jde ale neustále vpřed, a proto nyní Kärcher přichází s první řadou tlakových myček s připojením k mobilní aplikaci Kärcher Home & Garden, která je v češtině a pomáhá při sestavením myčky, s jejím nastavením a poskytuje odborné tipy pro konkrétní druh čištění.

Chcete si doma sami umýt auto, motorku či terasu? S chytrou myčkou to jde snadno - 2 - 1 Karcher smart tlakova mycka autoforum (3)

Základní funkce aplikace jsou k dispozici pro všechny myčky z v nové řady Kärcher Power Control. U vlajkových modelů myček Smart Control jde připojení ještě dál. Prostřednictvím rozhraní Bluetooth lze zařízení nastavit pomocí aplikace přímo přes chytrý telefon a aktivovat tam další funkce. V aplikaci je vše přehledně pod kontrolou. U myček Kärcher K5 Smart Control a Kärcher K7 Smart Control zajišťuje rozhraní Bluetooth bezproblémové a trvalé spojení mezi aplikací a tlakovým čističem a otevírá tak zcela nové možnosti. Například po výběru konkrétního čištění, je příslušné nastavení tlaku přeneseno přímo do přístroje a aktivace probíhá jednoduše pouhým spuštěním myčky. Nové tlakové myčky smart se dokážou poprat i s velmi odolnou špínou. Za tímto účelem je možné u modelů Smart Control aktivovat funkci boost, která na krátkou dobu zvýší tlak vody, a tak snadněji odstranit i odolné nečistoty.

Integrovaný senzor měří a ukládá údaje o použití, například o spotřebovaném množství vody, teplotě, průměrné době používání apod. Pomocí těchto hodnot, které aplikace vyhodnotí je možné čistit chytřeji.

Chcete si doma sami umýt auto, motorku či terasu? S chytrou myčkou to jde snadno - 3 - 1 Karcher smart tlakova mycka autoforum (1)

Ani začátečníci se nemusí práce se smart tlakovými čističi obávat. Chytrá aplikace jim pomůže s prvním sestavením myčky a provede je krok za krokem samotným čištěním. Začít čistit pak bude snadné. Nevíte si rady? Aplikační poradce poskytne správné řešení pro mnoho typických případů čištění. Po výběru objektu, který se chystáte vyčistit, vás aplikace provede podrobnými pokyny, přičemž vezme v úvahu dostupné příslušenství. Bez ohledu na to, zda provádíte jarní úklid dřevěné terasy nebo čištění auta po blátivé jízdě terénem, poradce vám ukáže správný postup, doporučí vhodné nastavení tlaku a poskytne tipy pro správné použití příslušenství.

Se smart technologiemi je čištění výrazně jednodušší a máte vše pod kontrolou. Když čistíte věci, na kterých vám záleží, jako například svého oblíbeného Harleye nebo svého vzácného veterána, na smart tlakové myčky Kärcher se můžete spolehnout. Máte jistotu, že použijete vždy ten správný tlak i příslušenství.

Konkrétní tip: Umyjete auto, motorku, fasádu i dlažbu okolo domu chytře.

Chcete si doma sami umýt auto, motorku či terasu? S chytrou myčkou to jde snadno - 4 - 1 Karcher smart tlakova mycka autoforum (6)

Tlaková myčka Kärcher K 7 Premium Smart Control pracuje s tlakem až 180 barů, a navíc má i režim BOOST, což je extra síla, která přidává navíc na 30 s ještě dalších 15 barů na extrémně odolné nečistoty. To je již dostatečná síla například pro odstranění zbytků zatvrdlého cementu po drobných stavebních pracích v okolí domu, nebo přisátého lišejníku a řas na kamenných schodech na zahradě. Snadno s ní ale s příslušným tlakem můžete umýt i auto, motorku, kolo, očistit dlažbu okolo domu, fasádu, kamennou zídku, pochozí cesty na zahradě, nebo dokonce dřevěnou verandu.

Tato chytrá tlaková myčka má možnost snadného připojení k mobilní aplikaci přes Bluetooth. Aplikační poradce z aplikace Kärcher Home & Garden snadno a přehledně pomůže s prvním sestavením myčky, s následnou údržbou, přinese praktické tipy a rady pro konkrétní čištění. Aplikace zaznamenává a vyhodnocuje průběh čištění. Na konci poskytuje důležité informace jako je čas čištění, spotřeba vody a podobně.

Chcete si doma sami umýt auto, motorku či terasu? S chytrou myčkou to jde snadno - 5 - 1 Karcher smart tlakova mycka autoforum (4)

Tlaková myčka je vybavena vysokotlakou pistolí G 180 Q Smart Control s LCD displejem a pracovní nástavcem Multi Jet 3 v 1, které poskytují maximální kontrolu. Tlak je možné nastavit dvěma způsoby, buď jej nastavíte přímo na tlakové pistoli nebo jej přenesete přímo výběrem tlaku v aplikaci, která jej převede na tlakovou pistoli. Na LCD displeji můžete zkontrolovat, která úroveň tlaku je nastavena, zda lze aktivovat zvýšení tlaku nebo zda je zařízení stále v klidovém režimu. Rotující nástavec Multijet 3 v 1 obsahuje tři trysky pro různé typy proudu vody a tím i čištění. Adaptér Quick Connect umožňuje snadné upevnění vysokotlaké hadice a příslušenství. Myčka je vybavena praktickým navijákem hadice, která je tak kdykoliv připravena k použití s jednoduchým navíjením i odvíjením. Tlaková myčka Kärcher K 7 Premium Smart Control poskytuje maximální komfort a kontrolu při čištění.

Užijte si čištění.
www.karcher.cz/smart, www.svetcisteni.cz

inzerce

Živá témata na fóru

zobrazit vše