Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Android Auto: už i Google zvládne integraci smartphonu do auta
26.6.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
(+ video) Funkce smartphonu na větším displeji automobilu s jednodušším ovládáním, to podle Googlu nabídne nový systém Android Auto.
Propojování telefonů s palubními systémy automobilů je dnes již známá věc, většina aut na trhu má připojení pomocí Bluetooth aspoň mezi příplatky a nabídne kromě telefonování třeba také seznam posledních hovorů nebo přehrávání hudby. Nejen Apple se svým CarPlay a Microsoft se systémem Windows in the Car, ale už i Android internetového giganta Google se pouští do hlubší integrace smartphonu s palubními systémy auta.
Android Auto, jak se novinka jmenuje, v podstatě umožní přístup k funkcím smartphonu s Androidem pomocí displeje informačně-zábavního systému automobilu. „Android Auto kombinuje to nejlepší z obou světů - aplikace a služby smartphonu a ovládací prvky auta, navržené pro používání za jízdy,” chválí svůj systém Patrick Brady, technický ředitel Androidu.
Novinka v podstatě přemístí uživatelské rozhraní telefonu na displej na palubní desce. Pro toto použití bylo rozhraní samozřejmě upraveno, zejména k jednoduššímu použití, rychleji čitelnému designu a větším dotykovým "tlačítkům", aby bylo snazší jej používat v autě a aby působil co nejmenší odpoutání pozornosti pro řidiče. Hlasové ovládání je samozřejmostí, stejně jako odesílání textových zpráv jeho pomocí nebo navigace přes Mapy Google. Systém také nabídne streamování hudby přes Google Play Music.
Užitečnou funkcí bude možnost přes systém auta nastavit připomínky, a to očividně nejen na konkrétní čas, ale i na zpáteční cestu. Chtít připomenout, že máte natankovat, jak ukazuje video, je trochu hloupé, protože tuto funkci docela dobře plní palivoměr, ale třeba na onen nákup lístků nebo něco podobného je velmi snadné zapomenout. Zároveň se nastavené úkoly uloží do telefonu, takže i když budete mimo auto, připomenou se.
Novinka Googlu zcela spoléhá na smartphone - palubní systém automobilu je v podstatě jen ovládacím prvkem. To znamená, že čím lepší telefon a rychlejší internetové připojení máte, tím lépe bude Android Auto fungovat. Google má již nyní dohodnutou spolupráci se službami Spotify, Pandora, Pocket Casts nebo MLB.TV.
První auto s tímto systémem můžeme očekávat letos na podzim. Zda to bude Kia Soul, kterou vidíme na videu, není známo. Mezi automobilkami, které se do Open Automotive Alliance, skupiny spolupracující na vývoji podobných platforem, zapojily, je například Audi, Honda, Hyundai nebo koncern General Motors.



Google představil Android Auto, systém integrace smartphonů s Androidem do palubního systému automobilu
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Čínskému SUV Ferrari za cenu Škody začaly při ostré jízdě hořet brzdy, výrobce říká, že je to úplně normální
před 11 hodinamiAž budete páchat něco ilegálního, možná bude dobré držet se základní poučky týkající se volby auta
včeraMěření „na brzdě” ukázalo, že Chevrolet neříká pravdu o výkonu motoru opěvované nové Corvette ZR1
28.6.2025
Nové na MotoForum.cz
- Testy Moto2 a MotoGP v Brně 16:28
- Zamíří Aron Canet do WSBK? 15:07
- Aleix Espargaro obhajuje Somkiata Chantru včera 10:49
- Závody MotoE v Assenu vyhráli Mantovani a Zaccone 30.6.2025
- Marc Marquez vyhrál Dutch TT 29.6.2025
Nejčtenější články
Mini SUV od Dacie pro ty, kterým přijde i Duster moc drahý, jako ojeté boduje. Hlavně diesely si znamenitě drží hodnotu
2.6.2025Elektrický Mercedes G je totální propadák. „Auta leží u dealerů jako kusy olova,” říká manažer, i v Číně ho koupilo jen 58 lidí
3.6.2025Další silniční Formule 1 Mercedesu lehla popelem, při jízdě začala hořet. Pro automobilku je stále větším prokletím
3.6.2025Další absurdní fiasko pro Evropu. Místní značky se kompletně vzdávají své techniky ve prospěch Asiatů, kteří tím jen dál stahují náskok
3.6.2025Šéf Bugatti pochopil. Od fanouška elektromobilů se dostal k tomu, že nabídne spalovací vůz. A sám sní o stroji s motorem V10
3.6.2025
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva