Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Audi Q1 odhaluje detaily, dorazí v roce 2016 s technikou modelu A1
27.12.2014 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek
Nejmenší SUV chystané v rámci ingolstadtské ofenzivy bude po vzoru nové generace Audi A1 nabízeno v nepřeberném množství kombinací.
O nejmenším zástupci řady crossoverů s počátečním písmenem Q se s drobnými pauzami hovoří od roku 2008, avšak až v posledním půlroce jsou informace ohledně něj jasnější. Naposledy jsme o něm slyšeli v létě, kdy se hovořilo konkrétněji o jeho pětidveřové karoserii s délkou kolem 3,8 metru, sedmi motorizacích a základu v připravovaném VW Polu příští generace. Nyní přichází další podrobnosti, které však více ukazují na jeho sourozence - model A1. To ale bude do značné míry jen jiným pojmenováním téhož.
Novinka mířící do stále se rozvíjejícího segmentu městských SUV skutečně dorazí v roce 2016, neboť to tvrdí samotní zástupci automobilky. Stejně jako nejmenší A1, bude i připravovaná Q1 zaměřena na nejmladší klientelu značky, jíž nabídne (stejně jako u klasičtějšího modelu) „více než milion variant“ značících nepřeberné množství individualizací. Pod těmi si můžeme představit kombinaci nekonečných množin laků, kol, polepů i velké množství pohonných jednotek, přičemž jejich průnik bude ušit přesně na míru konkrétního kupce. Dost možná je jak pěti, tak i třídveřová verze.
Jak už slibuje samotný název, nová Q1 bude s A1 sdílet také technický základ. V této souvislosti vytanula na světlo rovněž příbuznost s chystaným crossoverem Taigun, respektive s dalším derivátem z dílen naší škodovky. Konkrétně se bavíme o spektru pohonných jednotek začínajících tříválcovým benzinovým turbem s názvem 1,0 TFSI a rovněž tříválcovým turbodiselem 1,4 TDI. Zájemci o silnější agregáty pak budou nuceni sáhnout po jednotkách 1,4 TFSI a 1,8 TFSI, respektive po naftovém motoru 1,6 TDI. Na dvoulitry to s ohledem na menší platformu, než je MQB, zatím nevypadá.
Pokud bychom měli vsadit na budoucí provedení jeho karoserie, očekáváme něco mezi podobou konceptu Crosslane Coupe a faceliftovaným modelem Q3, což naznačuje také přiložený snímek. Každopádně se bude jednat primárně o pětidveřový automobil s plastovými doplňky, prominentní maskou chladiče, svalnatými blatníky a výraznými světlomety.
Půjde o další produkt stvořený za účelem posílení nabídky „míšenců“ a jeho cena bude startovat zhruba na 25 500 Eur, což odpovídá přibližně 700 tisícům korun. Zajímavé je také to, že Audi zamítlo souběžně s potvrzením Q1 otevřenou verzi modelu A1 - to při znalosti současných trendů zvlášť v kontextu s potvrzením Q1 věru nepřekvapí.

Nejmenší crossover Q1 od Audi má dostat také verze RS v benzinovém i naftovém provedení. S ohledem na základ v A1 však raději nesázejme na závratné výkony
Zdroje: Drive, Auto Express
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Porsche chtělo dostat zpackaný nový Cayenne do lepšího světla srovnáním s 918, dosáhlo ale jen maximální trapnosti
před 3 hodinami
Range Rover si utahuje z pokusu Číňanů napodobit jeho slavnou reklamu, při kterém tak katastrofálně selhali
včera
„Bugatti pro chudé“ je vážně laciný zabiják, až násobně dražší soupeře v bezprecedentním testu rozcupovalo rozdílem třídy
18.11.2025
Nové na MotoForum.cz
- Nová kubatura Sportbike, která nahradí MS-SSP300 včera 11:05
- Jezdec Moto2 Izan Guevara bude testovat bike MotoGP 19.11.2025
- Jeffrey Buis se Suzuki v MS-Sportbike 19.11.2025
- Aprilia SR GT 400: sportovní skútr s dobrodružnými vlastnostmi 19.11.2025
- Test Valencia: Aprilia 1. – Toprak před Rinsem & Millerem 18.11.2025
Nejnovější články
Asi jen Bugatti má dnes „normálního” šéfa, takto zareagoval na snahu majitele dostat zpátky na silnice bouraný Chiron
před hodinou
Porsche chtělo dostat zpackaný nový Cayenne do lepšího světla srovnáním s 918, dosáhlo ale jen maximální trapnosti
před 3 hodinami
Někdo konečně zvedl hozenou rukavici lidových sporťáků s pořádnými motory, Korejci poprvé ukázali vlastní Corvette
před 4 hodinami
Škoda Fabia s dnes neuvěřitelným motorem je k mání skoro nejetá po 1. majiteli, za svou cenu je to malý velký poklad
před 6 hodinami
BMW zkusilo prokázat použitelnost nového elektromobilu nesmyslnou jízdou za nereálných podmínek v nikým nepoužívaném nastavení
před 7 hodinami
Živá témata na fóru
- Lampárna (stěžovatelna) 11.21. 13:06 - Brus
- Audi klub - pro ty, co chteji Auto 11.21. 11:34 - pavproch
- Fiat a vše kolem nich 11.21. 11:14 - pavproch
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 11.21. 10:39 - tommas
- Další zajímavá autovidea 11.20. 09:42 - Vrooom
- Rychlodotazy 11.19. 20:51 - HOUZJ5AJ
- Nejlepsi silnice v Ceske republice ( + SK) 11.19. 20:37 - M.Z.
- Elektromobily a vse kolem nich 11.19. 20:14 - řidičBOB
