Audi RS Q3 2013: unikly fotky produkční verze ostré kvé-trojky

Pokud jste doufali, že písmena RS zůstanou u Audi vyhrazena rychlým kupé, sedanům a kombi, doufali jste marně. Teď už patří i SUV.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Audi RS Q3 2013: unikly fotky produkční verze ostré kvé-trojky

19.2.2013 | Petr Miler | 5 příspěvků

Audi RS Q3 2013: unikly fotky produkční verze ostré kvé-trojky

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pokud jste doufali, že písmena RS zůstanou u Audi vyhrazena rychlým kupé, sedanům a kombi, doufali jste marně. Teď už patří i SUV.

Tip: Přečtěte si již podrobné oficiální představení Audi RS Q3 2013.

Nemůžeme ale říci, že bychom byli překvapeni. Ještě loni se tedy zdálo, že model Q3 se v nejsilnějším provedení dočká „pouze” označení S, pozdější koncept Vail a ještě méně stydlivá studie nazvaná přímo RS Q3 ovšem ukázaly, že právě toto jméno dříve nebo později rozšíří nabídku nejrychlejších modelů s čtyřmi kruhy ve znaku. O termínu už nyní nemusíme spekulovat - Audi sice stále zarytě mlčí, únik fotek sériové RS Q3 ale jasně dokazuje, že model tohoto jména bude představen na blížícím se autosalonu v Ženevě.

Co nabídne po vizuální stránce? Zjevně poněkud přiostřený vzhled standardní Q3, který v detailech není nepodobný nedávno odhalené RS6 2013. Jeho nejtypičtějším znakem jsou zřejmě výrazné svislé otvory pro vstup chladícího vzduchu v dolních krajích předního nárazníku, které jsou navíc lakovány kontrastní stříbrnou barvou. Stejnou úpravu mají vnější zpětná zrcátka a také u dalších částí vozu počítejte s obvyklými modifikacemi - přepracované nárazníky, výraznější prahy nebo neskromně vyhlížející litá kola, to vše je RS Q3 vlastní.

Nahlédnout můžeme též do interiéru. I když je to pohled jen částečný, rovněž zde je zřejmá sázka na tradičních modifikace. U SUV mimořádně trapně zploštělý volant naštěstí jen začíná řadu snesitelnějších změn čítajících mimo jiné nová sedadla, hliníkové nášlapy pedálů nebo přepracovanou přístrojovou desku. Zkrátka klasika ve sportovnějším hávu, jak jsme u RS od Audi zvyklí.

Technické detaily jsou zatím nejasné, koncept vozu ale používal pětiválcový dvouapůllitr s výkonem 360 koní, který přes automatickou dvouspojkovou převodovku hnal svou sílu na kola obou náprav. Můžeme si být skoro jisti, že parametry produkční verze nebudou podstatně jiné, konec konců už zmiňovaný prototyp zvaný ještě Q3 S byl vybaven touto technikou, akorát s o něco nižším výkonem.

Tyto a další detaily vyjasní pravděpodobně už zítřejší ráno, kdy by se vůz měl dočkat své virtuální premiéry. Jakmile se je dozvíme, určitě vám je obratem přiblížíme buď v tomto a nebo v navazujícím článku. Nejen proto se nás vyplatí sledovat...

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2013.


Audi RS Q3 2013: unikly fotky produkční verze ostré kvé-trojky - 1 - Audi RS Q3 2013 oficialni unik 01Audi RS Q3 2013: unikly fotky produkční verze ostré kvé-trojky - 2 - Audi RS Q3 2013 oficialni unik 02Audi RS Q3 2013: unikly fotky produkční verze ostré kvé-trojky - 3 - Audi RS Q3 2013 oficialni unik 03Audi RS Q3 2013: unikly fotky produkční verze ostré kvé-trojky - 4 - Audi RS Q3 2013 oficialni unik 04
První uniklé fotky sériové RS Q3 odhalují obvyklý design posledních RS, akorát poprvé v hávu SUV

Petr Miler

Diskuze 5 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.