Audi RS3 Sedan dostane nový pětiválec. Schytá ho i Sportback a Golf R 400?

U čtyř kruhů přichystali zcela nový 2,5litrový motor, jenž by měl všechna čtyři kola zásobovat 400 koňmi. Stovka za 4 sekundy tak nebude problém.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Audi RS3 Sedan dostane nový pětiválec. Schytá ho i Sportback a Golf R 400?

12.4.2016 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Audi RS3 Sedan dostane nový pětiválec. Schytá ho i Sportback a Golf R 400?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

U čtyř kruhů přichystali zcela nový 2,5litrový motor, jenž by měl všechna čtyři kola zásobovat 400 koňmi. Stovka za 4 sekundy tak nebude problém.

Uplynuly již dva měsíce od chvíle, kdy Audi na dealerské konferenci představilo nový sedan RS3. V mezičase jsme se oficiální cestou dočkali faceliftu verzí A3 a S3, na odhalení vrcholné varianty však nadále čekáme. Slavnostní debut ale musí být blízko, na světlo světa začínají unikat nové informace. Ty poslední hovoří o motorovém prostoru, kde se objeví 2,5litrový pětiválec s výkonem 400 koní.

Nejde však prý o stávající agregát, který několikráte získal ocenění „Motor roku“ a jenž ve stávajícím Audi RS3 Sportback dává k dobru 367 koní. Místo toho budeme mít tu čest se zcela novým motorem, který by měl již za pár dní debutovat na autosalonu v Pekingu pod kapotou modelu TT RS. Ostrý sedan z Ingolstadtu by jej pak měl dostat v řádu měsíců, což naznačuje možnou premiéru na podzim v Paříži.

Podle všeho by měla být pohonná jednotka vybavena pouze jedním turbodmychadlem, nadále tak půjde o agregát odkazující na někdejší pětiválce značky vyznačující se jistou prodlevou ve spodních otáčkách. To je ale jen naše domněnka. Z platných informací můžeme dodat, že o přenos výkonu se postará sedmistupňová dvouspojková automatická převodovka DQ500.

S tímto ústrojím by Audi RS3 Sedan mělo zvládnout stovku za rovné čtyři sekundy při cestě za nejvyšší rychlostí omezenou obligátně na 250 km/h. Při volbě řidičského paketu ovšem bude možné posunout maximálku na 280 km/h. Obdobnými parametry pak bude disponovat i zmiňované kupé TT RS, v jeho případě lze ale s ohledem na lepší aerodynamiku a nižší počet kil čekat lepší zrychlení.

Více se dozvíme nejpozději v Pekingu, do prodeje se RS3 se dostane nejspíše v závěru letošního roku, tedy v závěrečné fázi životního cyklu třetí generace A3. Dá se přitom předpokládat, že se s faceliftem dostane jak do RS3 Sportback a vyloučil nelze ani to, že jeho zavedení má souvislost s příchodem Golfu R 400. Také v jeho případě se hovořilo o tom, že může dostat pětiválec a s ohledem na výkonové nároky by to ten stávající být nemusel...


Audi RS3 Sedan dostane nový pětiválec. Schytá ho i Sportback a Golf R 400? - 1 - Audi RS3 Sedan MY2018 unik 01Audi RS3 Sedan dostane nový pětiválec. Schytá ho i Sportback a Golf R 400? - 2 - Audi RS3 Sedan MY2018 unik 02Audi RS3 Sedan dostane nový pětiválec. Schytá ho i Sportback a Golf R 400? - 3 - Audi RS3 Sedan MY2018 unik 03Audi RS3 Sedan dostane nový pětiválec. Schytá ho i Sportback a Golf R 400? - 4 - Audi RS3 Sedan MY2018 unik 04Audi RS3 Sedan dostane nový pětiválec. Schytá ho i Sportback a Golf R 400? - 5 - Audi RS3 Sedan MY2018 videoscreen 01Audi RS3 Sedan dostane nový pětiválec. Schytá ho i Sportback a Golf R 400? - 6 - Audi RS3 Sedan MY2018 videoscreen 02
Audi RS3 Sedan se již ukázalo na dealerské konferenci

Zdroj: Car and Driver

Petr Prokopec

Diskuze 6 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše