S autochladničkou k moři i pod stan. Jak vybrat tu pravou?

Na dovolenou k moři, pod stan nebo na chalupu. Ať už cestujete kamkoliv, praktická autochladnička vám na vašich cestách přijde vhod. Jak vybrat autochladničku, která udrží potraviny a nápoje čerstvé a příjemně vychlazené?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Inzerce

S autochladničkou k moři i pod stan. Jak vybrat tu pravou?

2.11.2020 | inzerce

S autochladničkou k moři i pod stan. Jak vybrat tu pravou?

/

Foto: eVision Advertising

Na dovolenou k moři, pod stan nebo na chalupu. Ať už cestujete kamkoliv, praktická autochladnička vám na vašich cestách přijde vhod. Jak vybrat autochladničku, která udrží potraviny a nápoje čerstvé a příjemně vychlazené?

Ochladí i ohřeje?

Na delší cesty nebo pobyt v kempu je ideálním pomocníkem aktivní autochladnička, která ale vyžaduje zdroj elektrické energie. V autě ji bez problémů zapojíte do elektrické přípojky (zkontrolujte si, zda se jedná o 12 V, nebo 24 V), a některou dokonce i do klasické zásuvky (230 V), takže například na chatě udrží potraviny čerstvé po celou dobu vašeho pobytu.

Kompresorová autochladnička - jedná se o cestovní mini ledničku, která funguje na stejném principu jako lednička klasická. Z hlediska výkonu je jasným favoritem - chladit zvládne i při okolní teplotě 50 °C. V některých případech je vybavená bateriemi, takže udrží optimální teplotu i několik hodin bez přísunu elektřiny.

Termoelektrická autochladnička - od ostatních autochladniček se odlišuje tím, že potraviny dokáže nejen zchladit, ale i ohřát. V obou případech udrží teplotu o přibližně 30 °C vyšší nebo nižší oproti teplotě okolní.

Kolik jídla a pití autochladnička pobere?

Většinu léta trávíte na cestách, v karavanu nebo pod stanem? V tom případě zcela jistě využijete autochladničku o objemu nad 50 litrů, do které se vám pohodlně vejdou zásoby jídla na několik dní. Na víkendových výletech si vystačíte se zlatou střední cestou - autochladnička s objemem 25 až 30 litrů pobere dostatek jídla i pití. U obou výše zmíněných variant ale musíte počítat s tím, že s rostoucím objemem zákonitě rostou rozměry a hmotnost autochladničky. Pokud se chystáte na pláž, jídlo na celý den bez problémů naskládáte do menších autochladniček (do 20 litrů) nebo termotašek. Ty sice nevynikají dlouhou výdrží, co se týče chlazení, ale jsou skladné a lehké, a tudíž snadno přenosné.

Ne do kufru, ale za sedadlo spolujezdce

Při výběru autochladničky se neřiďte pouze jejím objemem, ale také rozměry. V ideálním případě by mělo být možné ji bez problémů umístit za sedadlo spolujezdce, kde není vystavena příliš vysokým teplotám ani slunečnímu světlu. Naopak se vyvarujte převážení autochladničky v zavazadlovém prostoru auta - nejen že vyšší okolní teplota negativně ovlivňuje její chladicí schopnosti, ale navíc hrozí, že dojde k zakrytí ventilátoru (pokud jím chladnička disponuje) a přehřátí autochladničky. Za všech okolností se proto snažte ponechat kolem ní dostatek prostoru (cca 5 cm z každé strany), aby mohla odvádět přebytečné teplo.

Vydejte se na cesty a starosti s uchováním potravin a nápojů hoďte jednou provždy za hlavu. Široký výběr autochladniček naleznete na Heurece. Abyste při výběru nešlápli vedle, inspirujte se žebříčkem nejoblíbenějších produktů a recenzemi ověřených uživatelů. S výběrem vám případně dopomůže i žebříček nejoblíbenějších autochladniček seřazený dle slovenských recenzentů na Heureka.sk.

S autochladničkou k moři i pod stan. Jak vybrat tu pravou? - 1 - 1 autochladnicka Heureka eVision autoforum1

inzerce

Živá témata na fóru

zobrazit vše