Nová Škoda Octavia: víte, kolik stojí?

Automobily značky Škoda se u nás stále těší velké oblibě. Nedávno se dočkal nové generace i její nejprodávanější model - Octavia. Co přinese nová generace a kolik za ni zaplatíte?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Inzerce

Nová Škoda Octavia: víte, kolik stojí?

16.1.2020 | inzerce

Nová Škoda Octavia: víte, kolik stojí?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Automobily značky Škoda se u nás stále těší velké oblibě. Nedávno se dočkal nové generace i její nejprodávanější model - Octavia. Co přinese nová generace a kolik za ni zaplatíte?

Škoda Octavia je jedním z nejoblíbenějších modelů této značky. A v listopadu se dočkala nové generace. Ta přináší hned několik změn, za které ale i slušně zaplatíte. Pokud zatoužíte po této novince, pravděpodobně nebude na škodu začít řešit půjčku online. Cena Škody Octavia IV. generace začíná na téměř 460 tisících korun. Za tuto cenu však získáte lepší základní výbavu i technologie.

Nový design

První, čeho si pravděpodobně všimnete, je vylepšený design. Předek disponuje jinak tvarovanými světlomety v jednom kuse. Linie pak pokračuje i v masce chladiče. Design je oproti původním modelům mnohem dynamičtější, i když si zachovává „hokejku“ v dolní lince jako minulé generace tohoto modelu. Nová Octavia je také o pár centimetrů delší i širší než předchozí generace. To umožnilo větší prostor pro kufr, resp. zavazadlový prostor. Ten získal až o 30 l navíc.

Nové technologie

V interiéru se nachází desetipalcová dotyková obrazovka, která sdružuje ovládání ventilace a třízónové klimatizace. Převodovka je dvouspojková s ovládáním po drátě. Octavia se dočkala i nové technologie světlometů - LED Matrix s vykrýváním okolního provozu. A nově zde najdete i asistenta na vyhýbání v krizových situacích, detekci chodců a cyklistů a asistenta pro odbočování.

Nová Škoda Octavia: víte, kolik stojí? - 1 - 1 Skoda Octavia IV autoforum Moneta(1)

Hybrid s mild i plug-in

Velkou novinkou je, že nová Škoda Octavia je hybridní v mild i plug-in variantě, a to v kombinaci s benzínovým motorem a elektromotorem. Baterii můžete snadno dobýt i doma z běžné zásuvky. Konektor najdete pod krytkou na straně řidiče.

Škoda Octavia IV. generace je pro motoristy zajisté velkým lákadlem. Technologie i design tohoto vozu jsou mnohem vyspělejší. Pokud si ale vyberete příplatkovou výbavu, částka se rychle vyšplhá až k milionu korun. Tady už ale záleží na vás, jak velké pohodlí si přejete na cestách mít.

inzerce

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.