Bentley Bentayga Speed je jistotou, nabídne až 650 koní výkonu

Sportovní varianta luxusního SUV by měla dostat do vínku vysoký výkon a agresivnější bodykit. A není to jediná chystaná novinka Bentley na tomto poli.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Bentley Bentayga Speed je jistotou, nabídne až 650 koní výkonu

28.4.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Bentley Bentayga Speed je jistotou, nabídne až 650 koní výkonu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Sportovní varianta luxusního SUV by měla dostat do vínku vysoký výkon a agresivnější bodykit. A není to jediná chystaná novinka Bentley na tomto poli.

Pro automobilku Bentley je její první SUV Bentayga enormním úspěchem, a to přesto, že prodej stále ještě nebyl spuštěn po celém světě. Kupříkladu v Číně se zákazníci dočkali premiéry vozu až nyní na autosalonu v Pekingu. Šéf značky Wolfgang Dürheimer ovšem dodal, že přílišná očekávání od působení Bentley na tomto trhu nemá, alespoň pro nejbližší budoucnost.

Čínská vláda totiž momentálně spustila vyšetřování nejbohatších lidí v rámci svého protikorupčního programu, což tamní aktivitám britské automobilky pochopitelně dvakrát neprospívá. „S tímto programem je naše pozice na trhu tak trochu mimo mísu. Lidé se bojí ukázat, co dokázali, nicméně ukázat by to chtěli rádi, neboť kvůli tomu museli tvrdě pracovat - vládne zde nervozita. Daný program tedy sledujeme velmi obezřetně, abychom pochopili, jak dlouho bude trvat. Dá se přitom předpokládat, že jakmile vláda od agrese upustí, věci se ustálí. Poté se naše prodeje navýší.“

Dürheimer tedy aktuálně počítá s tím, že do budoucna se prodeje Bentley na čínském trhu navýší na dvojnásobek ve srovnání s aktuálním stavem. Dominantou nabídky přitom bude právě SUV Bentayga, což má do značné míry ovlivnit budoucnost britské značky. Ta sice čínskou klientelu nestaví na absolutní piedestal, nicméně za bezvýznamnou ji také nepovažuje.

Tamní trh tak velmi pravděpodobně ovlivní dilema značky, jenž aktuálně zvažuje, zda její příští model bude menší SUV či produkční verze konceptu EXP 10 Speed 6. Na jakou stranu se ručičky vah překlápí, to asi nemusíme dodávat. Není to ovšem jediné rozšíření v dané kategorii, jaké Bentley chystá - dále totiž Dürheimer potvrdil příchod verze Bentayga Speed.

Tento model by měl dostat do vínku taktéž šestilitrový dvanáctiválec jako standard, ovšem posílený na nějakých 600 až 650 koní. Souběžně s tím by dorazil také agresivnější bodykit, přepracovaný podvozek a řízení či specifický interiér. Cena by pak narostla ze základních 160 200 GBP (cca 5 571 100 Kč) na přibližně 180 tisíc liber (6,26 milionu korun).

Kdy přesně ovšem vrcholné provedení můžeme čekat, to je zatím sporné. Bentley je totiž momentálně zavaleno objednávkami na standardní provedení. Dá se tedy předpokládat, že do konce příštího roku můžeme čekat spíše jen expanzi ve formě luxusních paketů. Teprve po uspokojení první vlny zákazníků by mohla dorazit verze Speed, aby prodeje opět „nakopla“.


Bentley Bentayga Speed je jistotou, nabídne až 650 koní výkonu - 1 - Bentley Bentayga GT3-R render
O ostřejším Bentley Bentayga se mluví již delší dobu, teprve nyní však byla varianta Speed potvrzena

Zdroj: Auto Express

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše