Audi šetří? Jak kde, nový šéf sportovní divize slíbil dvojnásobek ostrých RS

Podle bývalého šéfa Lamborghini se dočkáme dvojnásobného množství sportovních derivátů. Čekat mezi nimi lze RS4, RS5 a možná i ostřejší R8.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Audi šetří? Jak kde, nový šéf sportovní divize slíbil dvojnásobek ostrých RS

10.11.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Audi šetří? Jak kde, nový šéf sportovní divize slíbil dvojnásobek ostrých RS

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Podle bývalého šéfa Lamborghini se dočkáme dvojnásobného množství sportovních derivátů. Čekat mezi nimi lze RS4, RS5 a možná i ostřejší R8.

Není již žádným tajemstvím, že Audi opouští svět Le Mans. Jakkoliv jde ale o poněkud hořkou pilulku, musíme ji skousnout. Stejně jako přibližně 300 zaměstnanců německé značky, jenž měli vytrvalostní závody na starosti. Řada z nich zamíří do nových oddělení, dva klíčoví lidé z této divize ovšem u automobilky definitivně končí. A jedním z nich je sám Wolfgang Ullrich, který zastával vedoucí post v motorsportu Audi od roku 1993.

Ullrich předá své pravomoci i zkušenosti Dieteru Grassovi, aktuálnímu šéfovi programu DTM, v průběhu příštího roku. Jeho další kroky jsou přitom neznámé, v 66 letech ale dost možná odejde do důchodu. Více se ovšem ví o osudu Jorga Zandera, který řady divize Audi Sport rozšířil teprve loni jako technický ředitel. Právě tuto pozici by měl zastávat i nadále, ovšem u týmu Sauber. Ve Formuli 1 totiž již působil, a to až do roku 2009.

Kam přesně pak zamíří zbytek týmu, je nyní sporné. Dá se ovšem předpokládat, že jeho část rozšíří silniční divizi oddělení Audi Sport. Její šéf Stephan Winkelmann totiž nově uvedl, že během příštích osmnácti měsíců máme očekávat zdvojnásobení nabídky modelů RS. Ke stávajícím sedmi vozům, jenž zahrnují Audi R8 či TT RS, má totiž přibýt dalších osm vrcholných derivátů.

Winkelmann ovšem již neupřesnil, s jakými novinkami máme počítat. Jistými kandidáty jsou ovšem modely RS4 a RS5, pravděpodobné jsou i ostré varianty Audi Q5 a A1. Kromě toho se mluví o ještě extrémnějším provedení supersportu R8, byť v takovém případě by značka se čtyřmi kruhy poněkud zastínila sesterské Lamborghini Huracán.

Jakkoliv je však tento model obestřen otazníky, více samostatných modelů divize se na rozdíl od plánované expanze AMG nedočkáme. Winkelmann totiž dodal, že „nebudeme dělat to, co oni. Máme sice mnoho plánů, ale zatím je neodhalíme. Je totiž lepší, když toho budeme slibovat méně a posléze toho dodáme více.“

Uvidíme tedy, co přesně nás v příštích 18 měsících čeká. Jistotou je však nárůst prodejů, byť nikoliv na úroveň AMG, které aktuálně expeduje přes 80 tisíc exemplářů ročně. Audi totiž sice „počítá tento rok s dvouciferným nárůstem“, nicméně i tak by mělo přerůst pouze přes metu 20 tisíc dodaných aut.


Audi šetří? Jak kde, nový šéf sportovní divize slíbil dvojnásobek ostrých RS - 1 - Audi RS modely nove video 01Audi šetří? Jak kde, nový šéf sportovní divize slíbil dvojnásobek ostrých RS - 2 - Audi RS modely nove video 02Audi šetří? Jak kde, nový šéf sportovní divize slíbil dvojnásobek ostrých RS - 3 - Audi RS modely nove video 03Audi šetří? Jak kde, nový šéf sportovní divize slíbil dvojnásobek ostrých RS - 4 - Audi RS modely nove video 04Audi šetří? Jak kde, nový šéf sportovní divize slíbil dvojnásobek ostrých RS - 5 - Audi RS modely nove video 05Audi šetří? Jak kde, nový šéf sportovní divize slíbil dvojnásobek ostrých RS - 6 - Audi RS modely nove video 06
Audi pustilo do světa nové video, ve kterém se loučí s Le Mans

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše