Alfa Romeo Giulietta Sportiva: malé Quadrifoglio Verde

Fiat podpoří prodeje Alfy Romeo Giulietta novou edicí Sportiva. Mít z ní hned radost ale nebudete, od června bude k mání nejdříve na italském trhu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Alfa Romeo Giulietta Sportiva: malé Quadrifoglio Verde

6.6.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Alfa Romeo Giulietta Sportiva: malé Quadrifoglio Verde

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Fiat podpoří prodeje Alfy Romeo Giulietta novou edicí Sportiva. Mít z ní hned radost ale nebudete, od června bude k mání nejdříve na italském trhu.

Nová verze Giulietty pojmenovaná Sportiva se vzhlédla v nejvýkonnějším typu Quadrifoglio Verde. Nejedná se však o samostatně stojící model, jako je „Zelený čtyřlístek“, nýbrž o výbavový stupeň vycházející z provedení Exclusive a postavený na decentním továrním tuningu.

Proto bude možné objednat jej v kombinaci několika motorizacemi. Benzínovým základem se stane přeplňovaná čtrnáctistovka MultiAir o výkonu 170 koní buď se šestistupňovou manuální převodovkou nebo dvouspojkovým automatem TCT. Zkrátka nepřijdou ani milovníci poněkud mastnějšího paliva - Alfa vypustí rovněž dva diesely 2,0 JTDM s výkonem 140 nebo 170 koňských sil.

Giulietta Sportiva s trojicí pohonných jednotek se začne prodávat v polovině června, nejdříve ale pouze v Itálii. Evropa bude následovat. Kdy přesně, to se zatím neví, nicméně podle italského Autoblogu se pro zbytek EU objeví ještě dva další motory - 1,4 MultiAir se 120 koňmi a 1,6 JTDM s výkonem 105 koní.

Skromněji vysportovanou Giuliettu půjde poznat podle osmnáctipalcových kol (s pneu 225/40 R18), které mají svým designem připomínat lopatky turbíny. Dále pak zvětšenými brzdami s červenými třmeny značky Brembo, charakteristicky zbarvenými kryty vnějších zpětných zrcátek, nástavci prahů a nenápadně sníženým podvozkem. A pokud by ani pak někdo netušil, napoví mu to nápisy Sportiva s čtyřlístkem na předních blatnících.

Kabina nabídne to nejlepší, co Alfa pro tuto typovou řadu má. Kožené sedačky v elektrice s logy milánské značky vyšitými v opěrkách, hliníkové pedály nebo prahové lišty opět opatřené čtyřlístky. A nějaká kůže prošívaná červenými nitěmi se našla také pro volant i manžetu řadicí páky.

Ptáte se na cenu toho všeho? Také by nás to zajímalo, ale ani to zatím Alfa neoznámila.


Alfa Romeo Giulietta Sportiva: malé Quadrifoglio Verde - 1 - Alfa Romeo Giulietta Sportiva 01Alfa Romeo Giulietta Sportiva: malé Quadrifoglio Verde - 2 - Alfa Romeo Giulietta Sportiva 02Alfa Romeo Giulietta Sportiva: malé Quadrifoglio Verde - 3 - Alfa Romeo Giulietta Sportiva 03Alfa Romeo Giulietta Sportiva: malé Quadrifoglio Verde - 4 - Alfa Romeo Giulietta Sportiva 04Alfa Romeo Giulietta Sportiva: malé Quadrifoglio Verde - 5 - Alfa Romeo Giulietta Sportiva 05Alfa Romeo Giulietta Sportiva: malé Quadrifoglio Verde - 6 - Alfa Romeo Giulietta Sportiva 06Alfa Romeo Giulietta Sportiva: malé Quadrifoglio Verde - 7 - Alfa Romeo Giulietta Sportiva 07
Když už ne jinak, tak potom juniorské Quadrifoglio Verde poznáte podle nápisů Sportiva

Zdroj: Autoblog.it

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.