Uniklo video celé interní prezentace Audi RS3 Sedan, má vážně 400 koní

A není to jediná novinka sportovní divize Audi, ta chystá pořádnou expanzi. Zatím však není jisté, zda se ve stejné míře dotkne Evropy i USA.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Uniklo video celé interní prezentace Audi RS3 Sedan, má vážně 400 koní

22.2.2016 | Petr Prokopec | 10 příspěvků

Uniklo video celé interní prezentace Audi RS3 Sedan, má vážně 400 koní

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

A není to jediná novinka sportovní divize Audi, ta chystá pořádnou expanzi. Zatím však není jisté, zda se ve stejné míře dotkne Evropy i USA.

O nové RS3 Sedan jsme si mnohé mohli říci v závěru minulého týdne, kdy se na světlo světa dostaly některé informace a fotografie ze setkání amerických dealerů Audi. Nyní tu máme video z téže akce, které maže veškeré dosavadní pochybnosti spojené se skutečným obsahem předchozích snímků. Není to ovšem jediná informace, která ve dvou minutách záběrů zazní.

Dále se v hojné míře mluví o pohonné jednotce, kterou je celohliníkový 2,5litrový přeplňovaný pětiválec. Ten navazuje na tradici, jíž odstartoval model S1, přičemž produkovat má až 400 koní. Tedy více než hatchback, v jehož případě jsme se dočkali 367 koní a 465 Nm. Je přitom možné, že daný výkon bude v případě sedanu standardem, zatímco pětidvířko jej nabídne pouze v provedení performance.

Kromě výkonného motoru se RS3 Sedan pochlubí pohonem všech kol quattro, silnějšími brzdami a „závodně“ nastaveným podvozkem. Souběžně s tím lze očekávat sportovní bodykit složený z agresivního čelního nárazníku, mohutnějších bočních prahů a zadního difuzoru, který rámují oválné koncovky výfuku. Jistotou jsou pak i mnohapaprsková velká litá kola či stříbrně lakované kryty zpětných zrcátek.

Dále značka zmiňuje, že ostrý sedan bude jedním ze sedmi nových modelů, které dorazí do zámořských showroomů do roku 2019. Mezi nimi nemá chybět ani SUV, kterým možná bude nám již velmi dobře známé Audi RS Q3. S ohledem na daný časový výhled ale řeč klidně může být také o zcela novém RS Q5, které by se objevilo v rámci druhé generace nejprodávanějšího modelu značky.

Možné jsou samozřejmě obě varianty, nic konkrétnějšího však v rámci prezentace nezazní. Věnovat se tedy můžeme již jen poslední odhalené informaci, která se váže k modelu R8. Ten se aktuálně dostává do amerických showroomů, přičemž zákazníky nejspíše ohromí svou neoficiální akcelerací. Magazín Motor Trend mu totiž při sprintu na 96 km/h naměřil pouhých 2,6 sekundy.

Tím jsme ale skutečně na konci informačního toku, poslední zastávkou se tak opětovně vrátíme k modelu RS3 Sedan. Jak si totiž můžete povšimnout, jeho čelní partie zdobí jiné světlomety, než najdeme u standardní verze. Vůz tedy nejspíše dorazí jakožto součást faceliftu celé řady, přičemž nabízen má být jak v Americe, tak rovněž na evropských trzích.


Uniklo video celé interní prezentace Audi RS3 Sedan, má vážně 400 koní - 1 - Audi RS3 Sedan MY2018 unik 01Uniklo video celé interní prezentace Audi RS3 Sedan, má vážně 400 koní - 2 - Audi RS3 Sedan MY2018 unik 02Uniklo video celé interní prezentace Audi RS3 Sedan, má vážně 400 koní - 3 - Audi RS3 Sedan MY2018 unik 03Uniklo video celé interní prezentace Audi RS3 Sedan, má vážně 400 koní - 4 - Audi RS3 Sedan MY2018 unik 04
Zatímco předchozí snímky mapovali především přední partie...

Uniklo video celé interní prezentace Audi RS3 Sedan, má vážně 400 koní - 5 - Audi RS3 Sedan MY2018 videoscreen 01Uniklo video celé interní prezentace Audi RS3 Sedan, má vážně 400 koní - 6 - Audi RS3 Sedan MY2018 videoscreen 02
...nyní si můžeme prohlédnout také boky a záď nového RS3 Sedan

Petr Prokopec

Diskuze 10 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.