Audi přiveze do Detroitu dvoudveřový crossover, bude to koncept Q1 nebo Q2?

Nové oficiální ilustrace zbavily německou novinku výrazných blatníků. Zároveň jí však přidělily délku 4,2 metru, která je na dosah Audi Q3.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Audi přiveze do Detroitu dvoudveřový crossover, bude to koncept Q1 nebo Q2?

6.12.2013 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Audi přiveze do Detroitu dvoudveřový crossover, bude to koncept Q1 nebo Q2?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nové oficiální ilustrace zbavily německou novinku výrazných blatníků. Zároveň jí však přidělily délku 4,2 metru, která je na dosah Audi Q3.

Na počátku týdne jsme se trochu podrobněji rozepsali o chystaném Audi Q1, které německá automobilka anoncovala ve formě jediné ilustrace. Ta přitom podle nás mnohem více odpovídá vzhledu koncepčního Crosslane Coupe, jež se představilo loni na Paříži. Sériová verze by totiž měla být o poznání uhlazenější, bez vypouklých zadních blatníků, čili zkrátka asi jako koncept, který Audi přiveze v lednu do Detroitu a jenž předznamenávají nové skice.

Německá automobilka samozřejmě nikde ani nenaznačila, že by novinka určená pro autosalon měla předznamenávat produkční Q1. A svým způsobem tomu ani příliš nenapovídají rozměry, neboť s délkou 4 200 mm je o pouhých 185 milimetrů kratší než produkční Q3, zatímco menší sourozenec s terénními ambicemi má měřit okolo 3,8 m. Jednat by se tak klidně mohlo o Audi Q2, jež má mít jednu z nejvyšších priorit.

Více jistot budeme mít stoprocentně v následujících dnech. Momentálně tak spíše jen doplníme, že koncept dorazí jako plug-in hybrid, což ostatně potvrzují nápisy „e-tron“ na bocích vozu. Chybět pak nemají ani hliníkové profily zakrývající podvozek, jež mají signalizovat dobrou prostupnost kdekoliv a kdykoliv, zatímco mohutná 19palcová kola naznačují sportovní ambice na silnici.

Uvnitř pak koncept díky karoserii typu Shooting Brake nabízí čtveřici cestujících dostatek místa zejména pro hlavu, s nohama to ale zřejmě bude o trochu horší. Nebudeme ale předbíhat oficiálnímu představení rozměrů. Na závěr tak jen dodáme, že v kabině nechybí volant se zploštělou částí a kruhové výdechy klimatizace, což jsou prvky, jež mají na sériovou výrobu ty asi největší šance.


Audi přiveze do Detroitu dvoudveřový crossover, bude to koncept Q1 nebo Q2? - 1 - Audi e-tron concept skica 01Audi přiveze do Detroitu dvoudveřový crossover, bude to koncept Q1 nebo Q2? - 2 - Audi e-tron concept skica 02Audi přiveze do Detroitu dvoudveřový crossover, bude to koncept Q1 nebo Q2? - 3 - Audi e-tron concept skica 03Audi přiveze do Detroitu dvoudveřový crossover, bude to koncept Q1 nebo Q2? - 4 - Audi e-tron concept skica 04
Německá novinka ohlášená na autosalon v Detroitu by klidně mohla být Audi Q2, které je pro značku nejvyšší prioritou

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.