Audi A4 B9 2014: nová A4 nabídne deaktivaci poloviny válců i u motoru 1,4 TSI

Základní verzi sedanu prý postačí jen dva válce. Vadit to nemá kvůli dietě, více ale slibuje verze 2,0 TFSI.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Audi A4 B9 2014: nová A4 nabídne deaktivaci poloviny válců i u motoru 1,4 TSI

14.11.2013 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Audi A4 B9 2014: nová A4 nabídne deaktivaci poloviny válců i u motoru 1,4 TSI

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Základní verzi sedanu prý postačí jen dva válce. Vadit to nemá kvůli dietě, více ale slibuje verze 2,0 TFSI.

Pokud přijde řeč na segment kompaktních prémiových sedanů, pak veškerou pozornost v současné době okupuje nový Mercedes-Benz třídy C, neboť premiéra modelu W205 je už delší čas na spadnutí. Třícípá hvězda ovšem není jedinou značkou, která se v příštím roce hodlá postavit BMW 3 F30, se svým příspěvkem dorazí také Audi - novou generaci A4 B9 spatříme jen měsíce po premiéře „Céčka“.

V případě čtyř kruhů tedy momentálně můžeme posloužit pouze několika spekulativními ilustracemi, ty ovšem s ohledem na spíše evoluční než revoluční design Audi nebudou daleko vzdálené od pravdy. Co se techniky týče, tam již máme k dispozici rozsáhlejší repertoár informací. Začít lze rozměry, které se od stávajícího provedení příliš lišit nebudou. Na délku má vůz měřit 4 701 mm, na šířku 1 826 mm a na výšku dle motorizace 1 417 až 1 437 mm.

Design by měl vsadit na třídimenzionální čelní masku, kterou ve standardu doplní xenonové světlomety doplněné diodami pro denní svícení. Za příplatek budou k mání plnohodnotné LEDky, které představilo Audi A8. Na bocích značka počítá s výraznějšími prolisy, záď ozdobí (samozřejmě kromě diodových světel) větší odtrhová hrana.

O kabině se toho prozatím mnoho neví, jistý je modernizovaný multimediální systém MMI s ovládáním skrze touchpad. Chybět nebude ani head-up displej či nové zpětné zrcátko, jehož jedna část má mít integrovaný informační panel. Již ve standardu se bjeví hlasové ovládání, které by v budoucnu měl doplnit (či nahradit) snímač gest řidiče.

Audi zároveň nebere na lehkou váhu čínský trh. Proto by zmiňovaný touchpad měl již od zahájení prodeje počítat s čínskými znaky. Zároveň se přitom dá očekávat, že tamní verze bude k mání rovněž s prodlouženým rozvorem. O verzi „Long“ však prozatímní zdroje mlčí. Mnohem více se ale mluví o snižování hmotnosti (až o 150 kg) či pohonných jednotkách.

Základem se má stát 1,4litrový čtyřválec TSI, který dorazí s výkonem 122 nebo 180 koní. Vyznačovat by se měl extrémně nízkou normovanou spotřebou, neboť Audi počítá s deaktivací poloviny válců. Ve více než 70 procentech případů by tak tento agregát měl sloužit jako dvouválec, což nezní zrovna lákavě.

Daleko zajímavější svezení lze očekávat od dvoulitru TFSI, který má produkovat 225 koní. Audi totiž v jeho případě slibuje nejvyšší rychlost 240 km/h a spotřebu 6,9 l/100 km. Kromě toho dorazí i hybrid, který s benzinovým dvoulitrem kombinuje elektromotor o výkonu 95 koní. Dojezd čistě na elektřinu má přitom činit 50 km.

O dieselech se automobilka zatím nezmiňuje, chybět zaručeně nebudou. Podrobnosti o nich vám ale přineseme až příště, přičemž doufáme také v rozšíření obrazové galerie. A to minimálně o snímky zakamuflovaných prototypů, které se již momentálně prohánějí po Německu.


Audi A4 B9 2014: nová A4 nabídne deaktivaci poloviny válců i u motoru 1,4 TSI - 1 - Audi A4 B9 2014 render 01Audi A4 B9 2014: nová A4 nabídne deaktivaci poloviny válců i u motoru 1,4 TSI - 2 - Audi A4 B9 2014 render 02Audi A4 B9 2014: nová A4 nabídne deaktivaci poloviny válců i u motoru 1,4 TSI - 3 - Audi A4 B9 2014 render 03
Chystané Audi A4 se již objevilo na prvních neoficiálních ilustracích. Sériová podoba s ohledem na nepříliš nemněnný design německé značky zřejmě nebude příliš vzdálená

Zdroj: Auto Motor und Sport

Petr Prokopec

Diskuze 7 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše