Alfa Romeo Giulietta 2014: facelift dorazí na IAA, interiér už byl odhalen

Do mozaiky novinek pro letošní frankfurtský autosalon můžeme vložit další dílek. Alfa na IAA představí svůj pokus o zvýšení přitažlivosti modelu Giulietta.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Alfa Romeo Giulietta 2014: facelift dorazí na IAA, interiér už byl odhalen

18.8.2013 | Petr Miler | 3 příspěvky

Alfa Romeo Giulietta 2014: facelift dorazí na IAA, interiér už byl odhalen

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Do mozaiky novinek pro letošní frankfurtský autosalon můžeme vložit další dílek. Alfa na IAA představí svůj pokus o zvýšení přitažlivosti modelu Giulietta.

Současná generace Alfy Romeo Giulietta se představila na sklonku roku 2009 a druhá polovina roku 2013 se tak zdá být vhodným okamžikem k představení tradičního mezigeneračního faceliftu. Bohužel pro Alfu to nebude formalita snažící se pouze udržet kompaktní model na výsluní, ale spíše pokus o jeho zatraktivnění do té míry, aby se konečně začal pořádně prodávat. Život novodobé Giulietty zkrátka není příběhem úspěchu a podobně jako u technicky spřízněného Fiatu Bravo lze hovořit spíše o opaku. Facelift se tak zdá být příležitostí otočit kormidlem dějin vpřed, obáváme se ale, že na dosavadním stavu mnoho nezmění.

Nechceme být špatnými proroky, ale Giulietta zkrátka selhává ve snaze najít si své místo na trhu. Cenově i svým pojetím míří kamsi mezi konfekční modely a „prémiové” kompakty, zdá se ale, že na tomto trhu není koho oslovovat - masám se zřejmě stále zdá příliš výjimečná, i když verzemi jako 1,4 Turbo se 105 koňmi k nim sestoupila až až, náročným zákazníkům se pak zřejmě zdá zajímavá málo. Buď jak buď, koncern Fiat je zřejmě s tímto stavem smířen, neboť s žádnou velkou perestrojkou pro letošní rok nepočítá.

Pokud jde o vnější design, konkrétní informace zatím nemáme, soudě dle dřívějších špionážních fotek se ale Giulietta dočká jen lehkého přepudrování nosu (kamufláž naznačovala úpravy masky chladiče a částí předního nárazníku, které zřejmě bude provázet pár obvyklých novinek jako dosud nenabízené laky či typy kol). Velké změny nečekáme ani v případě techniky, nabízené motory pravděpodobně o trochu posílí a uberou na papírové spotřebě, nové jednotky přijdou jen stěží.

Největší změna se tak bude týkat interiéru a v jeho případě už víme, co nás čeká. Zjevně z některého z interních prezentačních materiálů se totiž dostal ven obrázek palubní desky i s popisem některých změn. Jeho autenticitu můžeme potvrdit, neboť též koresponduje s dřívější špionáží, a je třeba říci, že tady se toho změní poměrně hodně. Samotný obrázek hovoří jen o pár drobnějších inovacích, z viděného je ale patrný i zcela nový volant, částečné modifikace přístrojové desky nebo dosud nepoužívaný palubní systém, který by měl údajně sázet na 5,5palcovou dotykovou obrazovku.

Větším množstvím informací ani snímků zatím nemůžeme sloužit, i bez nich je ale po našem soudu zřejmé, že tyhle novinky pravidla hry nezmění. Alfa jako taková by potřebovala poněkud větší impuls, na ten si ale zřejmě budeme muset ještě nějaký ten rok. Naopak facelift Giulietty by se měl oficiálně, tedy alespoň virtuálně, ukázat světu už v řádu dnů či týdnů...

Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2013.


Alfa Romeo Giulietta 2014: facelift dorazí na IAA, interiér už byl odhalen - 1 - Alfa Romeo Giulietta 2014 facelift interier unik 01
Uniklý snímek přístrojové desky Giulietty 2014 odhaluje poměrně dost změn

Alfa Romeo Giulietta 2014: facelift dorazí na IAA, interiér už byl odhalen - 2 - Alfa Romeo Giulietta interier 01
Pro srovnání současná verze ve vysoké specifikaci

Alfa Romeo Giulietta 2014: facelift dorazí na IAA, interiér už byl odhalen - 3 - Alfa Romeo Giulietta prvni ofi 1Alfa Romeo Giulietta 2014: facelift dorazí na IAA, interiér už byl odhalen - 4 - Alfa Romeo Giulietta prvni ofi 2
V případě zevnějšku se toho ovšem mnoho nezmění, kamufláž prototypů naznačovala jen lehké retuše

Zdroj: LeftLaneNews

Petr Miler

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.